You are here
Home > Google Ads > Dil Hedefleme Nedir? Ne İşe Yarar?

Dil Hedefleme Nedir? Ne İşe Yarar?

Dil Hedefleme Nedir? Ne İşe Yarar?

Dil hedeflemenin işleyiş şekli

Aynı dili konuşmayan kullanıcılarla iletişim kurmaya çalışıyorsanız mesajınızı karşı tarafa iletmek zor gelebilir. AdWords‘de olduğu gibi, reklamlarınızın bunları anlayacak müşterilere görünmesini istersiniz.

Dil Hedefleme Nedir? Ne İşe Yarar?

Hedef dilinizi seçme

Dil hedefleme, reklamlarınızın gösterilmesini istediğiniz sitelerin dilini seçmenize olanak tanır. Reklamlarınız Google ürünlerini (Arama veya Gmail gibi) kullanan veya Google Görüntülü Reklam Ağı‘nda (GDN) aynı dildeki siteleri ziyaret eden müşterilere gösterilir. AdWords’ün reklamları veya anahtar kelimeleri çevirmediğini unutmayın.

Diller nasıl algılanır?

Her Google alan adının varsayılan bir dili vardır. Örneğin, Google.com varsayılan olarak İngilizce, Google.fr ise varsayılan olarak Fransızcadır.

Google Görüntülü Reklam Ağı’nda, AdWords hangi reklamların gösterileceğini belirlemek için kullanıcının görüntülemekte olduğu veya önceden görüntülediği sayfaların diline bakabilir. Böylece, kullanıcının geçmişte görüntülediği sayfalar veya o anda görüntülediği sayfadan dili algılayabiliriz.

Kampanyaları dile göre düzenleme

Dil hedefleme ayarları kampanya düzeyinde belirlenir. Bu nedenle, birden fazla dili hedefliyorsanız her biri için ayrı kampanyalar oluşturmanızı öneririz. Bu, bir dilde yazdığınız reklamın aynı dilde yazılmış bir sitede de göründüğünden emin olmanıza yardımcı olur.

Bir cevap yazın

Top