You are here
Home > Google Adwords > AdWords Fırsatlar Sekmesi Nedir? Ne İşe Yarar?

AdWords Fırsatlar Sekmesi Nedir? Ne İşe Yarar?

AdWords Fırsatlar Sekmesi

Bir düşünün… Pazartesi sabahı ofise geliyorsunuz ve hesabınıza eklemeniz gereken tüm anahtar kelimeleri, o anahtar kelimelere atamanız gereken tüm teklifleri ve kampanyalarınızın her biri için ayırmanız gereken bütçeleri içeren bir listeyi birinin sizin için hazırlamış olduğunu görüyorsunuz.

Bu harika olmaz mıydı? Bunları sizin yerinize yapması için birini işe alabilirsiniz. Yada “Fırsatlar” sekmesini kullanabilirsiniz. Peki Fırsatlar Sekmesi nedir?

Fırsatlar Sekmesi reklamlarınızın ne durumda olduğunu saptamak için hesabınızı inceler. Reklamlarınız tüm potansiyel müşterilerinize görünüyor mu? Reklamlarınızın görünürlüğünü nasıl arttırabilirsiniz? Mevcut günlük bütçeniz sunduğunuz ürün veya hizmetler kullanıcılar tarafından her arandığında reklamlarınızın gösterilmesine olanak tanıyor mu? Fırsatlar Sekmesi mevcut anahtar kelimelerinizi ve reklamlarınızı değerlendirir, kişilerin arama yaparken kullandıkları kelimeler gibi mevcut kelimeleri hesaba katar. Ve AdWords Reklamları‘nızdan daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacak fikirler üretir.

AdWords Fırsatlar Sekmesi

FIRSATLAR SEKMESİ NE İŞE YARAR?

Sekmeyi kullanmaya başlamak kolaydır. Sekmeyi tıklamanız ve örneğin trafiği arttırma, maliyet ve trafiği dengeleme veya maliyetleri aynı düzeyde tutma yada düşürme gibi bir işletme hedefi seçmeniz yeterlidir. AdWords ile elde ettiğiniz sonuçları iyileştirecek Fırsatlar varsa yeni anahtar kelime, teklif ve bütçe fikirleri görürsünüz. Örneğin reklamlarınızın daha fazla potansiyel müşteriye gösterilme olanağı varsa yeni anahtar kelime önerileri görebilirsiniz. Mevcut anahtar kelime ve reklamlarla daha sık reklam gösterme potansiyeli varsa reklamınızın daha fazla potansiyel müşteri tarafından görülebilmesini sağlamak için sistem bir düzeltilmiş bütçe önerebilir.

Hesabınızdaki reklam kampanyalarının tümüne veya yalnızca tek bir reklam kampanyasına ilişkin fikirleri görüntüleyebilirsiniz. Belirli değişiklikleri uygulayıp uygulamamak konusunda karar veremediğiniz durumlar için Fırsatlar Sekmesi deneme yapmanızı sağlayan mükemmel bir özellik sunmaktadır. Deneme özelliği en fazla 30 günlük bir süre boyunca aramaların belli bir yüzdesinde fikirleri test etmenizi sağlar. Deneme sonuçlarınızı orijinal sonuçlarınız ile karşılaştırdıktan sonra değişiklikleri uygulamaya veya önceki ayarlarınıza dönmeye karar verirsiniz. Deneme süresi sona erdiğinde hiçbir işlem yapmazsanız değişikliklerin hesabınızda kullanılmasına devam edilir.

Fırsatlar Sekmesi AdWords Reklamları’ndan en fazla yararı elde etmek isteyen ve AdWords yoluyla daha fazla potansiyel müşteri bulmakla ilgili öneriler arayan, zamanı kısıtlı iş sahibi kişiler için mükemmel bir araçtır. AdWords hesabınızın çabalarınızın hakkını vermesini sağlamak için yapmanız gereken tek şey iki haftada bir Fırsatlar Sekmesi’ni tıklamak olabilir.

Bir cevap yazın

Top