You are here
Home > Google Ads Sertifikaları Soruları ve Cevapları > Google Ads Uygulamaları Sertifika Programı > Google Ads Uygulamaları Sertifika Programı Sınav Soruları ve Cevapları

Google Ads Uygulamaları Sertifika Programı Sınav Soruları ve Cevapları

Google Ads Uygulamaları Sertifika Programı Sınav Soruları ve Cevapları

Bu Soruların Cevaplarını Öğrenmek Mi İstiyorsunuz?

Siz de Google Ads sertifikalarına sahip olmak istiyorsanız aşağıda ki iletişim bilgilerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uygun fiyatlar ile sadece birkaç saat içerisinde tüm sertifikalara sahip olabilirsiniz. Dilerseniz sınavlara sizin yerinize biz girelim, dilerseniz soru ve cevapları sizinle paylaşalım, dilediğiniz kadar sertifika sahibi olma fırsatına sahip olun.. Mail ya da whatsapp üzerinden hemen iletişime geçin!

Mail & Skype: bizeiletin[@]gmail.com
Whatsapp: 0553 171 99 84

Bizimle iletişime geçerek hangi sertifikaları, hangi sınav sorularını ve cevaplarını öğrenebilirsiniz?

Google Ads Uygulamaları Sertifikası Sınav Soruları

Salim, birkaç yıldır pazarlama sektöründe çalışıyor. Salim, makine öğreniminin hem pazarlamacı olarak kendisine hem de hedef kullanıcılarına nasıl yardımcı olabileceğini öğreniyor. Makine öğrenimi Salim’in temel sorumluluklarında aşağıdaki değişikliklerden hangisine neden olacaktır?

Deneyimli bir hesap yöneticisi olan Tuğçe, Google Ads kampanyalarının ayrıntılarını denetleme işini severek yapıyor. Tuğçe, Uygulama kampanyalarında yönetimin işlemlerinin büyük bir kısmını makine öğrenimine bırakma konusunda zorlanıyor. Aşağıdakilerden hangisi, Tuğçe’nin tüm işlemleri manuel olarak yapmak yerine makine öğrenimine güvenmesi için geçerli bir nedendir?

Fiziksel mağazaları olan şirketlerin uygulama kullanımını benimsemesi aşağıdakilerden hangisi nedeniyle gereklidir?

Google Ads, Medya Derecelendirme Konseyi (MRC) görüntülenebilirlik standartlarını uygular. Bir reklamın görüntülenebilir gösterim olarak sayılması için aşağıdakilerden hangisinin olması gereklidir?

İnsanlar ve makineler, Google Uygulama kampanyaları yayınlama sürecinde etkili bir ekip çalışması yapmayı nasıl başarır?

Uygulamalar, genel işletme stratejisinde aşağıdaki rollerden hangisini üstlenir?

Bir eğitim şirketi, Google Uygulama kampanyaları için resim öğeleri yüklüyor. Şirketin, resim öğesi çeşitlerini optimize etmek için uygulaması gereken üç kural aşağıdakilerden hangileridir? (Üç seçeneği işaretleyin.)

Yeni bir Google Uygulama kampanyası oluşturulurken kampanya düzeyinde yapılması gereken üç ayar aşağıdakilerden hangisidir?

Google Uygulama kampanyalarına çeşitli öğeleri içeren bir portföy sağlandığında daha iyi performans elde edilmesinin nedeni aşağıdakilerden hangisidir?

Deniz, uygulaması için bir analiz çözümü kullanmanın önemli olduğu bilse de hangi çözümü kullanacağına karar veremiyor. Aşağıdaki çözümlerden hangisi, uygulama analizinde sınıfının en iyisi olan Google aracıdır?

Bir e-ticaret uygulaması, 500 yükleme sayısına ulaşarak 1.000 TL gelir elde ediyor. Yeni bir yüklemelere yönelik Google Uygulama kampanyası başlatmak için aşağıdaki hedef YBM’lerden hangisini kullanmaları gerekir?

İşletmelerin mobil uygulama geliştirmeyi değerlendirmesi aşağıdakilerden hangi ikisi nedeniyle gereklidir? (İki seçeneği işaretleyin.)

Pazarlamacının Google Ads arayüzünde mobil uygulama platformu olarak Android veya iOS’u seçtiği aşama aşağıdakilerden hangisidir?

Google Arama Ağı kampanyalarında düşük performanslı reklamları düzenli olarak değiştiren Ceyda, Google Uygulama kampanyalarındaki en iyi uygulamaların bundan farklı olduğunu biliyor. Ceyda, Google Uygulama kampanyasında kullanıcıların aynı reklamları görmekten bıkmasını önlemek için düşük performanslı öğeleri yenileriyle ve daha iyileriyle hangi sıklıkta değiştirmelidir?

Kampanya raporlarında, kampanya performansının beklentileri karşılayıp karşılamadığını değerlendirmek için çok sayıda metrik bulunur. Kampanya hedeflerinden biri, belirli bir maliyet karşılığında mümkün olduğunca çok yeni kullanıcı edinmekse incelenmesi gereken en önemli iki metrik aşağıdakilerden hangileri olabilir? (İki seçeneği işaretleyin.)

Sena, uygulaması için uzun vadeli bir plan hazırlıyor ve uygulaması büyüdükçe hedeflerinin de buna göre gelişmesini istiyor. Aşağıdaki pazarlama hedeflerini tipik gerçekleşme sırasına göre dizmesi için Sena’ya yardımcı olun.

Google Market Finder aracı aşağıdaki görevlerden hangisine yardımcı olabilir?

Aşağıdaki Google Uygulama kampanyası bileşenlerinden hangisi pazarlamacıların değerli kullanıcılara ulaşmasını sağlar?

Volkan, yönettiği Google Uygulama kampanyasına stratejik bir şekilde yön vermeyi amaçlıyor. Bunun için kampanyanın belirli sınırlar içinde çalışarak istenen sonuca ulaşmasını amaçlıyor. Volkan aşağıdaki ayarlardan hangi ikisini düzenli olarak gözlemlemelidir? (İki seçeneği işaretleyin.)

İş arkadaşı, Kübra’ya mevcut Google Uygulama kampanyası için Teklif Kılavuzu adlı yerleşik aracı kullanmasını öneriyor. Kübra Teklif Kılavuzu’nu kullanırken aşağıdaki bilgilerden hangisini görebilir?

Görüntüleme dönüşümlerini (GD’ler) ölçmek için farklı bir ağdan yararlanan Ferit’e bu dönüşümleri Google ile de ölçmesi önerildi. Ferit’in, kullandığı ağa ek olarak GD’leri Google ile de ölçmesi aşağıdakilerden hangisi nedeniyle gereklidir?

Aşağıdaki durumlardan hangilerinde reklamverenin uygulama içi işlemlere odaklanan bir kampanya yayınlaması mantıklı olur? (İki seçenek belirleyin.)

Bir finans şirketinin uygulamasını tanıtmasının en yaygın iki nedeni aşağıdakilerden hangileridir?

Google Uygulama kampanyasındaki Dönüşümler ile ilgili olarak aşağıdaki ifadelerden hangisi doğrudur?

Selma, daha önce Google Ads’deki kampanyalarında küçük değişiklikler yapmak için çok zaman harcıyor ve daha üst düzeydeki pazarlama stratejisine odaklanamıyordu. Makine öğrenimi, Selma’nın Google uygulama kampanyası için harcadığı zamanı azaltmaya aşağıdaki yollardan hangi ikisiyle yardımcı olur? (İki seçenek belirleyin.)

Öğe çeşitliliği erişime nasıl yardımcı olur?

Makine öğrenimi hakkında aşağıdaki ifadelerden hangileri doğrudur? (Üç seçeneği işaretleyin.)

Refik, İngiltere pazarını temel alan uygulamasını Fransa pazarına genişletmek istiyor. Fransız kullanıcıları hedef alan yeni bir Google Uygulama kampanyası oluşturdu ve öğelerini Fransızca’ya çevirdi. Kampanyayı yayınlamadan önce aşağıdaki hangi üç adıma dikkat etmelidir? (Üç seçenek belirleyin.)

Aşağıdaki ifadelerden hangisi Google Uygulama kampanyalarını özetler?

