You are here
Home > Google Ads Sertifikaları Soruları ve Cevapları > Google Ads Görüntülü Reklam Ağı Sertifikası > Google ADS Görüntülü Reklam Ağı Sertifikası Sınav Soruları ve Cevapları

Google ADS Görüntülü Reklam Ağı Sertifikası Sınav Soruları ve Cevapları

Google ADS Görüntülü Reklam Ağı Sertifikası Sınav Soruları ve Cevapları

Google ADS Görüntülü Reklam Ağı Sertifikası Sınavının Sorularını ve Cevaplarını Öğrenmek Mi İstiyorsunuz?

Siz de Google Ads sertifikalarına sahip olmak istiyorsanız aşağıda ki iletişim bilgilerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uygun fiyatlar ile sadece birkaç saat içerisinde tüm sertifikalara sahip olabilirsiniz. Dilerseniz sınavlara sizin yerinize biz girelim, dilerseniz soru ve cevapları sizinle paylaşalım, dilediğiniz kadar sertifika sahibi olma fırsatına sahip olun.. Mail ya da whatsapp üzerinden hemen iletişime geçin!

Mail & Skype: bizeiletin[@]gmail.com
Whatsapp: 0553 171 99 84

Bizimle iletişime geçerek hangi sertifikaları, hangi sınav sorularını ve cevaplarını öğrenebilirsiniz?

Google Sertifika Görüntülü Reklam Ağı Sınav Soruları ve Cevapları

Aşağıdakilerden hangisi reklamverenlerin Performans Planlayıcı’yı aylık olarak kullanmayı düşünmesi için geçerli nedenlerden biridir?

Berk, bisikletler için ucuz yedek parçalar üreten bir firmanın sahibi. İşletmesini büyütmeye hazır ve satışları artırmak için Google Görüntülü Reklamlar’ı kullanmak istiyor. Google Görüntülü Reklamlar’ın hangi özelliği Berk’in işletme hedeflerine ulaşmasına yardımcı olabilir?

Pelin’in kampanyası için harcayabileceği tutar yalnızca 500 TL ancak web sitesine mümkün olduğunca fazla potansiyel müşteri çekmesi gerekiyor. Pelin’in kampanyası için en uygun otomatik teklif stratejisi aşağıdakilerden hangisidir?

Performans Planlayıcı’dan yararlandıktan sonra performans hedefleri özelliğinin kullanılması neden önerilir?

Barış, reklamlarıyla değerli ve alakalı kitlelere ulaşarak onlarla hızlı ve sık etkileşime geçmek istiyor.

Görüntülü Reklam kampanyası oluşturmak bu hedefe ulaşmasına nasıl katkı sağlar?

Web sitesindeki satışları artırmak isteyen Derya, Google Görüntülü Reklam Ağı Yeniden Pazarlama kampanyası oluşturmayı düşünüyor

Yeniden pazarlama Derya’ya pazarlama hedefini gerçekleştirmede nasıl yardımcı olabilir?

Şirketiniz internette daha büyük başarılar elde etmek istiyor.

Google Ads işletme hedeflerinize ulaşmanıza nasıl yardımcı olabilir? (İki seçenek belirleyin.)

Faruk, tüplü dalış dersleri veren ve dalış ekipmanları satan bir işletmenin sahibi. Faruk, tüplü dalış dersleri ile ilgili araştırma yapan kullanıcılarla etkileşime geçmek istiyor.

Faruk, Görüntülü Reklam Ağı kampanyasını oluştururken aşağıdaki pazarlama hedeflerinden hangisini seçmelidir?

Didem, başarılı bir yeniden pazarlama kampanyası yürütüyor. Diğer hedefleme seçenekleriyle erişimini genişletmek istiyor. “Kararları etkileyin” pazarlama hedefiyle yeni bir Google Ads Görüntülü Reklam Ağı kampanyası oluştururken hedefleme seçeneği olarak Benzer Kitleler’i tercih ediyor.

Benzer Kitleler belirlenirken aşağıdaki bilgilerden hangisi kullanılır?

Kötü amaçlı yazılımlarla ilgili endişeleriniz varsa ve tüm platformlarda güvenli reklam deneyimi sağlamak istiyorsanız aşağıdaki Görüntülü Reklam biçimlerinden hangisini kullanmalısınız?

Doruk, web sitesindeki belirli ürünleri birçok kişinin görüntülediğini ancak satın almadığını fark etti. Bu ürünlerin satışlarını artırmak için Google Görüntülü Reklamı oluşturuyor.

Doruk’un pazarlama hedefine en uygun seçenek aşağıdakilerden hangisidir?

Müge, satışa sunacağı yeni ürün serisinin siparişini vermeye hazırlandığı için kalan stoklarını temizlemek istiyor. Bu nedenle, EBM (edinme başına maliyet) ve yatırım tutarını daha fazla satış elde edebilecek şekilde artırmak istiyor.

Mevcut kampanyasının toplam yatırım tutarı 25.500 TL, oluşturduğu dönüşüm sayısı 1.500 ve EBM tutarı 17 TL. Performans Planlayıcı’da oluşturulan planlardan hangisi, Müge’nin daha fazla satış elde etmesine yardımcı olur?

Performans Planlayıcı, işletmenize ne şekilde katkı sağlayabilir?

Pınar, ev temizliği hizmetleri sunan bir şirketin sahibi. Müşterilerin randevu alabilecekleri bir web sitesi kurdu ve hizmetlerini internette tanıtmaya hazır. Reklamlarının, kendininkine benzer işletmeleri aktif olarak arayan kullanıcılara erişmesini istiyor.

