You are here
Home > Google Ürünleri > Google Dijital Atölye Nedir? Sertifika Nasıl Alınır? Dijital Atölye Sınav Soruları & Cevapları

Google Dijital Atölye Nedir? Sertifika Nasıl Alınır? Dijital Atölye Sınav Soruları & Cevapları

Google Dijital Atölye Sertifikası Nedir? Ne İşe Yarar?

Google Dijital Atölye, günümüzün en önemli sektörlerinden biri haline gelen dijital pazarlama alanında gerçekleştirdiği ücretsiz eğitim fırsatları ile iş hayatınızda kullanabileceğiniz yeni beceriler edinmenize olanak sağlıyor. Google Dijital Atölye sınav soruları, cevapları ile ilgili bilmenizde fayda olacağını düşündüğümüz detayları bu makalede bulabilirsiniz.

İş hayatı zaman geçtikçe daha zor bir hal alıyor. Kariyerinde yeni bir sayfa açmak isteyenler için üniversiteyi bitirmek, yabancı dil öğrenmek çoğu zaman yeterli olamayabiliyor. Hemen hemen her sektörün dijitale geçiş yaptığı ve yapmaya başladığı bu zaman dilimi içerisinde, CV’niz içerisinde dijital pazarlama alanında sertifika bulunması sizi birçok adaydan bir adım önde tutabilir. Üstelik bu sertifikasyonu Google üzerinden tamamlamış olmanız, sizlerin mülakatlarda daha avantajlı olmanıza olanak sağlayabilir. Kişisel gelişiminiz adına yeni becerilere sahip olmak ve hedeflediğiniz kariyere ulaşabilmek için gerekli olan sertifikalı eğitime Google Dijital Atölye üzerinden ücretsiz bir şekilde ulaşabileceğinizi biliyor muydunuz?

Google Dijital Atölye Sertifikanız Olsun İster Misiniz?

Google Dijital Atölye sertifikası için sınavı başarı ile tamamlayamıyor ya da sınava ayıracak vakit bulamıyorsunuz fakat SERTİFİKA SAHİBİ OLMAK İSTİYORSANIZ, aşağıdaki iletişim bilgilerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 • Mail & Skype: bizeiletin@gmail.com
 • Telefon: / Whatsapp: 0553 171 99 84

Dileyen kullanıcılar için sınavlara sizin yerinize biz girelim, dileyen kullanıcılar için sınavları geçmeniz için soru ve cevapları sizinle paylaşalım.

Bizimle iletişime geçerek hangi sertifikaları, hangi sınav sorularını ve cevaplarını öğrenebilirsiniz?

Ücretsiz olarak faydalanabileceğiniz Google Dijital Atölye eğitimlerinden çok sayıda kişinin bilgisi yok. Dijital pazarlama sektöründe çalıştığı halde haberi olmayan kişilerin olduğunu da söylemek pek yanlış olmaz. Google, neredeyse var olan tüm sektörlerin teknoloji ve dijital ile iç içe olduğu ve dijital pazarlamanın ayrı bir önem kazandığı günümüzde, kişilerin dijital pazarlama alanında kendilerini geliştirmeleri adına böyle bir hizmet yürütüyor. İş hayatınıza katacağı faydaların yanı sıra Google Dijital Atölye nedir, sertifikası ne işe yarar ve nasıl alınır merak edilenlere dair tüm ayrıntıları sizler için açıkladık.

Google Dijital Atölye Nedir

Google Dijital Atölye Nedir?

Google Dijital Atölye, özgüveninizi artırmaya yönelik ve iş hayatınızda başarılı olmanız için kişilerin ücretsiz kullanımına sunulan dijital bir eğitim platformudur. 2015 yılından bu yana hizmet vermekte olan Dijital Atölye, hedeflediğiniz kariyer için hazırlık yapmanıza olanak sağladığı gibi mülakat becerilerinizi geliştirmenize de yardımcı oluyor. Öğrenci, çalışan ya da işletme sahibi olup olmadığınıza bakılmaksızın yer alan çok sayıda farklı kategoride yer alan kişiye özel kurslar ve dersler ile dijital pazarlama alanında daha yetkin bir hale gelebilir, dijital platformlarda işinize kolaylaştıracak becerilere sahip olabilirsiniz.

Google Dijital Atölye Ücretsiz Mi

Google Dijital Atölye Ücretsiz Mi?