Google Uygulama kampanyaları, reklamverenlerin manuel test etme ve yineleme çalışmalarını azaltmaya nasıl yardımcı olur?

Bir perakende şirketinin uygulama tanıtımına yatırım yapmasının üç nedeni aşağıdakilerden hangileri olabilir? (Üç seçeneği işaretleyin.)

Levent, World News Online adlı haber yayıncısı için bir Google Uygulama kampanyası yayınlıyor. Levent, World News Online’ın Google Play’deki girişinin kalitesine neden önem vermelidir? (İki seçenek belirleyin.)

Poyraz, ekibinden müşterilerin Google Uygulama kampanyalarında görüntüleme dönüşümlerini etkinleştirmelerini ve raporlamalarını istiyor.

Görüntüleme dönüşümlerini rapora dahil etmenin önemi aşağıdakilerden hangisidir?

Pazarlamacıların uygulama geliştirici ekipleriyle iş birliği yapması aşağıdakilerden hangisi nedeniyle gereklidir?

Uygulama tanıtımı için uzun vadeli bir strateji belirlerken hedeflerin zaman içinde değişebileceğini göz önünde bulundurmak önemlidir. Aşağıdaki aşamaları önerilen gerçekleşme sırasına göre dizin.

Google Play’de tek seferde yayınlanabilecek maksimum yerelleştirilmiş mağaza girişi denemelerinin sayısı aşağıdakilerden hangisidir?

Uygulamada ve web’de ölçüm yapmak zor olmasına rağmen farklı platformlardaki davranışları anlamak için önemlidir.

Google, uygulama ve web arasındaki ölçüm boşluğunu kapatmak için aşağıdaki hangi iki çözümü sunar? (İki seçeneği işaretleyin.)

Google Uygulama kampanyası hedefleri aşağıdakilerden hangisine bağlı olmalıdır?

Makinelerin sağladığı çeşitli avantajlara rağmen insanlar da benzersiz becerileriyle pazarlama çalışmalarına katkı sağlamaya devam ediyor.

Pazarlama konusunda insanlar makinelere kıyasla aşağıdaki avantajlardan hangi ikisine sahiptir? (İki seçenek belirleyin.)

Burak, kısa süre önce pizza dağıtım işletmesi için bir uygulamayı kullanıma sundu. Burak’ın işletmesiyle en alakalı üç uygulama içi işlem aşağıdakilerden hangileridir? (Üç seçeneği işaretleyin.)

Yeni bir Google Uygulama kampanyası oluşturan Emel, reklam öğeleri üzerinde çalışıyor. Aşağıdaki öğe türlerinden hangisini manuel olarak eklemesi gerekir?

Vedat, bir reklam ajansında dijital pazarlama yöneticisidir. Makine öğrenimi hakkında bilgi edinen Vedat, bu teknolojiyi kullanırken kendisinin de müşterilere hâlâ değerli katkılar sağladığından emin olmak istiyor. Makine öğreniminin pazarlama alanındaki etkisinin artması, Vedat’ı aşağıdaki hangi iki nedenden dolayı memnun edebilir? (İki seçenek belirleyin.)

Demir, uygulamasının kaliteli resimlerinden oluşan online bir kitaplığa sahip. Demir, Google Uygulama kampanyasındaki bir reklam grubuna en fazla kaç resim öğesi ekleyebilir?

10 TL’lik hedef EBM’ye göre optimizasyon yapan bir Google Uygulama kampanyası için önerilen minimum bütçe aşağıdakilerden hangisidir?

Google Uygulama kampanyalarında kullanılabilen dört reklam öğesi türü aşağıdaki seçeneklerden hangisidir?

Bir Google Uygulama kampanyasında ölçüm için etkinlik seçerken aşağıdakilerden hangisine dikkat etmelisiniz?

Leman, Google Uygulama kampanyası reklamlarından en verimli şekilde yararlanmak istiyor. Gereken miktarda metin öğesi yazmasına rağmen yükleyebileceği başka bir öğesi yok. Leman’ın yükleyeceği öğeler dışında aşağıdaki öğelerden hangisi kampanya tarafından otomatik olarak oluşturulabilir?

Mustafa, bir ajansta iki farklı müşterinin uygulama kampanyaları üzerinde çalışıyor. Şirket ve hedefini uygun teklif stratejisiyle eşleştirin.

Bir tüketicinin alışveriş için perakende web sitesi yerine perakende uygulamasını tercih etmesinin nedeni aşağıdakilerden hangisi olabilir?

Makine öğrenimi, Google Ads’de pazarlamacılara hangi iki yolla fayda sağlar? (İki seçenek belirleyin.)

Levent, yüklemelere odaklanan bir Google Uygulama kampanyası yayınlamaya hazırlanıyor. Levent’in müşterisi kampanyanın nerelerde yayınlanabileceğini merak ediyor. Levent aşağıdaki yanıtlardan hangisini vermelidir?

Yüksek kaliteli bir uygulama deneyiminin iki önemli unsuru aşağıdakilerden hangileridir?

Bir üretkenlik uygulamasının sahibi olan Can, ABD dışına açılıp Latin Amerika pazarına girmek istiyor. Profesyonel bir çeviri hizmetiyle çalışan Can, çeviri tamamlanır tamamlanmaz uygulamanın kullanıma sunmaya hazır olacağını düşünüyor. Kullanıma sunmadan önce aşağıdaki hangi üç adımı atması gerekir? (Üç seçenek belirleyin.)

Aşağıdaki şıklardan hangisinde Google Uygulama kampanyaları için üç izleme çözümü bir arada yer almaktadır?

Adem, insanların ve makinelerin birbirini nasıl tamamladığını öğrenmeye çalışıyor. Aşağıdakilerden hangisi makinelerin pazarlama sektöründe başarılı olduğu alanlardan biridir?

Ceyda, Pharma Unite adlı sağlık markası için çalışan bir pazarlamacı. İki aydır yayınlanmakta olan bir Google Uygulama kampanyasını denetlemekle görevlendirildi ve reklam öğelerinin lansmandan bu yana güncellenmediğini öğrendi. Ceyda, bundan sonra aşağıdaki hangi iki adımı atmalıdır? (İki seçeneği işaretleyin.)

Google Uygulama kampanyasında dönüşüm izlemeyi etkinleştirmek için üç ana adımın uygulanması gereklidir. Bu adımları doğru sıraya dizin.

Lit Looks adındaki kozmetik markası, Google Uygulama yükleme kampanyasından beklediği erişim düzeyine ulaşamıyor. Şirket, video öğelerine odaklanarak reklam öğesi çeşitlerini optimize etmek istiyor. Ellerinde süresi 10 ila 30 saniye arasında değişen iki dikey video ve iki yatay video bulunuyor. Şirketin video öğesi çeşitleri arasında aşağıdakilerden hangisi eksiktir?

Yeni bir uygulamayı kullanıma sunmak üzere olan Harun, Google Uygulama kampanyasından yararlanarak yeni kullanıcıların ilgisini çekmek istiyor. Harun bu yeni kampanyayı ayarlarken aşağıdaki kampanya alt türlerinden hangisini seçmelidir?

Uygulama tanıtımının mobil oyun sektöründe oynadığı önemli rol aşağıdakilerden hangisidir?

2 TL’lik hedef YBM’ye göre optimizasyon yapan bir Google Uygulama kampanyası için önerilen minimum bütçe aşağıdakilerden hangisi olmalıdır?

Aşağıdaki tanımlardan hangisi uygulama ölçümü açısından “Etkinlik” kavramını en iyi şekilde açıklar?

Bir pazarlamacı, makine öğrenimiyle desteklenen bir Google Uygulama kampanyasına yararlı veriler sağlamak için aşağıdaki yöntemlerden hangi ikisini kullanabilir? (İki seçenek belirleyin.)

Leyla, Google Uygulama kampanyasına metin ve resim öğeleri ekledi ancak elinde yükleyebileceği bir video yok. Leyla’nın uygulama kampanyası aşağıdaki işlemlerden hangisini yapabilir?

Ayşe, Google Uygulama kampanyalarında makine öğreniminin avantajlarını iş arkadaşlarına açıklıyor. Aşağıdaki ifadelerden hangi ikisi, insan girdileri yerine makine öğrenimi kullanımını destekleyen güçlü argümanlardır? (İki seçenek belirleyin.)