Pınar, potansiyel müşterilerin hizmet almayı düşünmesi ve ev temizliği randevusu alarak harekete geçmesini sağlamak için aşağıdaki Google Ads kampanyalarından hangisini kullanmalıdır?

Mete, kampanyalarını daha otomatik bir yaklaşımla yönetmek için Google Görüntülü Reklamları kullanmaya başladı.

Akıllı Görüntülü Reklam kampanyalarının Mete’ye yardımcı olabilecek otomasyon modeli aşağıdakilerden hangisidir?

Halil, Performans Planlayıcı ile “Dönüşümleri Artırma” stratejisini kullanmak istiyor.

Performans Planlayıcı, Halil’e aşağıdaki önerilerden hangisini sunabilir?

Ayşe, bir bitki yetiştirme çiftliğinde pazarlama müdürü. Çok sayıda kampanyası var ve tekliflerinin her gün kullanıcılara hitap edebilmesi için yardıma ihtiyaç duyuyor.

Otomatik teklif Ayşe’ye nasıl yardımcı olabilir?

Bir Google Ads kampanyasını optimize etmek için hedefleme seçeneklerini nasıl kullanabileceğinizle ilgili olarak aşağıdaki ifadelerden hangi ikisi doğrudur? (İki seçenek belirleyin.)

Tüm Doğru Yanıtları Seçin

Aşağıdaki otomatik teklif stratejilerinden hangisi reklam harcamalarından elde edilen gelir hedefi (ROAS) kapsamına girer?

Performans Planlayıcı, işletmelerin satışlarını artırmasına nasıl yardımcı olabilir?

Hedefleme seçeneği olarak Yakın İlgi Alanı Kitleleri kullandığınızda erişebileceğiniz kitle türlerinden ikisi aşağıdakilerden hangileri olabilir? (İki seçenek belirleyin.)

Tüm Doğru Yanıtları Seçin

Mehmet, spor malzemeleri satan bir web sitesinin yöneticisi. Potansiyel müşteriler internette farklı futbol markalarını araştırıp karşılaştırırken ürünlerinin sporla ilgili çeşitli online yayınlarda gösterilmesini istiyor.

Aşağıdaki seçeneklerden hangisi Mehmet’in müşteri kararlarını etkilemesine yardımcı olur?

Aşağıdakilerden hangisi Duyarlı Görüntülü Reklam erişiminin avantajlarından biridir?

Barış, işletmesi için piyasaya yeni bir ürün serisi sürdü ve müşterilerin kararlarını etkilemek için Google Görüntülü Reklamları kullanıyor.

Google Görüntülü Reklamların hedefleme özelliği, Barış’ın pazarlama hedefine ulaşmasına nasıl yardımcı olur?

Kampanya hedefi görünürlük olduğunda reklamveren aşağıdaki teklif stratejilerinden hangisini seçmelidir?

Merve, Google Arama Ağı kampanyalarını yönetebileceğinden emin ve Google Görüntülü reklamları kullanarak pazarlama erişimini genişletmek istiyor. Merve, Standart Görüntülü Reklam kampanyası ve Akıllı Görüntülü Reklam kampanyası arasında seçim yapmaya çalışıyor.

Merve, aşağıdaki durumlardan hangisinde Akıllı Görüntülü Reklam kampanyaları yerine Standart Görüntülü Reklam kampanyalarını tercih etmelidir?

Google Ads’in otomatik teklif stratejisinden yararlanmak reklamcılık bütçenizi en verimli şekilde kullanmanıza yardımcı olabilir.

Otomatik teklif kullanmanın sağladığı iki avantaj aşağıdakilerden hangileridir? (İki seçenek belirleyin.)

Aşağıdaki Görüntülü Reklam biçimlerinden hangisi mevcut reklam alanına göre uyarlanır?

Akıllı Görüntülü Reklam kampanyalarının en önemli avantajı aşağıdakilerden hangisidir?

Başarılı bir Google Ads kampanyası yönetirken manuel teklif verme yerine neden otomatik teklif özelliğini kullanmalısınız?

Pazarlamacıları, ihtiyaçlarına en uygun Görüntülü Reklam biçimiyle eşleştirin. (Bir reklam biçimi, birden çok kez kullanılabilir.)

Kampanyanız için teklif stratejisi seçerken aklınızda bulundurmanız gereken temel etmenler aşağıdakilerden hangisidir?

Leyla, bilinirliği artırma hedefiyle yeni bir Görüntülü Reklam Ağı kampanyası oluşturuyor.

Aşağıdaki hedefleme seçeneklerinden hangileri Leyla’nın kullanım amacına uygun olabilir? (İki seçenek belirleyin.)

Tüm Doğru Yanıtları Seçin

Kemal, kısa süre önce kadın giyim mağazası için Görüntülü Reklam Ağı kampanyası başlattı. Kampanya başladıktan sonra web sitesi trafiği artsa da satışlarda değişiklik olmadı.

Kemal, aşağıdaki hikayelerden hangisinde harekete geçirme hedefi için yeniden pazarlamayı kullanıyor?

Google Görüntülü Reklamlar, dünyanın dört bir yanından reklamverenlerin her gün istedikleri sonuçları elde etmelerini nasıl sağlar?

Cansel bir Google Görüntülü Reklam Ağı Yeniden Pazarlama kampanyası oluşturdu.

