You are here
Home > Google Adwords > Dönüşüm Nedir? AdWords Dönüşüm İzleme Ne İşe Yarar?

Dönüşüm Nedir? AdWords Dönüşüm İzleme Ne İşe Yarar?

Dönüşüm Nedir? AdWords Dönüşüm İzleme Ne İşe Yarar?

Dönüşüm izlemeyi anlama

Dönüşüm izleme, bir müşteri reklamlarınızı tıkladıktan sonra ne olduğunu, yani ürününüzü satın alıp almadığı, bülteninize kayıt olup olmadığı veya daha fazla bilgi almak için form doldurup doldurmadığını gösterir. Bu işlemleri veya “dönüşümleri” izleyerek hangi reklam, anahtar kelime ve kampanyaların size iş getirdiğini öğrenebilirsiniz.Bu, en iyilerine daha akıllıca yatırım yapmanıza ve nihayetinde yatırım getirinizi (YG) artırmanıza yardımcı olur.

Dönüşüm Nedir? AdWords Dönüşüm İzleme Ne İşe Yarar?

Dönüşüm Nedir?

Bir dönüşüm; satın alma, uygulama indirme, web sitesi ziyaret etme, form doldurma veya sözleşme imzalama gibi işletmeniz için değerli bir müşteri eylemidir. Bir müşterinin tıklaması işe çevrildiği veya dönüştüğünden, çevrimiçi ve çevrimdışı eylemlere dönüşüm adı verilir.

Dönüşümler neden ölçülür?

Dönüşümlerin ölçülmesi, aşağıdakileri yapmaya çalışıyorsanız işletmeniz için faydalıdır:

  • Reklam ve anahtar kelimeleriniz ile işletme hedefleriniz arasında bağlantı kurmak
  • Yatırım getirinizi artırmak
  • Müşterilerin çeşitli cihazlarda reklamlarınızla nasıl etkileşim kurduğunu görmek

Dönüşümleri sayma

Dönüşüm izleme raporlarında dönüşüm verilerini görüntüleyebilirsiniz.

Satın alma veya form doldurma gibi her dönüşüm işlemi için “Tüm dönüşümler”i veya “Tekil dönüşümler”i görüntüleyebilirsiniz. “Tümü” ayarı tüm satışları saymak için kullanışlıyken, “Benzersiz” ayarı aynı kullanıcı birden çok potansiyel müşteri oluşturduğunda yalnızca bir dönüşümü saymak için kullanılır (Örneğin, bir kişi sunduğunuz hizmetler hakkında kendisiyle iletişime geçilmesi için iki farklı form doldurursa).

Bir cevap yazın

Top