Ayşe, Google Uygulama kampanyasının öğe raporunda “Performans” sütununu inceliyor. Belirli öğelerin performansını görmek istiyor. Sütundaki “düşük”, “iyi” ve “en iyi” terimlerini fark ediyor. Bu öğe derecelendirmeleri aşağıdaki kriterlerden hangisine göre dağıtılır?

Makine öğreniminin Google Uygulama kampanyası başlar başlamaz uygulanmamasının nedeni aşağıdakilerden hangisidir?

Bir Google Uygulama kampanyası yayınlayan Cansel, kampanya makine öğrenimiyle desteklenmesine rağmen bir pazarlamacı olarak sağladığı girdilerin de çok önemli olduğunun farkında. Cansel aşağıdaki yöntemlerden hangi üçünü kullanarak makinenin başarılı bir sonuç elde etmesine rehberlik edebilir? (Üç seçenek belirleyin.)

Canan, uygulama mağazası girişinin Google Uygulama kampanyası üzerindeki etkisini biliyor. Giriş sayfasına gelen kullanıcıların uygulamayı indirme ihtimalini artırmak isteyen Canan, geliştirici ekibiyle birlikte çalışarak girişi optimize etmek istiyor. Canan ve geliştirici ekibi aşağıdaki Google Play Store girişi bileşenlerinden hangi üçünü gözden geçirmelidir? (Üç seçenek belirleyin.)

Makine öğrenimi, Google Uygulama kampanyası yayınlandıktan sonra kampanyanın büyük bir kısmını otomatik hâle getirir. Kampanya başlatıldıktan sonra pazarlamacıların kampanyaya müdahale etmeye devam etmesi aşağıdakilerden hangisi nedeniyle gereklidir?

Google Uygulama kampanyaları hakkında pek çok makale okuyan Ali, kendi kampanyasını başlatmak için sabırsızlanıyor. Ali, Google Ads arayüzünü açıp işe koyulmadan önce aşağıdakilerden hangisini yapmalıdır?

Yeni bir uygulamayı kullanıma sunan bir oyun şirketi, ilk lansman aşamasına odaklanmak istiyor.

Uygulamanın ilk lansman aşamasında işletme için en önemli şey aşağıdakilerden hangisidir?

Aşağıdaki Google Uygulama kampanyası yapı taşlarını açıklamalarıyla eşleştirin. Arda, genellikle Google Ads kampanyalarındaki teklifleri gözlemleyip ayarlıyor. Yakın zaman önce, otomatik kampanyalarda herhangi bir teklif değişikliği yapmadan önce kampanyanın belirli bir sayıda dönüşüm elde etmesini beklemenin en iyi yöntem olduğunu duydu. Arda, bir Google Uygulama kampanyasında herhangi bir teklif değişikliği yapmadan önce en az kaç dönüşümün elde edilmesini beklemelidir?

Makine öğrenimiyle ilgili her ifadeyi, Google Uygulama kampanyalarının ilgili avantajıyla eşleştirin. Google Uygulama kampanyasını uzun süredir yayınlamakta olan Reyhan, işletmesi için en değerli kullanıcıları belirlemek istiyor. Reyhan, en değerli kullanıcılarını keşfetmek için aşağıdaki hangi iki işlemi gerçekleştirebilir? (İki seçeneği işaretleyin.)

Semra’nın YourAdventure adlı bir seyahat uygulaması var. Semra’nın gurme turları, rehberli doğa yürüyüşleri ve mimari turlar gibi belirli tekliflere özel tematik reklam grupları oluşturması neden gereklidir?

Aşağıdaki raporlardan hangisi uygulamanın ziyaretçi aldığı ancak henüz yerelleştirilmediği ülkeleri belirlemeye yardımcı olabilir?

Google Play Store’da uygulamalar için beş yıldız verilen yorumların çoğunda aşağıdaki hangi üç özellikle ilgili övgülerde bulunulur? (Üç seçenek belirleyin.)

Reklamverenlerin uygulama pazarlamasında etkileşime önem vermesi aşağıdakilerden hangi ikisi nedeniyle gereklidir?

Bir Uygulama kampanyasının ayarlarını yapan Pınar, hem yüksek bir kullanıcı hacmine ulaşmak hem de çok sayıda uygulama içi satın alma işlemi sağlamak istiyor. Pınar, pazarlama hedefine ulaşabilmek için aşağıdaki ayarlardan hangisini seçmelidir?

Şule, cep telefonunda doğa yürüyüşü yollarıyla ilgili bir makale okurken açık hava malzemeleri satan OneStop adlı perakendecinin yürüyüş botlarıyla ilgili reklamını görüyor. Daha önce telefonuna OneStop uygulamasını yüklemiş olan Şule reklamı tıklıyor. OneStop uygulamasında derin bağlantı etkinleştirilmiş.

Buna göre Şule reklamı tıkladıktan sonra aşağıdakilerden hangisi gerçekleşir?
• Şule, OneStop web sitesinin yürüyüş botlarıyla ilgili bölümüne yönlendirilir.
• Şule, arama teriminin “yürüyüş botları” olarak doldurulduğu Google Arama sayfasına yönlendirilir.
• Şule, doğrudan OneStop uygulamasının yürüyüş botları bölümüne yönlendirilir.
• Şule, OneStop uygulamasını indirmeye teşvik eden uygulama mağazası girişine yönlendirilir.

Google Uygulama kampanyasında yaşam boyu değeri yüksek olan kullanıcıları belirlemenin faydası aşağıdakilerden hangisidir?
• En ilgi çekici video öğeleriyle kitleyi proaktif olarak hedeflemek.
• Pazarlama stratejilerinde, işletmeye uzun vadeli değeri sağlama ihtimali olan benzer kullanıcılara odaklanmak.
• Pazarlama çalışmalarında, yalnızca uygulamayla düzenli olarak etkileşim kuran kullanıcılara odaklanmak.
• Değeri yüksek olan kullanıcılara uygulamayı kullanmalarını hatırlatmak için push bildirimleri göndermek.

Pelin’in büyük bir kullanıcı tabanına sahip popüler bir uygulaması var. Şimdi, uygulamada değerli işlemler yapan yeni kullanıcılara ihtiyacı var.

Bu aşama, aşağıdakilerden hangisi kapsamında değerlendirilir?
• Büyüme
• Etkileşim
• Lansman
• Olgunluk

Pazarlamacılar, makine öğrenimi ile çalışırken aşağıdaki becerilerden hangi üçünü ortaya koyar? (Üç seçenek belirleyin.)
Tüm Doğru Yanıtları Seçin
• Verimlilik
• Ölçeklendirme
• Strateji
• Hedef belirleme
• Yaratıcılık

Uygulamalar ile mobil web arasındaki dönüşüm oranlarıyla ilgili olarak aşağıdaki ifadelerden hangisi doğrudur?
• Alışveriş uygulamalarının dönüşüm oranı mobil web’e kıyasla üç kat daha fazladır.
• Mobil web’in dönüşüm oranı alışveriş uygulamalarına kıyasla on kat daha fazladır.
• Mobil web’in dönüşüm oranı alışveriş uygulamalarına kıyasla üç kat daha fazladır.
• Alışveriş uygulamalarının dönüşüm oranı mobil web’e kıyasla on kat daha fazladır.

Tüm Google Ads ürünlerinde olduğu gibi, Google Uygulama kampanyalarında da marka güvenliği büyük önem taşır. Bu nedenle Google, yerleşimleri hariç tutma gibi özelliklerle reklamverenlerin reklamlarının yerleşimlerini daha iyi kontrol edebilmesini sağlar.

Reklamverenin hesap başına hariç tutabileceği yerleşim sayısı aşağıdakilerden hangisidir?
• 650
• 6.500
• 65.000
• 650.000

Kaya, diğer öğe türlerinden oluşan portföyüne eklemek için bir HTML5 öğesi tasarlıyor.

HTML5 ile ilgili en iyi uygulamalara göre Kaya’nın uygulamasının adı ve net bir şekilde görülebilen harekete geçirici mesaj, reklamın merkezinde ne zaman gösterilmelidir?
• Reklamın başında.
• Reklamın tamamında.
• Reklamın sonunda.
• Reklamın ortasında.