Yeniden pazarlamaya karar vermesinin en olası nedeni aşağıdakilerden hangisidir?

Google Görüntülü Reklamlar, reklamverenlerin pazarlama hedeflerine ulaşmasına ve sonuç elde etmesine nasıl yardımcı olur?Aşağıdakilerden hangisi Duyarlı Görüntülü Reklamları kullanmanın avantajlarından biridir?

Kenan, verimlilik ile denetim arasında seçim yaparak kullanacağı Google Görüntülü Reklam biçimini belirlemeye çalışıyor.

Oluşturduğu reklamı, uygun reklam biçimi seçeneğiyle eşleştirin.

Oya, müzik enstrümanları satan bir internet mağazası yönetiyor. Yakında bir caz etkinliği düzenleyecek ve bunu özellikle caz severlere duyurmak istiyor.

Oya, pazarlama hedefine ulaşmak için aşağıdaki hedefleme seçeneklerinden hangisini tercih etmelidir?

Semra kısa süre önce, saksı bitkilerinin satışını yaptığı bir online mağaza açtı. Şimdi bu mağazayı tanıtması gerekiyor. Semra, reklamverenlere reklamlarının nerelerde gösterileceğini ve hangi biçimde görüntüleneceğini belirleyebilmelerini sağlayan farklı kampanya türleri sunduğu için Google Ads’i tercih etti.
Semra’nın en değerli kitlelere ulaşmasına aşağıdaki Google kampanya türlerinden hangisi yardımcı olur?

Google Görüntülü Reklamlar, her gün binlerce reklamverenin istedikleri sonuçları elde etmelerini nasıl sağlar?

 • Web genelinde bağlam ve davranışların gerçek zamanlı olarak görüntülenmesi, amacın analiz edilmesi için benzersiz bir güç sağlar.
 • Sahip olduğu teknoloji, kampanyanın önemli unsurlarını bir araya getirerek değerli kitlelerin ayrılmasına yardımcı olur.
 • Pazarlama hedeflerini otomatik olarak belirleme özelliği, kampanyaların performansını ve reklamların görünürlüğünü etkiler.
 • En alakalı reklamları oluşturmak için internetteki arama ağı reklamlarını, alışveriş reklamlarını ve resim reklamları birleştirir.

 

AMPHTML reklamlarını ne zaman kullanmalısınız? (İki seçenek belirleyin.)

Tüm Doğru Yanıtları Seçin

 • Kampanyanızın erişimini ve ölçeğini en üst düzeye çıkarmayı hedeflediğinizde.
 • Daha hızlı reklam deneyimleri sağlamayı hedeflediğinizde.
 • Reklam öğeleri üzerindeki denetiminizi artırmayı hedeflediğinizde.
 • Daha güvenli reklam deneyimleri sağlamayı hedeflediğinizde.

 

Sinan, reklamlarını oluşturmak için Google Akıllı Görüntülü Reklam kampanyasını kullanıyor.

Google Akıllı Görüntülü Reklam kampanyaları, Sinan’a aşağıdaki avantajlardan hangisini sağlar?

 • Reklam biçimleri, doğrudan Sinan’ın veri feed’lerinden alındığı için boyutları, yerleşimleri ve ekran yönlerini tamamen kontrol edebilir.
 • Reklamlar, Sinan’ın web sitesi veri akışları ile en alakalı resimler ve açıklamalar eşleştirilerek Google içerik sağlayıcıları tarafından otomatik olarak oluşturulur.
 • Reklamlar, Sinan’ın özel boyutlu başlıkları, açıklamaları, logoları ve görüntüleri ile manuel olarak oluşturulabilir.
 • Reklamlar, Sinan’ın sağladığı başlıklar, açıklamalar, logolar ve resimler gibi yapı taşlarından otomatik olarak oluşturulur.

Performans Planlayıcı, aşağıdakilerden hangisini otomatik olarak yapar?

 • Yeni demografik grupları hedeflemek için makine öğrenimini kullanır
 • Mevcut kampanyalarınızın gelecekteki performansını öngörür
 • Reklam bütçenizi maksimum büyüme elde edecek şekilde ayarlar
 • Bütçeniz için ideal olan reklam yapısını önerir

Pazarlama bütçesi kısıtlı olan Meltem’in, kullanıcıları belirli bir maliyet dahilinde web sitesine çekebileceği bir strateji izlemesi gerekiyor.

Aşağıdaki teklif stratejilerinden hangisi Meltem’in ihtiyaçlarını karşılayabilir?

 • Tıklamaları artırma
 • Hedef gösterim payı
 • Hedef edinme başına maliyet (ibm hedefi)
 • Reklam harcamalarından elde edilen gelir hedefi (Hedef ROAS)

Aşağıdaki ifadelerden hangisi Yakın İlgi Alanı Kitlesi hedeflemenin ulaştığı kitleyi en doğru şekilde tanımlar?

 • Yaşam tarzlarına, ilgi alanlarına ve tutku duydukları konulara göre televizyonla ulaşılan gruba benzer bir kitleye ulaşır.
 • Aktif olarak ürünlere göz atan veya ürünleri araştırıp karşılaştıran, dönüşüm gerçekleştirmeye yakın kullanıcılara ulaşır.
 • Ürünlerinizi satın almak isteyen kullanıcılara ulaşır ve bu kullanıcılar gerçek zamanlı olarak güncellenir.
 • Daha önce sitenizi ziyaret eden kullanıcılara, ağ web sitelerine göz atarken ve ağ uygulamalarını kullanırken ulaşır.

