You are here
Home > Google Adwords > Hesap, Kampanya ve Reklam Grubu Performansı

Hesap, Kampanya ve Reklam Grubu Performansı

Hesap, Kampanya ve Reklam Grubu Performansı

AdWords üç katman (düzey) şeklinde düzenlenmiştir: hesap, kampanyalar ve reklam grupları.

Bu üç düzeyi aklınızda bulundurarak istediğiniz kadar geniş veya özel tutmak için performans verilerinizin görünümünü özelleştirebilirsiniz.

Hesap, Kampanya ve Reklam Grubu Performansı

Hesabınız benzersiz bir e-posta adresi, şifre ve faturalandırma bilgileriyle ilişkilendirilir. Ancak, raporlama bakımından hesabınızı bir kampanya koleksiyonu olarak düşünmek faydalıdır. Bütün hesabınız için performans verilerini görmek istiyorsanız AdWords hesabınızın yan panelinde Tüm Kampanyalar’ı tıklayın. Satırların tümü için toplamlar, istatistikler tablonuzun alt kısmında listelenir.

Rapor Düzenleyici’ye Giriş

Rapor Düzenleyici, çok boyutlu tablolar ve grafikler yoluyla verilerinizle etkileşim kurmanıza olanak tanıyan bir analiz aracıdır.

Kampanya verileriniz

Tekil bir kampanya, kendi bütçesine ve reklamlarınızın nerede görüneceğini belirleyen ayarlara sahiptir ve bir reklam grupları koleksiyonundan oluşur. Kampanyalarınızın her biri, AdWords hesabınızın yan panelinde listelenir ve aynı zamanda ekranın ortasındaki Kampanyalar sekmesini tıkladığınızda görünür.

Reklam grubu verileriniz

Reklam grubunuz, reklamların gösterimini tetiklemesini istediğiniz anahtar kelimeler olarak bilinen bir dizi benzer reklamlar, kelimeler ve ifadeleri içerir. AdWords, bir kampanyayı tıkladığınızda size kampanyanın performans görünümünü tekil reklam gruplarına ayrılmış şekilde gösterir. Ekranın ortasındaki Reklam grupları sekmesini tıklayarak da reklam grubu verilerinizi görebilirsiniz.

Her reklam grubunun içinde birden çok reklam bulunur. AdWords hesabınızın yapısına aşina olduktan sonra istatistikler tablonuzdaki verileri görüntüleyip özelleştirebilir, reklamlarınız ve anahtar kelimelerinizin yanı sıra kampanyalarınızın, tekil kampanyalar ve reklam gruplarının performansını izlemek için raporları indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Top