Bir uygulamada gerçekleşen etkinlikler hakkında veri toplamanın faydası aşağıdakilerden hangisidir?
• Resim öğeleri için yeni fikirlere ilham verebilir.
• Pazarlama maliyetlerini anında düşürür.
• Benzer uygulamalarla karşılaştırma yapmak için kullanılabilir.
• Pazarlama çalışmalarına yön verilmesine yardımcı olabilir.

Makine öğreniminin kullanımı yaygınlaştıkça pazarlamacılar aşağıdakilerden hangi ikisinin farkına varmaya başlamıştır? (İki seçenek belirleyin.)

• Makine öğrenimi ve otomatik sistemler alanında uzmanlık, daha önce hiç olmadığı kadar değerlidir.
• Makine öğrenimi, müşterilerle ilişki kurmanın temel unsurlarından biridir.
• Otomatik kampanyalar, yaratıcılık gerektiren çalışmalarda insanlardan daha başarılıdır.
• Otomatik kampanyalar başarı için insan rehberliğine ve zekasına ihtiyaç duyar

Bir süredir Google Uygulama kampanyası yayınlayan Hakan, kampanyanın hâlâ öğrenme aşamasında olduğunu fark etti.

Aşağıdakilerden hangisi uygulama kampanyasının daha uzun bir süre boyunca öğrenme aşamasında kalmasına yol açabilir?
• Dil ayarı
• Düşük bütçe
• Yalnızca metin öğesi sağlanması
• Kampanya adı

Bir kullanıcının uygulamanızı yükleme kararını etkilemek için son temas noktası genellikle aşağıdakilerden hangisidir?
• İnternet dışındaki pazarlama çalışmaları
• Uygulama mağazası girişi
• Uygulama kampanyası reklamı
• Uygulamanın yer aldığı web sitesi

Dönüşüm izleme, Google Uygulama kampanyaları için neden çok önemlidir?
• Dönüşüm izleme ile toplanan veriler belirli kullanıcıları hedeflemek için kullanılabilir.
• Dönüşüm izleme, uygulama için push bildirimlerini şekillendiren analizler sunar.
• Dönüşüm izleme, şirketlerin bireysel kullanıcı tercihlerini anlamasına yardımcı olur.
• Dönüşüm izleme ile toplanan veriler makine öğrenimini destekler.
Google Uygulama kampanyalarında aşağıdakilerden hangisi geniş çaplı etki sağlar?
• YouTube video ağı
• Google iş ortaklarından üçüncü taraf desteği
• Makine öğrenimi
• Google tarafından atanan bir ekip

Kullanıcılar mobil cihazlarında en çok aşağıdakilerden hangisiyle zaman geçirir?
• Uygulamalar
• Eşit olarak uygulamalar ve web siteleri
• Web siteleri
• Telefon aramaları

Google’ın ABD Medya Derecelendirme Konseyi (MRC) tarafından belirlenen görüntülenebilirlik standartlarına uyması neden gereklidir?
• Reklamverenlerin, kitle hedeflemenin başarılı olup olmadığını bilmesi için.
• Reklamverenlerin, kullanıcıların reklamlarını gerçekten görüp görmediğini bilmesi için.
• Reklamverenlerin, kullanıcıların reklamlarına çift tıklayıp tıklamadığını bilmesi için.
• Reklamverenlerin, sıklık sınırının işe yarayıp yaramadığını bilmesi için.

Bir uygulama pazarlamacısının iki ana hedefi aşağıdakilerden hangileridir? (İki seçeneği işaretleyin.)
Tüm Doğru Yanıtları Seçin
• Kullanıcı geri bildirimlerine yanıt vermek.
• Uygulama kullanımını teşvik etmek.
• Uygulamayla ilgili yorum yapılmasını sağlamak.
• Uygulama indirme sayısını artırmak.

Hesap yöneticisi, Nilüfer’den Google Uygulama kampanyasında kullandığı reklam öğelerinde metin yer paylaşımına çok az yer vermesini veya hiç yer vermemesini istiyor. Bunun nedeni aşağıdakilerden hangisi olabilir?
• Resim öğelerindeki büyük boyutlu veya uzun metinler, izleyicinin reklamla ilgili görsel deneyimini olumsuz yönde etkileyebilir.
• Google Ads politikaları, bir resim öğesinin %25’inden fazlasının yer paylaşımlı metinden oluşmasına izin vermez.
• Yer paylaşımlı metin bulunan resim öğeleri mobil cihazlarda daha yavaş yüklenir.
• Metin yer paylaşımı kullanılan resim öğeleri, Google envanterinin yalnızca belirli bir kısmında gösterilebilir.

Bir spor şirketi, ücretli medya kanallarına yatırım yapmadan önce yeni uygulamasının genel pazarlama stratejisine ne kadar uyduğunu belirlemek istiyor.

Şirket, bunu belirlemek için aşağıdaki hangi iki soruya yanıt aramalıdır? (İki seçenek belirleyin.)
Tüm Doğru Yanıtları Seçin
• Bu uygulamanın müşterilere diğerlerinden farklı olarak sunduğu amaç nedir?
• Uygulama kullanıcıları spor markası hakkında ne düşünüyor?
• Başarılı bir uygulamanın işletme üzerinde ne gibi bir etkisi olur?
• Bir önceki yıl ücretli uygulama tanıtımı sonucunda kaç spor videosu indirildi?

Uygulama tanıtımında pazarlamacıların iki ana hedefi aşağıdakilerden hangisidir?
• Etkileşim ve web sitesi büyümesi
• Uluslararası pazarlara açılma ve mağaza satışları
• Keşif ve etkileşim
• Keşif ve uluslararası pazarlara açılma

Berk, bir Google Uygulama kampanyasındaki ilk reklam grubuna metin öğeleri ekliyor. Berk, metin öğelerinin Başlık kısmına aşağıdakilerden hangisini eklemelidir?
• Marka adı
• Uygulamanın önemli özellikleri
• Uygulamanın başlığı
• Kişi bilgileri

Gökhan, bir haber yayıncısı için Google Uygulama kampanyası yayınlıyor ve son 30 günde 200 tekil abonelik elde etti.

Bu dönüşüm verileri makinenin optimum düzeyde performans göstermesi için yeterli midir?
• Hayır. Sistemin 30 günde en az 300 tekil dönüşüm etkinliğine ihtiyacı vardır.
• Evet. Sistemin 30 günde en az 10 tekil dönüşüm etkinliğine ihtiyacı vardır.
• Hayır. Sistemin 30 günde en az 3.000 tekil dönüşüm etkinliğine ihtiyacı vardır.
• Evet. Sistemin 30 günde en az 30 tekil dönüşüm etkinliğine ihtiyacı vardır.

Uygulama indirenlerin büyük bir kısmı uygulamaları aşağıdakilerden hangisi aracılığıyla keşfeder?
• Dergilerdeki reklamlar
• Televizyon reklamları
• Dijital kaynaklar
• Billboard reklamları

Makine öğrenimi, Google Uygulama kampanyalarında hem pazarlamacılara hem de kullanıcılara nasıl fayda sağlar?
• Her kullanıcıya farklı bir reklam sunarak.
• Yalnızca YouTube’daki kullanıcılara alakalı reklamlar sunarak.
• Doğru zamanda doğru kullanıcıya alakalı bir reklam sunarak.
• Tek bir konumda mümkün olduğunca çok sayıda kullanıcıya reklam sunarak.

Google Uygulama kampanyaları, yüksek miktarda girdiyi temel alarak kullanıcılara alakalı reklamlar gösterecek şekilde tasarlanmıştır.

Uygulama kampanyasında kullanılabilecek sinyallere örnek olarak aşağıdakilerden hangileri verilebilir? (Üç seçeneği işaretleyin.)
Tüm Doğru Yanıtları Seçin
• Konum
• Arama sorguları
• Anahtar kelimeler
• Uygulama ayarları
• Reklam zaman planlaması

Cemre, Google Uygulama kampanyası için görüntüleme dönüşümlerini incelemek istiyor ancak bu verileri nerede bulabileceğini bilmiyor.