Bir firma, aktif bir yaşam süren yaşlı kadınlar için özel spor ekipmanları üretiyor. Firma, potansiyel müşterilerin 65 yaş üstü olmasını beklerken spora ilgi duyup duymamalarını önemsemiyor. Firmanın pazarlama ekibi, yenilikçi ürünlerinin daha geniş kitlelerce bilinmesini istiyor.

İstedikleri belirli kitleye erişmelerinde en etkili olacak seçenek aşağıdakilerden hangisidir?

 • Pazardaki kitleler
 • Dinamik yeniden pazarlama
 • Demografik hedefleme
 • Yakın ilgi alanı kitleleri

Duyarlı Görüntülü Reklamlar otomasyondan nasıl yararlanır?

 • Duyarlı Görüntülü Reklamlar, geçmişte iyi performans gösteren öğeleri kullanarak reklamverenin öğelerini oluşturan bir makine öğrenimi modelinden yararlanır.
 • Duyarlı Görüntülü Reklamlar, çoğu uygulama için otomatik reklam oluştururken masaüstü ve mobil cihazlar için oluşturmaz.
 • Duyarlı Görüntülü Reklamlar, her kampanyanın kendine özgü gereksinimlerini karşılamak için özelleştirilmiş raporlar oluşturmayı sağlayan güçlü makine öğrenimi modellerinden yararlanır.
 • Duyarlı Görüntülü Reklamlar, reklamverenin performans geçmişine dayalı tahminleri kullanarak her reklam alanı için en uygun öğeleri belirleyen bir makine öğrenimi modeli kullanır.

Ferit, demografik hedeflemeyi kullanarak Google Görüntülü Reklamlarını daha küçük bir kitleye göstermek istiyor.

Demografik hedefleme aşağıdaki veri türlerinden hangilerini içerir? (İki seçenek belirleyin.)

Tüm Doğru Yanıtları Seçin

 • Meslek
 • Yaş
 • Cinsiyet
 • Konum
 • Posta kodu

Harun, bir Google Görüntülü Reklam Ağı kampanyası oluşturma sürecinde ve hedefleme seçeneği olarak Özel Amaç Kitleleri kullanmaya karar veriyor. Müşteri kararlarını etkilemek istiyor ancak özel ilgi alanı kitlesi, pazardaki kitle segmenti kapsamına girmiyor.

Harun, kitlesini en iyi şekilde temsil edebilmeleri için aşağıdaki verilerden hangi ikisini gönderebilir? (İki seçenek belirleyin.)

Tüm Doğru Yanıtları Seçin

 • Konular
 • Anahtar kelimeler
 • URL’ler
 • Çevrimdışı dönüşümler
 • Negatif anahtar kelimeler

Gonca, sörf giysileri üreten bir firmanın sahibi. Markasının bilinirliğini artırmak ve daha çok satış yapmak istiyor.

Google Görüntülü Reklamlar, Gonca’nın işletme hedeflerine ulaşmasına nasıl yardımcı olabilir?

 • Sınıfının en iyisi amaç sinyallerinden yararlanarak reklamları en alakalı içeriklerin yanına yerleştirir.
 • Pazarlama hedefini otomatik olarak tanımlar ve Gonca’ya kitlesiyle alakalı olan özellikler ve seçenekler sunar.
 • Reklamlarının, sörf giysileri araması yapan kişilere gösterilen Google Arama sonuçları üzerinde gösterilmesini sağlar.
 • Reklamlar, müşterilerin ürünleri doğrudan reklam içinden satın alabilmesini sağlayabilir.

Kısıtlı bütçeye sahip küçük bir işletmenin pazarlama yöneticisisiniz ve mümkün olduğunca fazla kullanıcıya ulaşmanız gerekiyor.

Google Ads size nasıl yardımcı olabilir?

 • Google Ads ile daima bütçenize göre önceden belirlenmiş erişim başına maliyet üzerinden ödeme yaparsınız.
 • Google Ads ile aylık maksimum harcama tutarı belirleyebilirsiniz.
 • Google Ads, bütçenizi günlük bazda belirleyerek size zaman kazandırır.
 • Google Ads ile reklamlarınız tüm uygun arama motorlarında gösterilir.

Otomatik teklif, reklamverenin aşağıdakilerden hangisini iyileştirmesine yardımcı olabilir?

 • Diller
 • Rekabet
 • Harekete geçirici mesajlar
 • Performans

Aşağıdakilerden hangisi duyarlı görüntülü reklamları kullanmanın sağladığı avantajlardan biridir?

 • Yüklenebilir.
 • Manuel A/B testi uygulanabilir.
 • Yerel envanterlerde yayınlanabilir.
 • Marka bilinci oluşturma gereksinimlerini tamamen karşılayabilir.

Duyarlı Görüntülü Reklamlar ve yüklenen reklamlar arasında seçim yaparken ne zaman verimlilik yerine denetimi tercih edersiniz?

 • Reklamlarınızın marka bilinci oluşturma gereksinimlerini bire bir karşılaması gerektiğinde.
 • Performans birincil hedefiniz olduğunda.
 • Reklamınız bütçeyi aştığı için maliyetleri azaltmanız gerektiğinde
 • Tüm reklam alanı boyutlarında yayınlanabilecek reklamlar istediğinizde.

Aşağıdakilerden hangisi Duyarlı Görüntülü Reklamların özelliklerinden biridir?

