You are here
Home > Görüntülü Reklam Ağı > Görüntülü Reklam Ağı’nda Hedefleme Ayarları Nasıl Olmalı?

Görüntülü Reklam Ağı’nda Hedefleme Ayarları Nasıl Olmalı?

Görüntülü Reklam Ağı'nda Hedefleme Ayarları Nasıl Olmalı?

Google Görüntülü Reklam Ağı‘nda çok çeşitli müşterilere ulaşabilir, reklamlarınızın hangi sitelerde veya sayfalarda gösterileceğini seçebilir ve çeşitli ilgi çekici reklam biçimleri yoluyla kullanıcılarla etkileşim kurabilirsiniz.

Görüntülü Reklam Ağı’nda reklam vermek için bir “Yalnızca Görüntülü Reklam Ağı” veya “Görüntülü Reklam Seçenekli Arama Ağı” türünü kullanın.

Görüntülü Reklam Ağı'nda Hedefleme Ayarları Nasıl Olmalı?

En başta reklamlarınızı Görüntülü Reklam Ağı’nda gösterin

Anahtar kelimeler ve yakın ilgi alanı kitleleri gibi hedefleme yöntemleri, reklamlarınızı Görüntülü Reklam Ağı’na taşır.

Spor malzemeleri satıyorsunuz. Futbol kampanyanız için reklamlarınızın futbolla alakalı sayfalarda gösterilmesini istiyorsunuz.

Anahtar kelimeler veya yakın ilgi alanı kitleleri gibi hedefleme yöntemleri eklediğinizde, AdWords‘e reklamlarınızın nerede gösterilebileceğini veya Görüntülü Reklam Ağı’na göz atarken reklamları kimlerin görebileceğini belirtmiş olursunuz. Görüntülü Reklam Ağı kampanyalarınızdaki reklam gruplarınıza hedefleme eklersiniz.

Reklamlarınızın nerede gösterildiği konusunda daha fazla kontrol sahibi olmak için hedefleme ayarlarını seçin

“Hedef ve teklif” ve “Yalnızca teklif” gibi hedefleme ayarları da reklamlarınızın erişim kapsamını belirler. Bunları aşağıdakileri yapan kontroller olarak düşünebilirsiniz:

“Hedef ve teklif”

  • Reklamlarınızı seçtiğiniz hedefleme yöntemi (ör. anahtar kelimeler) için gösterilecek şekilde sınırlandırır

Futbol topu satın alma için 2,00 TL gibi tekil hedeflemeye yönelik teklifler belirlemenize olanak tanır

“Yalnızca teklif”

  • Reklamlarınızı seçtiğiniz hedefleme yöntemi için gösterilecek şekilde sınırlandırmaz
  • Futbol hayranları için 2,00 TL gibi tekil hedeflemeye yönelik teklifler belirlemenize olanak tanır

Önemli not: Küçük ve orta ölçekli işletmelerin bir reklam grubunda “Hedef ve teklif” için daha az hedefleme yöntemi belirlemesi daha iyidir. Aksi takdirde, reklamlarınızın erişimini daraltıyor olabilirsiniz ve reklamlarınız nadiren görünür.

Hedeflerinize göre gelişmiş hedefleme kombinasyonlarını deneyin

Doğrudan satış kampanyaları

Hedefiniz ürün satmak ve belirli bir tür kitleye ulaşmaksa, reklam grubunuza “Hedef ve teklif” olarak belirlenmiş birkaç hedefleme yöntemi eklemek isteyebilirsiniz. Böylece reklamlarınız yalnızca seçtiğiniz belirli hedefleme yöntemleri eşleştiğinde gösterilebilir.

Marka kampanyaları

Hedefiniz mümkün olduğunca fazla kullanıcıya ulaşmaksa reklam grubunuza çok fazla hedefleme yöntemi eklemek istemeyebilirsiniz. Ancak, yine de birden çok hedefleme yöntemini eklemeyi seçebilir ve bu şekilde erişimi büyük ölçüde sınırlandırmaksızın bir tanesine yönelik teklifler belirleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Top