You are here
Home > Google Adwords > İnternet Reklamcılığı ve AdWords’ün Faydaları

İnternet Reklamcılığı ve AdWords’ün Faydaları

AdWords Faydaları

AdWords, reklamlarınızı doğru yerde, doğru zamanda doğru kullanıcılara göstererek İnternet reklamcılığından en iyi şekilde yararlanmanızı sağlar. AdWords birçok avantaj sunar. Bunlardan en önemlileri aşağıda belirtilmiştir:

Reklamlarınızı hedefleme: Hedefleme, reklamlarınızı belirli ilgi alanları olan, diğer bir ifadeyle ürün ve hizmetlerinizle ilgilenen kullanıcılara ulaştırmanıza ve bu kişilere alakalı reklamlar göstermenize olanak tanır. Anahtar kelimeler, reklam konumu, yaş, konum, dil, gün, saat, sıklık ve cihazlar ile AdWords kampanyalarınızı daha hedeflenmiş hale getirin.

Maliyetlerinizi kontrol etme: AdWords ile yalnızca reklamınız tıklandığında ödeme yaparsınız.

Başarınızı ölçme: Bir kullanıcı reklamınızı tıkladığında AdWords sayesinde bu tıklamadan haberiniz olur. Kullanıcılar, reklamınızı tıklayıp işletmeniz açısından değerli bir işlem (ürününüzü satın alma, uygulamanızı indirme veya sipariş vermek için telefonla arama) gerçekleştirirse bunları da izleyebilirsiniz.

Kampanyalarınızı yönetme: AdWords yönetici hesabı, birden çok AdWords hesabı yönetiyorsanız zamandan tasarruf etmenizi sağlayabilecek güçlü bir araçtır. AdWords Editör ile AdWords hesabınızı çevrimdışı olarak da yönetebilirsiniz.

One thought on “İnternet Reklamcılığı ve AdWords’ün Faydaları

  1. Google adwords reklamlarını doğru kullanıcıya gösterdiğiniz zaman tabi ki faydaları olacaktır. hem yeni müşteri kazanmak açısından hemde maliyet açısından büyük rol oynamaktadır.

Bir cevap yazın

Top