 • Her türlü reklam alanı boyutuna uygun reklamlar oluşturmanızı sağlar.
 • Reklamların yalnızca banner’lara uygun alanlarda kullanılmasını sağlar.
 • Reklamlarınızın görünümü ve yarattığı izlenim üzerinde daha fazla denetim olanağı sunar.
 • Yayıncıların AMP kullanarak daha hızlı bir deneyim sunmalarını sağlar.

Duyarlı Görüntülü Reklamların en önemli avantajı aşağıdakilerden hangisidir?

 • Oluşturması karmaşıktır ve gösterilme şekli üzerinde size tam denetim sunarlar.
 • Ürününüzle eşleşen reklam öğelerinden oluşan bir kitaplığa sahiptirler.
 • Her türlü reklam alanı boyutuna uygun reklamları otomatik olarak oluştururlar.
 • Size reklam oluşturma seçenekleri sunan bir makine öğrenimi modeli kullanırlar.

Tülin, Google Ads Arama Ağı teklif stratejisinde otomatik teklifi kullanıyor.

Otomatik teklifi tercih etme nedeni aşağıdakilerden hangisi olabilir?

 • Makine öğrenimi, reklamlarını kullanıcılara yayınlamak için kullanılan anahtar kelimeleri seçer.
 • Makine öğrenimi, her bir açık artırma için uygun teklifi belirlemesine yardımcı olur.
 • Yer hedefleme, makine öğrenimi tarafından yapılmaz.
 • Makine öğrenimi, kampanyalar için reklam zaman planlaması seçeceğinden Tülin’in bilgi girmesi gerekmez.

Bir pazarlamacının Duyarlı Görüntülü Reklamları kullanmasının nedeni aşağıdakilerden hangileri olabilir? (İki seçenek belirleyin.)

Tüm Doğru Yanıtları Seçin

 • Daha geniş erişim: Hem yerel hem de yerel olmayan envanterler için çoğu reklam alanı boyutunda yayınlanabilen reklamlar oluşturmanızı sağlar.
 • Daha iyi iletişim: Otomatik konuşma sistemi veya metinle web sitesi ziyaretçilerinin tüm sorgularına anında yanıt vermenizi sağlar.
 • Yardım: Reklam boyutunu, görünümünü ve biçimini belirli bir reklam alanına sığacak şekilde düzenlemek için kullanıcılara talimatlar verir.
 • Bulgu: Diğer reklam biçimlerinden daha güvenilir sektör verileri sağlar.
 • Uygun maliyet: Benzer bir edinme başına maliyetle daha fazla dönüşüm elde etmenizi sağlar.

Cem, yeni giyim koleksiyonu için markasının bilinirliğini artırmaya çalışıyor. İlk marka bilinci oluşturma çalışmaları başarılı oldu ancak şimdi ölçeği genişletmek istiyor. Cem, Akıllı Görüntülü Reklam kampanyaları kullanarak geniş bir kitleye erişebilir.

Akıllı Görüntülü Reklam kampanyalarının yayınlanabileceği kaç web sitesi ve uygulama vardır?

 • 300
 • 300.000
 • 3.000.000
 • 3.000

Mine, hem fiziksel mağazaları hem de internetten hizmet veren bir oyuncak mağazaları zincirinin online reklam kampanyalarını yönetiyor.

Mine, ürünlerinin resimlerini göstermek, şirketinin sunduğu oyuncaklardan oluşan online envanter ile yerel envanterin reklamını yapmak ve hem web sitesinde hem de yerel oyuncak mağazalarında trafiği artırmak istiyor. Bunun için aşağıdaki Google Ads kampanyalarından hangisini kullanmalıdır?

 • Alışveriş
 • Video
 • Arama
 • Görüntülü

Küçük bir pazarlama ekibi, internette gezen kullanıcılara alakalı reklamlar sunabilmek için Google Görüntülü Reklamlar kullanıyor.

Google Görüntülü Reklamlar’ın bu değerli kitlelerle bağlantı kurduğu yerler hakkında aşağıdaki ifadelerden hangisi doğrudur?

 • Google Görüntülü Reklamlar, yalnızca Google’ın Görüntülü Reklam Ağı ile iş ortaklığı yapan web sitelerinde reklam sunar.
 • Google Görüntülü Reklamlar; Gmail, YouTube ve Google’la iş birliği yapan milyonlarca başka web sitesi aracılığıyla kitlelerle bağlantı kurar.
 • Google Görüntülü Reklamlar, belirli bir minimum görüntüleme sayısına ulaşan YouTube videolarında reklam sunar.
 • Google Görüntülü Reklamlar, hedef kitlelerle temel olarak Gmail üzerinden bağlantı kurar ancak kullanıcılar bunu önem verdikleri diğer web sitelerine erişmek için yapılandırabilir.

Teklifinizi otomatikleştirmenin, manuel teklife göre başarılı bir Google Ads kampanyasına daha fazla katkı sağlamasının nedeni aşağıdakilerden hangisidir?

 • Müşteri yolculuğu zaman içinde daha karmaşık hale geldiğinden, teklif oluşturma işleminde genel kullanıcı davranışı temel alınır.
 • Çoğu durumda, uygun teklif ulaşılması güç bir sabit hedef olabilir.
 • Kullanıcıların niyeti ve işletmeniz için değerli işlemler gerçekleştirip bunları tamamlama olasılığı konuma, zamana veya cihaza göre değişmez.
 • Verimli bir şekilde teklif vermezseniz değerli dönüşüm fırsatlarını kaçırabilirsiniz.