Cemre’nin aşağıdakilerden hangisini yapması gerekir?
• Görüntüleme dönüşümleri performans raporunda varsayılan bir sütun değildir. Öğe raporunda görüntüleme dönüşümlerini bulmalıdır.
• Görüntüleme dönüşümleri performans raporunda varsayılan bir sütun değildir. Görüntüleme dönüşümlerini dahil etmek için sütunlarını özelleştirmelidir.
• Görüntüleme dönüşümlerinin otomatik olarak dahil edildiği toplam dönüşüm sayısına bakmalıdır.
• Görüntüleme dönüşümleri performans raporunda varsayılan bir sütun değildir. Toplam etkileşim sayısını toplam dönüşüm sayısıyla toplamalıdır.

Bir şirket, uygulamasını uluslararası pazarlarda kullanıma sunmaya karar veriyor. Uygulama pazarını genişletme sürecindeki üç adımı doğru sıraya dizin.
• Genişleme için ilgili pazarları seçmek.
• Uygulamayı yerelleştirmek.
• Ölçeğinizi büyütmek için test etmek, kullanıma sunmak ve ölçmek.

Aşağıdakilerden hangisi, hem Firebase’in hem de diğer ölçüm iş ortaklarının yazılım geliştirme kitlerini (SDK) kullanmanın avantajlarından biridir?
• 250 farklı etkinlikle ilgili sınırsız raporlama imkânı sağlar.
• Uygulamanın kodunun düzenlenmesini veya üçüncü taraf analiz araçlarının kullanılmasını gerektirmez.
• Ölçümünüzün daha kapsamlı olmasına yardımcı olur.
• Yalnızca Google Play Store üzerinden yapılan Android uygulaması yükleme ve uygulama içi satın alma işlemlerini izler.

Betül’ün yöneticisi, makine öğreniminin kampanyanın önemli bir kısmını otomatikleştirmeye yardımcı olduğunu düşünüyor ve Betül’ün yeni Google Uygulama kampanyasına neden zaman ayırması gerektiğini merak ediyor.

Betül kampanyaya yön vermek için aşağıdaki stratejilerden hangi üçünü uygulayabilir? (Üç seçeneği işaretleyin.)
Tüm Doğru Yanıtları Seçin
• Performanstaki saatlik dalgalanmalara göre kampanyada düzenlemeler yapmak.
• İyi düşünülmüş bir teklif ve bütçe belirleyerek, sistemin çalışmasına yardımcı olacak sınırlar koymak.
• Strateji ve hedefleri takip ederek zaman içinde ihtiyaç duyuldukça geliştirmek.
• Sisteme yeterli miktarda anlamlı veri sağlamak ve bu verileri işlemesi için zaman tanımak.
• Farklı reklam öğelerinden oluşan bir kitaplık derlemek ve her hafta bu kitaplıktaki tüm öğeleri değiştirmeyi amaçlamak.

Vildan, Google Uygulama kampanyası yayınlamayı düşünen birkaç müşteriden sorumlu. Bazı kampanyalarda işlem başına maliyet hedefi (hedef EBM), bazılarında ise hedef yükleme başına maliyet (hedef YBM) kullanılacak. Uygulama kampanyalarında günlük bütçe belirlemeyle ilgili olarak aşağıdaki ifadelerden hangi ikisi doğrudur? (İki seçeneği işaretleyin.)
Tüm Doğru Yanıtları Seçin
• Günlük bütçe, hedef EBM’nin en az 10 katı olmalıdır.
• Günlük bütçe, hedef YBM’nin en az 25 katı olmalıdır.
• Günlük bütçe, hedef YBM’nin en az 50 katı olmalıdır.
• Günlük bütçe, hedef EBM’nin en az 5 katı olmalıdır.

Google Uygulama kampanyasının sorunsuz ve başarılı bir şekilde yayınlanması için aşağıdakilerden hangi ikisi vazgeçilmezdir? (İki seçenek belirleyin.)
Tüm Doğru Yanıtları Seçin
• Teklif değişiklikleri
• Veri
• HTML5 öğeleri
• Süre

Bir Google Uygulama kampanyasının ayarlarını yapan Merve, yer hedefleme ayarı için uygun ayrıntı düzeyinden emin olamıyor. Bir pazarlamacının, ülke düzeyinde veya daha geniş kapsamlı bir konum hedefi belirlemesi aşağıdakilerden hangisi nedeniyle gereklidir?
• Uygulama kampanyalarında, ülke düzeyinden daha ayrıntılı bir yer hedefleme ayarı kabul edilmez.
• Sistem, mümkün olan en büyük veri kümesiyle daha iyi çalışır.
• Daha ayrıntılı düzeyde rekabet artar.
• Konum hedefi bölgesinin dışındaki kullanıcılar kendilerini dışlanmış hissedebilir.

Google Uygulama kampanyası oluşturulurken aşağıdakilerden hangisi varsayılan marka güvenliği önlemi olarak uygulanır?
• Uygulama kampanyalarında tüm yerleşimler ve mobil kategoriler hariç tutulur.
• Uygulama kampanyaları, otomatik olarak kullanıcının hedefine uygun dilleri seçer.
• Uygulama kampanyaları, uygunsuz veya şiddet barındıran belirli içeriklerde devre dışı bırakılır.
• Uygulama kampanyalarında kullanıcılar uygulamanın sahibi olduğunu kanıtlamak için bir HTML dosyası yüklemelidir.

Hilal’in yöneticisi Hilal’e yeni Google Uygulama kampanyasına neden bu kadar çok vakit ayırdığını soruyor. Yönetici, makine öğreniminin her şeyi hallettiğini düşünüyor.

Hilal, makine öğrenimi destekli bir kampanyaya yön vermek için aşağıdakilerden hangi üçünü yapabilir?
Tüm Doğru Yanıtları Seçin
• Teklifleri düzenli olarak ayarlamak.
• Yüksek miktarda kaliteli veri sağlamak.
• Stratejiyi geliştirmek.
• Kampanya ayarlarını her gün güncellemek.
• Sınırları belirlemek.

Aşağıdaki seçeneklerden hangi ikisi, Firebase için Google Analytics kullanmanın avantajlarındandır? (İki seçeneği işaretleyin.)
Tüm Doğru Yanıtları Seçin
• SDK uygulamaya gerek kalmaz.
• Veri toplama süreci şeffaf ve daha güvenlidir.
• Otomatik kurulum ve kullanıma hazır raporlama özellikleri sunar.
• Yalnızca Android’e uygun, basit bir çözüm sağlar.

Osman, yeni bir Google Uygulama kampanyası için video öğesi oluşturmakla görevlendiriliyor.

En iyi uygulamalardan yararlanmak için Osman’ın videoda aşağıdakilerden hangisine odaklanması gerekir?
• Uygulamayı sektördeki diğer uygulamalarla karşılaştırmak.
• Uygulamayı kullanan insanlara yer vermek.
• Uygulamanın nasıl geliştirildiğini anlatan perde arkası görüntüleri.
• Uygulamayı ve işlevselliğini göstermek.

Google Play’de en çok indirilen uygulama türü aşağıdakilerden hangisidir?
• Spor uygulamaları
• Alışveriş uygulamaları
• Oyun uygulamaları
• İş uygulamaları

Aşağıdaki şirketlerden hangisi, uygulama içi işlemlere odaklanan bir Google Uygulama kampanyası başlatmaya hazırdır?
• Kullanıcıların uygulamada gerçekleştirdiği belirli eylemlerin değerini atamış olan ve büyük bir uygulama kullanıcı tabanına sahip eğitim şirketi.
• Yeni uygulamasını kullanıma sunmak üzere olan ve büyük bir web sitesi kullanıcı tabanına sahip spor şirketi.
• Uygulama yükleme sayısını artırmak isteyen ve küçük bir uygulama kullanıcı tabanına sahip finans şirketi.
• Kullanıcıların uygulamada gerçekleştirdiği belirli eylemlerin değerini henüz belirlemiş olan ve büyük bir uygulama kullanıcı tabanına sahip seyahat şirketi.

Caner, Google Uygulama kampanyasındaki dönüşüm verilerini düzenli olarak kontrol ediyor. Kısa süre önce iş arkadaşlarının bu verilere görüntüleme dönüşümlerini de eklemenin öneminden bahsettiğini duyan Caner bunun ne anlama geldiğini tam olarak bilmiyor.