İş hayatınızda başarılı olmanıza yardımcı olacak olan ve kişisel gelişiminiz için basit adımlar atmanızın yeterli olacağı Google Atölye ve bünyesinde yer alan tüm eğitim ve sertifikalar tamamen ücretsiz. Dünyanın en büyük firmalarından biri olan ve dijital pazarlamanın en önde gelen markası olan Google onaylı sertifikaya sahip olmak için herhangi bir ücret ödemenize gerek yok. Bu sertifikaları Linkedin profilinizde ya da CV’nizde kullanabilirsiniz.

Google Dijital Atölye Sertifikası Nedir? Ne İşe Yarar?

Dijital pazarlama ve reklamcılık ile ilgili eğitimlerin yer aldığı dijital pazarlama eğitimi, toplamda 27 adet kurstan oluşuyor. 5 farklı kategorinin yer aldığı kurslar, Google çalışanları tarafından hazırlanmakta. 40 saati bulan eğitim programı tamamen ücretsizdir. Başlangıç seviyesindeki kurs programını başarı ile tamamladığınızda, Google Dijital Atölye sertifikasına sahip olursunuz.

Google Dijital Atölye Sertifikası Nedir? Ne İşe Yarar?

İnteraktif Reklamcılık Bürosu tarafından onaylı olan Dijital Atölye kursu sonunda sahip olacağınız Google sertifikası IAB onaylıdır.

Google Dijital Atölye’den Kimler Faydalanabilir?

Google Dijital Atölye’den Kimler Faydalanabilir

Google Dijital Atölye’yi kullanabilmeniz için öğrenci, çalışan ya da işletme sahibi olup olmadığınızın herhangi bir önemi yok. Dileyen herkes herhangi bir bilgi birikimine dahi gerek olmadan, bilgisayar ya da tablet üzerinden kişiye özel bir öğrenme planı oluşturabilir, sertifika eğitimlerine ücretsiz bir şekilde katılabilir. Online platform üzerinden eğitim almak ve dijital fırsatları yakalamak isteyenler için başlangıç, orta ve ileri seviye olmak üzere 3 farklı kategori bulunuyor. Size uygun olduğunu düşündüğünüz kategori ile başlayabilir ve eğitimler sayesinde güçlü bir çevrimiçi strateji oluşturabilirsiniz.

Google Dijital Atölye Nasıl Kullanılır?

 • https://learndigital.withgoogle.com/dijitalatolye adresinden Google Dijital Atölye sayfasını açın.
 • Yeni ya da mevcut Google hesabınız ile açılış sayfasında yer alan “Başlayın” bölümünden giriş yapın.
 • Yetkinlik durumunuza göre seviyenizi belirleyin.
 • Kendinizi geliştirmek istediğiniz ya da ilgi duyduğunuz kurslara kayıt işlemini gerçekleştirin.
 • İlgili eğitim programlarına dahil olup tamamlayın.

Google Dijital Atölye Nasıl Kullanılır

Dijital dünyada işinize yarayacak beceriler edinmenize olanak sağlayan Google Dijital Atölye’de yer alan eğitim ve kursların hepsi videolu anlatım olarak kişilerin ilgisine sunuluyor. Gerçekleştirdiğiniz her eğitim programı sonrasında online platform üzerinden sınava tabi tutuluyorsunuz. Eğitimlerin tamamlanmasının ardından ise gireceğiniz genel sınav ile aldığınız puan doğrultusunda başarılı olup olmadığınız belirleniyor.

Google Dijital Atölye’de Hangi Kurslar Var?

Kişilere öğrenmenin yeni yollarını açan Google Dijital Atölye içerisinde 27 adet kurs yer almakta. Birbirinden farklı 5 kategorinin yer aldığı, bireylerin yeni ihtiyaçlarına ve davranışlarına yenilikçi edinimler katan kursların tamamlanma süreleri değişkenlik gösterebiliyor.

Google Dijital Atölye eğitimleri ile Dijital Pazarlama, Kariyer Geliştirme, Turizm Eğitimleri, Veri ve Teknoloji, Dijital Güvenlik olmak üzere 5 kategoride işinizi geliştirebilir, kariyerinize hızlı bir başlangıç yapabilirsiniz.