Ezgi, potansiyel müşterilere daha önce web sitesinde görüntüledikleri ürünleri göstermek istiyor.

Dinamik Yeniden Pazarlama kampanyasında görüntülü reklamları dinamik olarak oluşturmak için aşağıdakilerden hangisini kullanması gerekir?

Cansu, Görüntülü Reklam Ağı kampanyasını başlattıktan sonra online evcil hayvan mağazasına önemli ölçüde trafik aldı. Ancak online mağazasını ziyaret eden birçok kullanıcı satın alma işlemi yapmadı.

Cansu, bu ziyaretçilerle yeniden etkileşime geçmek için yeni Görüntülü Reklam Ağı kampanyasını oluştururken aşağıdaki pazarlama hedeflerinden hangisini seçmelidir?

 • Bilinirlik oluşturma
 • Harekete geçirme
 • Potansiyel müşterileri artırma
 • Kararları etkileme

Anıl, web sitesine yeni bir scooter serisi ekledi ve ürünlerin tanıtımı için Google Görüntülü Reklam kampanyası kullanıyor. Kampanyasının pazarlama hedefini “Bilinirlik oluşturma” olarak belirledi.

Anıl pazarlama hedefini neden “Bilinirlik oluşturma”ya ayarlamış olabilir?

 • Scooter ürünleriyle geniş bir kitleye erişebilmek için.
 • Ürünlerine daha önce ilgi gösteren kullanıcılarla yeniden etkileşim geçebilmek için.
 • Ürünlerini daha önce satın alan kitlelerle etkileşime geçebilmek için.
 • Bir kitlenin scooter ürünlerine gösterdiği ilgiye göre dinamik olarak reklam oluşturmak için.

Veli, son 30 gündür Görüntülü Reklam Ağı kampanyasındaki dönüşümleri izliyor. Bu süre boyunca 24 dönüşüm sağladı ve otomatik teklif stratejisi olarak reklam harcamalarından elde edilen gelir hedefini kullanmayı planlıyor.

Veli aşağıdaki otomatik teklif stratejisi türlerinden hangisini kullanacak?

 • Bilinirliğe dayalı teklif
 • Gelir odaklı teklif
 • Üzerinde düşünme odaklı teklif
 • Dönüşüm odaklı teklif

 

Her işletme hedefini, en uygun Google Ads kampanya türü ile eşleştirin. (Her kampanya türü, yalnızca bir kez kullanılabilir.)

 

Kenan, Görüntülü Reklam Ağı kampanyalarında büyük başarı sağladı ve Dinamik yeniden pazarlama ile performansını bir adım ileri taşımak istiyor.

Dinamik yeniden pazarlama Kenan’a nasıl fayda sağlayabilir?

 • Potansiyel müşterilere, web sitesinde daha önce gördükleri ürünlerin aynısını gösterir.
 • Sergiledikleri pazar davranışlarına ve satın alma amaçlarına bağlı olarak kullanıcılarla bağlantı kurar.
 • Sattığı bir ürünü daha önce görüntüleyen ancak satın almayan ziyaretçilere yeni ürünler göstermesine yardımcı olur.
 • Kitlelere yaşam tarzlarına, ilgi alanlarına ve tutku duydukları konulara bağlı olarak ulaşır.

Canan, Standart Görüntülü Reklam Ağı kampanyasında reklam oluşturma sürecinde. Faydalanabileceği iki temel reklam biçimi olduğunu öğreniyor.

Standart Görüntülü Reklam Ağı kampanyalarında kullanılan iki temel reklam biçimi aşağıdakilerden hangileridir? (İki seçenek belirleyin.)

Tüm Doğru Yanıtları Seçin

 • Yüklenen reklamlar (Resim ve AMPHTML)
 • Video içi reklamlar
 • Yalnızca telefon araması üreten reklamlar
 • Duyarlı Görüntülü reklamlar
 • Metin reklamlar

Peker, Google Görüntülü Reklamlar ile dönüşüm sağlamak istiyor ancak teklifleri kendi başına belirleyebileceğinden emin olamıyor. Bunun için Akıllı Görüntülü Reklam kampanyalarını kullanmak istiyor.

Peker, tekliflerinin otomatik olarak belirlenmesi için Akıllı Görüntülü Reklam kampanyalarında kullanılan hangi teklif stratejilerini seçebilir? (İki seçenek belirleyin.)

Tüm Doğru Yanıtları Seçin

 • Görüntülenebilir BGBM (bin gösterim başına maliyet)
 • Geliştirilmiş TBM (tıklama başına maliyet)
 • Hedef ROAS (reklam harcamalarından elde edilen gelir)
 • Hedef EBM (edinme başına maliyet)
 • Etkileşim başına maliyet

Berk, toplam yatırım tutarı 7.000 TL, oluşturduğu dönüşüm sayısı 1.400 ve EBM (edinme başına maliyet) tutarı 5 TL olan bir kampanya yönetiyor. Berk’in hedefi, elindeki fazla envanteri satmak. Bu hedefe ulaşmak için EBM ve kampanya yatırım tutarını artırmak istiyor.

Fazla envanteri satarak pazarlama hedefine ulaşması için Berk’e, Performans Planlayıcı’da oluşturulan aşağıdaki planlardan hangisi yardımcı olabilir?