Caner’in Google Uygulama kampanyası için görüntüleme dönüşümünün anlamı aşağıdakilerden hangisidir?
• Uygulama reklamını görüp tıklamayan bir kullanıcının 24 saat içinde uygulamada bir dönüşüm (indirme veya işlem yapma) gerçekleştirmesi anlamına gelir.
• Kullanıcının bir dönüşüm gerçekleştirmeden önce reklamı toplamda kaç kez gördüğünü gösterir.
• Yalnızca bir YouTube yerleşiminden gelen toplam dönüşüm sayısını gösteren bir dönüşüm metriğidir.
• Kullanıcının video öğesi içeren bir reklamı görüp tıklaması ve ardından bir dönüşüm gerçekleştirmesi anlamına gelir.

İşletme türünü, bu işletme türü için “uygulamaların neden önemli olduğunu” belirten en alakalı ifadeyle eşleştirin.

Google Uygulama kampanyası oluştururken kampanya teklif stratejisini belirlemede aşağıdakilerden hangisi etkilidir?
• Uygulamanın yüklenme sayısı.
• Söz konusu uygulama için geçerli endüstri standardı.
• Kampanyanın hedef kullanıcı ayarları.
• Kampanya bütçesinin toplam değeri.

Aşağıdaki hangi üç teknolojiyle alakalı unsur, pazara göre uygulama performansını etkiler? (Üç seçeneği işaretleyin.)
Tüm Doğru Yanıtları Seçin
• Yüksek hızlı internet olanağı.
• Pazarın tarayıcı tercihi.
• Ortalama cihaz pili ömrü.
• Ortalama cihaz ekranı boyutu.
• Pazarın nüfus yoğunluğu.

Google Uygulama kampanyaları, reklam oluşturma sürecinin basitleştirilmesine nasıl yardımcı olur?
• Sistem, uygulamanızın işleyişini analiz etmek için bir simülasyon çalıştırır ve bunun sonuçlarına göre reklamlar tasarlar.
• Sistem, benzer işletmelerin yayınladığı Uygulama kampanyalarını analiz edip reklamlarınız için en iyi ayarları belirler.
• Video veya resim öğeleri manuel olarak yüklenmezse içerik, uygulama mağazası girişlerinden alınabilir.
• Farklı reklam biçimlerinin tasarlanması için uygulamayla ilişkili web sitesi ve sosyal medya hesaplarından içerik alınır.

Aşağıdaki uygulama içi işlemlerden hangi ikisi, perakende sektörüyle alakalı işlemlere örnek olarak verilebilir? (İki seçenek belirleyin.)
Tüm Doğru Yanıtları Seçin
• Otel odası seçimi
• Eğiticiyi tamamlama
• Sepete ekleme
• Kupon kullanma

Healthy Life HQ10 adlı sağlıklı ve dengeli yaşam şirketinin hem web sitesi hem de uygulaması vardır.

Şirketin, web ve uygulamayı birleştiren ölçüm çözümlerini uygulaması için geçerli üç neden aşağıdakilerden hangileridir? (Üç seçeneği işaretleyin.)
Tüm Doğru Yanıtları Seçin
• Sorunsuz bir mobil deneyim sunmak.
• Kullanıcıları uygulama yerine web sitesini kullanmaya yönlendirmek.
• Fitness videolarının izlenme sayısını artırmak.
• Genel mobil YG’sini iyileştirmeye yardımcı olmak.
• Mobil dönüşümlerde döngüyü tamamlamak.

Refik, reklam grubuna metin, resim ve video öğeleri ekledi fakat HTML5 öğeleri hakkında bilgi sahibi değil.
Bir reklamverenin Google Uygulama kampanyasına HTML5 öğeleri eklemeyi tercih etmesinin nedeni aşağıdakilerden hangisi olabilir?
• Yalnızca sesli reklamlar oluşturmak.
• Etkileşimli reklamlar oluşturmak.
• Trafiği bir web sayfasına yönlendirmek.
• Potansiyel müşteri formları yayınlamak.

Rüya, bir seyahat uygulamasının Güneydoğu Asya’daki yeni pazarlara açılması için çalışıyor.

Uygulama tasarımının ve ödeme yöntemlerinin yerelleştirilmesi açısından Rüya önce aşağıdakilerden hangisini yapmalıdır?
• Pazar araştırması gerçekleştirmek.
• Uygulama geliştirmede kod dondurma sürecini başlatmak.
• Rakip şirketlerle ilgili anketler düzenlemek.
• Uygulamayı tümüyle yeniden düzenlenmeye başlamak.

Doğru hedefleme için öğeler reklam gruplarına ayrılırken genellikle aşağıdakilerden hangi üçüyle alakalı konularının ortak olmasına dikkat edilir? (Üç seçenek belirleyin.)
Tüm Doğru Yanıtları Seçin
• Kitle
• Kullanıcının konumu
• Tema
• Reklam zaman planlaması
• Mesaj

Mehmet, Google Uygulama kampanyası için bir HTML5 öğesi oluşturmaya başlıyor.

HTML5 öğesi en iyi uygulamalarına göre, HTML5 reklamı oynatılmadan önce aşağıdakilerden hangisi gösterilmelidir?
• Potansiyel kullanıcılarda merak uyandırmak için uygulama başlığının yazılı olduğu sade bir grafik.
• Reklamla nasıl etkileşim kurulacağını açıkça belirten talimatların yer aldığı başlangıç ekranı.
• Uygulamanın önemli özelliklerini öne çıkaran maddelerin listesi.
• Uygulamadan neler beklenebileceğini gösteren bir dizi ekran görüntüsünün yer aldığı kısa bir video klip.

Bir eğitim şirketi, uygulamaları için pazarlama kampanyası yayınlamaya hazırlanıyor.

Şirketin, yakında yayınlanacak kampanyasının hedeflerini belirlerken dikkate alması gereken üç etmeni belirtin. (Üç seçeneği işaretleyin.)
Tüm Doğru Yanıtları Seçin
• Uygulamanın olgunluk aşaması
• Rakip stratejisi
• Uygulamaya özel hedefler
• Yıllık gelir
• İşletme hedefleri

Makine öğreniminin reklamcılık sektörü üzerindeki olumlu etkisi aşağıdakilerden hangisidir?
• Makine öğrenimi, güçlü müşteri ilişkileri kurar.
• Makine öğrenimi, her müşteriye alakalı reklamlar sunar.
• Makine öğrenimi, şirket stratejileri geliştirir.
• Makine öğrenimi, performansı daha etkili bir şekilde ölçer.

Meryem, metin öğelerinin “Başlık” bölümünü tamamladı. Şimdi “Açıklama” bölümünü tamamlaması gerekiyor.

Meryem, bu bölüm için aşağıdaki etmenlerden hangisini dikkate almalıdır?
• Her reklam grubunda, her biri en fazla 30 karakterden oluşan 1 ila 5 açıklama satırı olabilir.
• Her reklam grubunda, her biri en fazla 30 karakterden oluşan 3 ila 5 açıklama satırı olabilir.
• Her reklam grubunda, her biri en fazla 90 karakterden oluşan 1 ila 5 açıklama satırı olabilir.
• Her reklam grubunda, her biri en fazla 90 karakterden oluşan 3 ila 5 açıklama satırı olabilir.
Aşağıdaki seçeneklerden hangi ikisi, uygulamayı pazarlama stratejisine dahil etmenin cazip nedenlerindendir? (İki seçeneği işaretleyin.)
Tüm Doğru Yanıtları Seçin
• Uygulamalar, marka bilinirliğini artırma konusunda web sitelerinden daha iyi performans gösterir.
• Kullanıcılar mobil cihazlarında en çok uygulamalarla vakit geçirir.
• Uygulama indirme sayısı her geçen yıl artmaktadır.
• Uygulamalar çok az bakım gerektirir.

Nalan, uygulamasını Google Ads ile tanıtmak istiyor ancak birden fazla kampanya hedefi var.

Uygulama kampanyasında birden fazla hedefle uygulamasını tanıtmak için aşağıdakilerden hangisini yapmalıdır?
• Tek seferde bir hedefe odaklanmalıdır.
• Her hedef için birden fazla reklam grubu oluşturmalıdır.
• Her hedef için ayrı bir kampanya oluşturmalıdır.
• Tüm hedefleri bir kampanyaya dahil etmelidir.

