You are here
Home > Google Adwords > AdWords Yeni Sürüm Onaylanmayan Reklamlar ve Askıya Alınan Hesaplar

AdWords Yeni Sürüm Onaylanmayan Reklamlar ve Askıya Alınan Hesaplar

AdWords Yeni Sürüm Onaylanmayan Reklamlar ve Askıya Alınan Hesaplar

Onaylanmayan reklamlar veya askıya alınan sitelerle ilgili yaptığımız işlemler eskisiyle büyük oranda aynı kaldı. Bununla birlikte, sunum tarzıyla ilgili bazı değişiklikler fark edebilirsiniz. Konuşma baloncukları kaldırıldı ancak politikalar değişmedi.

Onaylanmayan bir reklamı düzeltme

Reklamınız onaylanmadıysa endişelenmeyin. Her zaman düzeltmeyi deneyebilirsiniz. Onaylanmayan reklamlar veya askıya alınan sitelerle ilgili yeni yollardan bildirim alınabildiğini fark edebilirsiniz.

Daha fazla bilgi edinmek isterseniz izin vermediğimiz durumlarla ilgili daha ayrıntılı bilgi için politika bağlantısını tıklayın. Onaylanmayan birden fazla reklamınız varsa hepsini aynı anda görmek için filtre oluşturabilirsiniz. Onaylanmayan tüm reklamlarınızı görüntülemek için “Durum” filtresini kullanın.

Reklamı veya fareyle reklamın üzerine geldiğinizde çıkan düzenleme simgesini tıklayın. Ardından AdWords politikalarına uygun hale gelecek şekilde düzenleyin. Bazı politikalar reklamın hedefine göre uygulanır. Bu nedenle, düzenleme yapmadan önce sitenizde gerekli değişiklikleri yapmalısınız.

Reklamınızı düzenlemeyi bitirdikten sonra “Kaydet“i tıklayın. Reklamınız hemen incelemeye gönderilir. İnceleme sonucunda tüm politika ihlallerinin çözüme ulaştırıldığı belirlenirse reklamınız yayın onayı alır.

AdWords Yeni Sürüm Onaylanmayan Reklamlar ve Askıya Alınan Hesaplar

Askıya alınan bir siteyi düzeltme

Sitenizin neden askıya alındığını öğrenmek için Reklamlar ve Uzantılar sayfasına gidin. Fare imlecinizi, durum sütununda “site askıya alındı” durumunda olanların üzerine getirin. Sorunu nasıl çözeceğinizle ilgili ayrıntılı bilgi için politika bağlantısını tıklayın.

İhlal edilen politikayla ilgili ayrıntıların ve sorunun nasıl çözüleceğine dair bilgilerin yer aldığı bir bağlantı içeren e-posta alırsınız.

Sitenizde gerekli değişiklikleri yaptıktan sonra, inceleme yapılmasını isteyin. AdWords politikalarını ihlal eden ilişkili reklamları da düzenlemeniz gerekebilir. İnceleme sonucunda tüm politika ihlallerinin çözüme ulaştırıldığı belirlenirse siteniz reklamlar için onaylanır.

Bir cevap yazın

Top