 • 1.400 dönüşüm oluşturmak için 9.800 TL yatırım ve 7 TL tutarında EBM
 • 1.400 dönüşüm oluşturmak için 8.400 TL yatırım ve 6 TL tutarında EBM
 • 1.600 dönüşüm oluşturmak için 9.600 TL yatırım ve 6 TL tutarında EBM
 • 1.300 dönüşüm oluşturmak için 9.100 TL yatırım ve 7 TL tutarında EBM

Tarık, web sitesindeki bir ürün grubunun tamamında indirim uyguladı ve satışları artırmak için Google Görüntülü Reklamları kullanmak istiyor.

Google Görüntülü Reklamlar, Tarık’ın pazarlama hedefine ulaşmasına nasıl yardımcı olur?

 • Google Görüntülü Reklamlar, Tarık’ın reklamını markasına ilgi göstermiş olan müşterilerin karşısına çıkarır.
 • Google Görüntülü Reklamlar, ürünlerini kullanan kitleleri bularak Tarık’ın müşteri hizmetleri desteğini iyileştirir.
 • Google Görüntülü Reklamlar, müşteri etkileşimini iyileştirmek ve daha büyük işlemler sağlamak için Tarık’ın sosyal ağlardaki takipçi kitlesini genişletir.
 • Google Görüntülü Reklamlar, Tarık’ın belirlediği web sitelerine göz atan müşterilere özel reklamlar göstererek Tarık’ın markasının daha geniş kitlelerce bilinmesini sağlar.

Ayşe, Google Görüntülü Reklamlar kampanyası için pazarlama hedefi olarak “Kararları etkileyin” hedefini kullanıyor.

Aşağıdaki hedefleme seçeneklerinden hangisi Ayşe’nin kampanyasına uygundur?

 • Pazardaki kitleler, Yakın İlgi Alanı Kitleleri, Benzer Kitleler
 • Özel Amaç kitleleri, Benzer Kitleler, Yakın İlgi Alanı Kitleleri
 • Pazardaki kitleler, Özel Amaç kitleleri, Benzer Kitleler
 • Özel Amaç kitleleri, Benzer Kitleler, Özel Yakın İlgi Alanı kitleleri

Berk’in ulaşmak istediği kitle, Pazardaki kitle segmentlerinin arasında bulunmuyor.

Aşağıdakilerden hangisi Berk’in potansiyel müşterilerin kararlarını etkilemek için kullanabileceği uygun seçeneklerden biridir?

 • Standart yeniden pazarlama
 • Demografik hedefleme
 • Benzer Kitleler
 • Özel Amaç kitleleri

İşletmenizin hedeflerine ulaşmasında Google Ads aşağıdaki katkılardan hangilerini sağlayabilir? (İki seçenek belirleyin.)

Tüm Doğru Yanıtları Seçin

 • Web sitenizin doğru kullanıcılar tarafından daha çok ziyaret edilmesini sağlamak.
 • Tüm arama motorlarına reklam yerleştirerek daha fazla kullanıcıya ulaşmak.
 • Premium üyelik abonelikleri sunmak.
 • İşletmenize bağlı olarak, ödeme yaptığınız reklam sayısını kısıtlamak.
 • Online, uygulama içi, bire bir ve telefonla satış oranlarını artırmak.

Performans Planlayıcı, tüm Google Ads kampanyalarınızdaki fırsatları tespit etmenize aşağıdaki yollardan hangileriyle yardımcı olabilir? (İki seçenek belirleyin.)

Tüm Doğru Yanıtları Seçin

 • Simülasyon
 • Farklılaştırma
 • Dağıtım
 • Araçlar
 • Doğrulama

Aşağıdakilerden hangisi, Performans Planlayıcı’nın sunabileceği geçerli bir öneridir?

 • Negatif anahtar kelimelerden oluşan temalı bir grup ekleme
 • En iyi performansı gösteren reklam varyasyonlarının alternatif sürümlerini oluşturma
 • Cihaz ve yer hedeflemeye göre özel teklif ayarlamaları uygulama
 • Belirli bir hedef EBM (edinme başına maliyet) ayarlama

Aynur, ilk Akıllı Görüntülü Reklam kampanyasını başlatmaya hazır ancak son 30 günde yeterli sayıda dönüşümü olmadığı için hesabı bu kampanyaya henüz uygun değil.

Akıllı Görüntülü Reklam kampanyası başlatmaya uygun olmak için gerekli minimum dönüşüm sayısı (son 30 günde) aşağıdakilerden hangisidir?

 • Görüntülü Reklam Ağı’nda en az 100 dönüşüm veya Arama Ağı’nda en az 50 dönüşüm.
 • Görüntülü Reklam Ağı’nda en az 50 dönüşüm veya Arama Ağı’nda en az 100 dönüşüm.
 • Görüntülü Reklam Ağı’nda en az 30 dönüşüm veya Arama Ağı’nda en az 50 dönüşüm
 • Görüntülü Reklam Ağı’nda en az 50 dönüşüm veya Arama Ağı’nda en az 30 dönüşüm.

Ahmet, yeni Görüntülü Reklam Ağı kampanyası için en uygun pazarlama hedefinin “Harekete geçirin” olduğuna karar verdi.

Ahmet’in, hedefine ulaşmak için kullanabileceği seçenekler aşağıdakilerden hangileridir? (İki seçenek belirleyin.)

Tüm Doğru Yanıtları Seçin

 • Özel Amaç kitleleri
 • Yakın İlgi Alanı Kitleleri
 • Dinamik yeniden pazarlama
 • Standart yeniden pazarlama
 • Demografik hedefleme

Müşteri yolculuğu, zamanla daha karmaşık hâle geldiği için özel bir teklif stratejisi gerektiriyor. Google, buna çözüm olarak otomatik teklif özelliğini sundu.

