You are here
Home > Arama Ağı > Arama Ağı Reklamcılığı ve Site Bağlantıları

Arama Ağı Reklamcılığı ve Site Bağlantıları

Alışveriş Reklamcılığı ve Site Bağlantıları

Teklifleri optimize etmek için sezonluk ürünleri ve geçici promosyonları farklı kampanyalara ayırın ve doğru teklifin uygulandığından emin olmak için kampanya önceliği ayarını kullanın.

Ürün özet akışları, Alışveriş kampanyalarına yönelik reklam metinleri gibidir. TO’yu artırmak için başlıkları, açıklamaları ve resimleri optimize edin. Ürünlere mutlaka başlık verin.

Müşterinin mağazalarına yakın konumlar için daha rekabetçi teklifler verin.

Kategori ürün türü, öğe kimliği vb. dahil olmak üzere seçtiğiniz detay düzeyinde performansı daha iyi anlamak için ürün detayları sekmesini kullanın.

Karşılaştırmalı TO ve TBM, sık kullanılan optimizasyon metrikleridir.

Alışveriş Reklamcılığı ve Site Bağlantıları

Tüm reklam uzantıları için

Birden çok uzantıya sahip olan reklamlar, tek uzantıya sahip olanlardan daha iyi performans gösterir. Hangi uzantıların işletmeniz için alakalı olduğunu belirleyin ve bunları uygulayın.

Kampanyalarınızdaki tüm reklam uzantılarının istatistiklerini görüntülemek için Reklam uzantıları sekmesini kullanın ve her uzantının performansı hakkında bilgi edinin.

Mümkün olduğunda hesap düzeyinde Reklam Uzantıları oluşturun ve mesajınızla daha spesifik olmanız gerektiğinde reklam grubu/kampanya düzeyini kullanın.

Uzantı kapsamınızı anlamak için Otomatik Uzantılarınızı (Reklam Uzantıları Sekmesi> Reklam Uzantıları Raporu) inceleyin.

Performans artışınızın özel bir görünümünü elde etmek için uzantılarınızda A/B testleri yapmak üzere Taslakları ve Denemeleri kullanın.

Site bağlantıları

Kısa ve net site bağlantıları/ek bilgiler en etkili olanlardır.

Kampanya ayrıntıları raporu ile tüm hesaplarda onaylanan ve onaylanmayan site bağlantılarını izleyin.

Ek bilgi uzantıları

Ek bilgiler site bağlantıları ile tetiklendiğinden masaüstü cihazlar için en az altı aktif site bağlantısı, mobil cihazlar için en az dört aktif site bağlantısı bulunması önerilir.

Ek Açıklamalı Snippet’ler

Her değerde 25 karakter sınırlaması vardır. Mobil cihazlarda, optimum gösterilme şansı için değer metninin karakter sayısını 12’nin altında olacak şekilde sınırlandırmak ve oluşturma aşamasında “mobil cihazlar için tercih edilen” seçeneğini işaretlemek en iyisidir.

Bir cevap yazın

Top