Google Dijital Atölye’de Hangi Kurslar Var

Yer alan kursların listesi:

 • Dijital Pazarlamanın Temelleri
 • Online bir işletmeniz olsun
 • Müşterilerin sizi internette bulabildiğinden emin olun
 • Bir işletmeyi online reklamla tanıtın
 • Bir işletmeyi yurtdışına açın
 • Müşterilerle mobil ortamda bağlantı kurun
 • Bir işletmeyi içerikle tanıtın
 • Müşterilerinizin ihtiyaçlarını ve online davranışlarını anlayın
 • Turizm işletmenizi dijitalle büyütün
 • Kendinizi tanıtarak özgüveninizi inşa edin
 • Bir sonraki iş fırsatını kaçırmayın
 • Engelliler için Google ve YouTube Ürünleri
 • Kodlamanın temellerini anlayın
 • İş yerinizde üretkenliği artırın
 • Makine öğreniminin temellerini anlayın
 • İşletmenizin online güvenliğini geliştirin
 • Dijital Dengeye Giriş
 • Dijital Güvenliğe Giriş
 • Etkili bir şekilde network oluşturun
 • İşletme iletişimi
 • Hikaye ve tasarımla iletişim kurun
 • Topluluk önünde konuşma
 • Google Ads Performans Ölçme
 • Alışveriş reklamları
 • Google Ads Arama Ağı
 • Google Ads Görüntülü Reklam Ağı
 • Google Ads Video

 

Google Dijital Atölye Katkıları Nelerdir?

Google Dijital Atölye Katkıları Nelerdir

Yer aldığınız sektör, hedefleriniz ya da konumunuz itibari ile dijital dünya hakkında bilgi sahibi olmanın sizin için gerekli olmadığını düşünebilirsiniz ancak her geçen gün dijitalleşmenin arttığı bu ortamda hangi sektörde olursanız olun, elbet çok kısa bir zaman içerisinde yolunuz dijital ile bir şekilde kesişecek. Öyle ki günümüzde küçük, orta, büyük ölçekli olmasına bakılmaksızın her işletmenin web sitesinin ya da sosyal medya hesaplarının olması büyük önem taşıyor.

Çalıştığınız ya da sahibi olduğunuz firmanın web sitesinin kullanıcı deneyimlerine uygun, sosyal medya hesaplarının en doğru şekilde yönetilmesi gibi dijital pazarlamanın gerekleri konusunda bilgi sahibi olmanız kaçınılmaz. Bundan dolayı başlangıç seviyesinde bile olsa dijital pazarlama konusunda yetkinliğe sahip olmanız çok önemli.

Ücretsiz olarak faydalanabileceğiniz ve tercihinize göre seçebileceğiniz kurslardan başlama fırsatına sahip olduğunuz Google Dijital Atölye üzerinden alacağınız sertifikalar ile kariyerinizde ilerleyebilir, işinizi büyütebilirsiniz. 2006 yılından bu yana ülkemiz ekonomisi ile birlikte başarılı adımlar atan Google tarafından yetkinliğinizi onaylatarak, imkansız olduğunu şeyleri başarma fırsatına sahip olabilirsiniz.

Dijital pazarlama, kariyer geliştirme, veri ve kodlama alanında geleceğin becerilerini öğrenebileceğiniz Google Atölye nedir, sertifikası ne işe yarar, nasıl alınır gibi merak edilen konulara değinmeye çalıştık. Birçoğu Google tarafından, bir kısmı ise Google ile iş ortaklığı bulunan üniversiteler kuruluşlar tarafından hazırlanan kurslarda yer alan eğitimler ve kategoriler hakkında detayları paylaştık. Google tarafından Dijital Atölye platformu üzerinden gerçekleştirilen online eğitimler ve sertifikalar hakkında sorularınızı ve görüşlerinizi yorum bölümünden iletebilirsiniz.

Google Dijital Atölye Sınav Soruları ve Cevapları

Google Dijital Atölye sertifikası için sınavı başarı ile tamamlayamıyor ya da sınava ayıracak vakit bulamıyorsunuz fakat SERTİFİKA SAHİBİ OLMAK İSTİYORSANIZ, aşağıdaki iletişim bilgilerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sınav soruları ve cevapları için daha fazla vakit kaybetmeyin!

 • Mail & Skype: bizeiletin@gmail.com
 • Telefon: / Whatsapp: 0553 171 99 84

Dileyen kullanıcılar için sınavlara sizin yerinize biz girelim, dileyen kullanıcılar için sınavları geçmeniz için soru ve cevapları sizinle paylaşalım.

One thought on “Google Dijital Atölye Nedir? Sertifika Nasıl Alınır? Dijital Atölye Sınav Soruları & Cevapları

Bir cevap yazın

Top