Fresco Arts adlı Kanadalı şirket, yıl içinde üç yeni uluslararası pazara genişlemeyi planlıyor.

Bu plandan elde edilebilecek üç avantaj aşağıdakilerden hangileridir? (Üç seçeneği işaretleyin.)
Tüm Doğru Yanıtları Seçin
• Daha geniş müşteri tabanı
• Kâr artışı
• Ek satışlar
• Azalan maliyetler
• Daha yüksek müşteri yaşam boyu değeri

Büyük bir golf rezervasyon şirketi, yeni bir uygulamayı kullanıma sunuyor ve sezonun en yoğun döneminden önce 50.000 yükleme hedefine ulaşmak istiyor.

Yükleme sayısı hedefine daha hızlı ulaşmak için şirketin, kampanya günlük bütçesini aşağıdaki yöntemlerden hangisiyle ayarlaması gerekir?
• Başlangıçta kampanya günlük bütçesini planlanan bütçeden daha az tutmak, ardından son tarihten önce iki katına çıkarmak.
• Kampanyanın günlük bütçesini planlanandan üç kat daha fazla olacak şekilde ayarlamak.
• Kampanya günlük bütçesini ilk başta planlanan bütçeden biraz daha yüksek tutmak.
• Başlangıçta kampanya günlük bütçesini planlanan bütçede tutmak, ardından her hafta değiştirmek

Safiye’den Google Uygulama kampanyalarıyla ilgili en iyi uygulamalara uygun resim öğeleri oluşturması isteniyor. Safiye, resim öğelerinin tüm kanallardaki yerleşimlerde gösterilmesini garanti altına almak istiyor. Safiye, en azından aşağıdaki seçeneklerden hangisini oluşturup yüklemelidir?
• Üzerine metin veya logo yerleştirilmemiş en az iki yatay resim.
• Uygulama logosu filigranı eklenmiş en az iki dikey resim.
• Uygulama logosu filigranı eklenmiş en az iki yatay resim.
• Üzerine metin veya logo yerleştirilmemiş en az iki dikey resim.

Bir pazarlamacı, kampanya performansını daha iyi anlamak için verileri aşağıdaki yöntemlerden hangi ikisiyle kullanabilir? (İki seçeneği işaretleyin.)
Tüm Doğru Yanıtları Seçin
• Kullanıcıyı ziyaret ettiği her bir site ve uygulamada takip etmek.
• Gösterilen reklamların tam değerini anlamak için raporlamaya görüntüleme dönüşümünü eklemek.
• Tüm ücretli kanalları değerlendirmek ve yatırımları eşit şekilde dağıtmak.
• En yüksek performans gösteren öğeleri belirleyip bunlar gibi daha fazla öğe eklemek için öğe raporunu kullanmak.

Makine öğrenimi, pek çok pazarlama faaliyetine dahil ediliyor ancak son araştırmalar bazı faaliyetlerin otomatikleştirilmesinin daha zor olduğunu gösteriyor.

Aşağıdakilerden hangisi makine öğrenimiyle ilgili zorlukların yaşanmaya devam ettiği bir alandır?
• Karar alma
• Bütçe belirleme
• Raporlama
• Optimizasyon

Google Uygulama kampanyalarında mükemmel reklamlar oluşturmanın iki yolu aşağıdakilerden hangileridir? (İki seçeneği işaretleyin.)
Tüm Doğru Yanıtları Seçin
• En iyi performans gösteren öğe türünü belirlemek için tek seferde bir öğe türünü denemek.
• Benzer işletmeler tarafından kullanılan öğeleri incelemeye uzun zaman ayırmak.
• Öğe raporundaki analizlere göre öğe karışımınızı iyileştirmek ve optimize etmek.
• Çeşitli ve kapsamlı öğelerden oluşan bir karışım yüklemek için en iyi uygulamalardan yararlanmak.

Makine öğreniminin pazarlama sektörü üzerindeki etkisi aşağıdakilerden hangisidir?
• Reklamverenler, ticari sonuçlar elde etmek için daha önce hiç olmadığı kadar çok veriyi geniş ölçekte işleyebilir.
• Veriler, tamamen bilgisayar sistemleriyle işlendiği için popüler analiz araçları gereksiz hale gelmektedir.
• Reklamverenler, sunulan ek veriler nedeniyle kampanya optimizasyonuna daha fazla zaman ayırmak zorundadır.
• İnsanların katkısına daha az ihtiyaç duyulduğu için reklam ajansları işe alım çalışmalarını yavaşlatmıştır.

Google Uygulama kampanyasını bir reklam grubuyla yayınlayan Melisa, daha fazla reklam grubu oluşturarak kampanyasını optimize etmek istiyor.
Melisa bunun için aşağıdakilerden hangisini yapmalıdır?
• Aynı reklam grubunu yayınlamaya devam ederken, farklı temaları kullanan başka öğeler eklemelidir.
• Mevcut reklam grubunu farklı bir temaya sahip yeni bir reklam grubuyla değiştirmelidir.
• Her farklı tema için yeni bir kampanya ve reklam grubu oluşturmalıdır.
• Süresiz bir reklam grubunu yayınlamaya devam ederken, farklı temaları denemek için başka reklam grupları kullanmalıdır.

Refik, Google Uygulama kampanyasının uygulama tanıtımı için neden iyi bir strateji olduğunu açıklıyor.

Google Uygulama kampanyalarının üç temel avantajı olarak vurgulaması gereken özellikler aşağıdakilerden hangisidir?
• Raporlama, alaka düzeyi, basitlik
• Raporlama, basitlik, demografi
• Erişim, alaka düzeyi, basitlik
• Erişim, demografi, raporlama

Aşağıdaki uygulama içi işlemlerden hangi ikisi, farklı sektörlerde yaygındır? (İki seçenek belirleyin.)
• Video indirme
• Oturum açma
• Kaydolma
• Başvuru gönderme

Uygulama tanıtımının mobil oyun sektöründeki önemli rolü aşağıdakilerden hangisinde belirtilmiştir?
• Uygulama tanıtımı, mobil oyuncuları konsol ve bilgisayar oyunlarına yönlendirmeye yardımcı olur.
• Uygulama tanıtımı, oyuncuları oyun deneyimini iyileştirecek donanımları kullanmaya teşvik eder.
• Uygulama tanıtımı, sektördeki güncel haber ve bilgileri oyunculara ulaştırır.
• Uygulama tanıtımı, kullanıcıların indirilebilecek yeni oyunları keşfetmesine yardımcı olur.

Bir ajansta çalışıyorsunuz ve müşteriniz, makine öğreniminin Google uygulama kampanyalarındaki işleyiş şekli hakkında bilgi edinmek istiyor.

Makine öğrenimi, pazarlamacılara ve kullanıcılara nasıl avantaj sağlar?
• Yalnızca YouTube’daki kullanıcılara alakalı reklamlar sunarak.
• Doğru zamanda doğru kullanıcıya alakalı bir reklam sunarak.
• Kullanıcıların her biri için benzersiz reklamlar yayınlayarak.
• Tek bir konumda mümkün olduğunca çok sayıda kullanıcıya reklam sunarak.

Deneyimli bir Google Ads hesap yöneticisi olmanıza karşın, Google uygulama kampanyalarının yönetiminde ağırlıklı olarak makine öğreniminden yararlanma konusunda zorluk çekiyorsunuz.

Aşağıdaki seçeneklerden hangi ikisi, her şeyi manuel olarak yapmak yerine makine öğreniminden yararlanmanız için geçerli nedenlerdir? (İki seçenek belirleyin.)
2 Doğru Yanıt Seçin
• Makine öğrenimi, pazarlamacıların performansı daha etkili bir şekilde ölçmesine yardımcı olabilir.
• Makine öğrenimi, yalnızca sizin yüklediğiniz kitle listelerinin kullanılmasına izin verir. Bu sayede reklamlarınızın doğru kitleye gösterildiğinden emin olabilirsiniz.
• Makine öğrenimi, en etkili reklam öğelerini oluşturma konusunda size yol gösterir.
• Makine öğrenimi, daha az çaba harcayıp zamandan kazanmayı sağlayarak diğer görevlere odaklanmaya yardımcı olur.

Kullanıcılar, mobil cihazlarında uzun süreyi aşağıdakilerden hangisine ayırır?
• Eşit olarak uygulamalar ve web siteleri
• Telefon aramaları
• Uygulamalar
• Web siteleri
Bir ajansta çalışıyorsunuz ve reklam öğelerini kullanma konusunda müşterinizle görüşmeniz gerekiyor.

Uygulama kampanyalarında, reklam grubu başına en fazla kaç HTML, resim ve video öğesi eklenebilir?
• 5
• 8
• 20
• 10

Uygulama kampanyası yayınlamak isteyen bir finans şirketi, kampanya için reklam öğesi oluşturmaya karar veriyor.

Uygulama kampanyalarında, reklam grubu başına eklenebilecek HTML, resim ve video öğelerinin sayısı için üst sınır nedir?
• 5
• 10
• 20
• 8

Aşağıdaki seçeneklerden hangi ikisi, uygulamanızın pazarlama çalışmalarında Discovery kampanyalarının yanı sıra uygulama etkileşimi kampanyalarından da yararlanmak için geçerli nedenlerdir? (İki seçenek belirleyin.)
• Uygulama kullanıcılarının önemli bir kısmı, uygulamayı kullanmayı üç ay sonra bırakır.
• Bazı kullanıcılar, indirdiği uygulamaların varlığını unutur.
• İşletim sistemi güncellemeleri sırasında uygulamalar yanlışlıkla kaldırılabilir.
• Uygulamayı henüz indirmemiş olan kullanıcıların teşvik edilmesi gerekebilir.

Uygulama kampanyaları için resim öğeleri oluştururken aşağıdakilerden hangi ikisini göz önünde bulundurmanız gerekir? (İki seçenek belirleyin.)
2 Doğru Yanıt Seçin
• Reklamınızda, logoyu resmin üzerine yerleştirin ve metin unsurlarını dilediğiniz gibi kullanın.
• Resminize, “Daha fazla bilgi edinin” şeklinde bir harekete geçirici mesaj ekleyin.
• Çeşitli ekran boyutlarında net bir şekilde görünmesi için, piksel yoğunluğu yüksek olan resimler kullanın.
• Reklam öğesini daha ilgi çekici hâle getirmek için uygulama deneyiminden alınan bir hareketli resim kullanın.

Bir ajansta çalışıyorsunuz ve müşterinizin uygulama kampanyası için reklam öğeleri yüklemeniz gerekiyor.

Hangi en boy oranlarını kullanmanız gerekir?
• Yalnızca 1:1 ve 1,91:1
• Yalnızca 1:1 ve 1,75:1
• 1:1, 1,91:1 ve 4:5
• 1:1, 1,75:1 ve 4:5

Alışveriş yapan kullanıcıların, alışverişlerinde perakende web siteleri yerine perakende uygulamalarını tercih etme nedeni aşağıdakilerden hangisi olabilir?
• Uygulamalar, alışverişi tamamlamak için kullanıcıları şirket web sitesine yönlendirebilir.
• Alışveriş yapan potansiyel müşteriye sektörle ilgili en son haberler sunulabilir.
• Ödeme işleminin hızlı ve kolay olması için kişisel bilgiler uygulamaya kaydedilebilir.
• Uygulamalarda, ürünlere göz atan potansiyel müşterilere reklam gösterebilir.

Uygulama kampanyalarında kullanılan resim öğeleri için aşağıdaki yanıtlardan hangi ikisi geçerlidir? (İki seçenek belirleyin.)
2 Doğru Yanıt Seçin
• Reklamınızda, logoyu resmin üzerine yerleştirin ve metin unsurlarını dilediğiniz gibi kullanın.
• Reklam öğesini daha ilgi çekici hâle getirmek için uygulamanın kendisinden alınan bir hareketli resim kullanın.
• Resminize, “Daha fazla bilgi edinin” şeklinde bir harekete geçirici mesaj ekleyin.
• Çeşitli ekran boyutlarında net bir şekilde görünmesi için, piksel yoğunluğu yüksek olan resimler kullanın.

Birlikte çalıştığınız reklam ajansı için reklam öğeleri oluşturuyorsunuz. Ajans, kabul edilen en boy oranları hakkında bilgi edinmek istiyor.

Nasıl cevap verirsiniz?
• Yalnızca 1:1 ve 1,75:1
• 1:1, 1,91:1 ve 4:5
• 1:1, 1,75:1 ve 4:5
• Yalnızca 1:1 ve 1,91:1

Bir reklam ajansı, yakında yayınlanacak uygulama kampanyası için resim öğeleri oluşturuyor. En iyi uygulama olarak, aşağıdaki yanıtlardan hangi ikisi göz önünde bulundurulmalıdır? (İki seçenek belirleyin.)
2 Doğru Yanıt Seçin
• Reklamınızda, logoyu resmin üzerine yerleştirin ve metin unsurlarını dilediğiniz gibi kullanın.
• Reklam öğesini daha ilgi çekici hâle getirmek için uygulamanın kendisinden alınan bir hareketli resim kullanın.
• Çeşitli ekran boyutlarında net bir şekilde görünmesi için, piksel yoğunluğu yüksek olan resimler kullanın.
• Resminize, “Daha fazla bilgi edinin” şeklinde bir harekete geçirici mesaj ekleyin.

Ürünlerini genellikle mağazada satan bir kozmetik şirketi, uygulama tanıtımını aşağıdakilerden hangisi nedeniyle tercih edebilir?
• Uygulama, müşterilerin zaten satın alma olasılığı olan ürünleri satın almasına yardımcı olabilir.
• Müşteriler uygulamayı kullanarak ürünleri sanal ortamda deneyebilir.
• Uygulama, müşterilerin satın alabileceği makyaj ürünlerini tahmin edebilir.
• Uygulama, müşterilerin ürün yorumları yazmasına yardımcı olabilir.

Timur, uygulamasını henüz kullanıma sunmadı ve uygulama yaşam döngüsünün genellikle nasıl ilerlediğini merak ediyor.

Aşağıdaki uygulama yaşam döngüsü aşamalarını gerçekleşme sırasına göre dizmesi için Timur’a yardımcı olun.
• Başlatma
• Büyüme
• Olgunluk
• Etkileşim

Bir perakende şirketinin, uygulama kampanyası için reklam öğeleri yüklemesi gerekiyor.

Resim öğeleri için kabul edilen en boy oranları hangileridir?
• 1:1, 1,75:1 ve 4:5
• Yalnızca 1:1 ve 1,91:1
• Yalnızca 1:1 ve 1,75:1
• 1:1, 1,91:1 ve 4:5
Uygulama indirmelerini artırmak, pazarlama çalışmalarınızda uzun süredir odaklandığınız bir konu.

Aşağıdaki seçeneklerden hangi ikisi, uygulamanızın pazarlama çalışmalarında uygulama etkileşimi kampanyalarından da yararlanmak için geçerli nedenlerdir? (İki seçenek belirleyin.)
2 Doğru Yanıt Seçin
• Bazı kullanıcılar, indirdiği uygulamaların varlığını unutur.
• Uygulama kullanıcılarının önemli bir kısmı, uygulamayı kullanmayı üç ay sonra bırakır.
• Uygulamayı henüz indirmemiş olan kullanıcıların teşvik edilmesi gerekebilir.
• İşletim sistemi güncellemeleri sırasında uygulamalar yanlışlıkla kaldırılabilir.

Bu Soruların Cevaplarını Öğrenmek Mi İstiyorsunuz?

Siz de Google Ads sertifikalarına sahip olmak istiyorsanız aşağıda ki iletişim bilgilerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uygun fiyatlar ile sadece birkaç saat içerisinde tüm sertifikalara sahip olabilirsiniz. Dilerseniz sınavlara sizin yerinize biz girelim, dilerseniz soru ve cevapları sizinle paylaşalım, dilediğiniz kadar sertifika sahibi olma fırsatına sahip olun.. Mail ya da whatsapp üzerinden hemen iletişime geçin!

Mail & Skype: bizeiletin[@]gmail.com
Whatsapp: 0553 171 99 84

 

Bir cevap yazın

Top