Otomatik teklif, reklamverenlere aşağıdaki avantajlardan hangilerini sağlayabilir? (İki seçenek belirleyin.)

Tüm Doğru Yanıtları Seçin

 • Teklif oluşturmak için makine öğrenimini kullanarak zaman tasarrufu sağlar.
 • Reklamverenler için dönüşüm maliyetlerini düşürmeyi garanti eder.
 • Reklamverenlerin yalnızca belirli zamanlarda reklam yayınlamasını sağlar.
 • Reklamverenlere, yalnızca belirli bir gruptan gelen tıklamalar için teklif verme olanağı tanır.
 • Açık artırmaya özel olması sayesinde dönüşüm olasılığını artırır.

Performans Planlayıcı’yı aylık bazda kullanarak hesabınızda aşağıdaki unsurlardan hangilerini optimize edebilirsiniz? (İki seçenek belirleyin.)

Tüm Doğru Yanıtları Seçin

 • Reklamlar
 • Teklifler
 • Anahtar kelimeler
 • Reklam uzantıları
 • Bütçeler

Bir Google Görüntülü Reklam Ağı kampanyası için “kararları etkileme” pazarlama hedefini ve “Benzer Kitleler” hedefleme seçeneğini tercih ediyorsunuz.

Google Görüntülü Reklam Ağı kampanyalarında, Benzer Kitleler aşağıdakilerden hangisiyle oluşturulur?

 • Konular
 • Anahtar kelimeler
 • Yeniden pazarlama listeleri
 • Yerleşimler

Evcil hayvan maması satan şirketinin online mağazası için reklam kampanyası tasarlamakla görevlendirilen Melda, farklı kampanya türlerini araştırıyor.

Google Ads’de kullanabileceği kampanya türleri aşağıdakilerden hangisidir?

 • Arama Ağı, Görüntülü Reklam Ağı, Video, Uygulama ve Erişim
 • Sosyal Medya, Görüntülü Reklam Ağı, Video, Alışveriş ve Uygulama
 • Arama Ağı, Görüntülü Reklam Ağı, Video, Alışveriş ve Uygulama
 • Arama Ağı, Görüntülü Reklam Ağı, TV, Alışveriş ve Uygulama

Rüya, bir hava yolu şirketinde pazarlama yöneticisi. Firmanın dijital reklamcılık bütçesini aylık bazda planlaması isteniyor. Bu görevin yerine getirmek için Google Ads Performans Planlayıcı’yı seçti.

Performans Planlayıcı Rüya’ya aşağıdaki avantajlardan hangi ikisini sunar? (İki seçenek belirleyin.)

Tüm Doğru Yanıtları Seçin

 • Performans Planlayıcı, diğer operasyonel bütçelerden pazarlamaya aktarılabilecek fonları tespit etmesine yardımcı olur.
 • Performans Planlayıcı, öngörme için makine öğreniminden faydalanır.
 • Performans Planlayıcı, QuickBooks gibi diğer bütçelendirme yazılımlarıyla entegre edilebilir.
 • Performans Planlayıcı’nın öngörme işlemleri, her hafta gerçekleşen milyarlarca Google aramasıyla desteklenir.
 • Performans Planlayıcı, satıcı üzerinde vitrin seçeneklerinin tümünde ücretsiz olarak kullanılabilir.

Simge, reklamlarının sayfanın üst kısmında minimum sayıda gösterim almasını sağlamalı.

Simge aşağıdaki otomatik teklif stratejilerinden hangisini kullanmaktadır?

 • Tıklamaları artırma
 • Hedef edinme başına maliyet (Hedef EBM)
 • Reklam harcamalarından elde edilen gelir hedefi (Hedef ROAS)
 • Hedef gösterim payı

Google Ads, işletmelerin internette tam potansiyellerine ulaşmalarına yardımcı olmaya odaklanan üç temel ilke üzerine kurulmuştur. Bunlardan ilki alaka düzeyidir. Google Ads, işletmeleri doğru zamanda doğru kişilerle bir araya getirir.

Google Ads’in diğer iki ilkesi aşağıdakilerden hangisidir?

 • Seçenekler ve izleme
 • Kontrol ve sonuçlar
 • Krediler ve bağlam
 • Kâr ve gizlilik

Cemal, “Bilinirlik oluşturun” pazarlama hedefiyle yeni bir Google Görüntülü Reklamlar kampanyası planlıyor.

Cemal, aşağıdaki durumlardan hangisinde “Bilinirlik oluşturun” pazarlama hedefini seçmelidir?

 • Ürünlerinin doğrudan satışını sağlamak için Google’ın otomasyon teknolojisinden yararlanmak istediğinde.
 • Görüntülü Reklamlarını mümkün olduğunca çok kullanıcıya sunmak istediğinde.
 • Ürünlerini satın almak isteyen ve aktif olarak bu ürünleri araştıran kullanıcılarla etkileşim kurmak istediğinde.
 • Belirli kitlelere ulaşmak için dinamik reklamlar oluşturmak istediğinde.

Google Görüntülü Reklamlar kampanyasıyla satışları artırmak isteyen Candan, web sitesindeki ürünlere göz atan kitlelere inceledikleri ürünlerin yeni reklamlarıyla ulaşmak istiyor.

Candan bu hedefine ulaşmak için aşağıdaki hedefleme seçeneklerinden hangisini kullanmalıdır?

 • Yakın İlgi Alanı Kitleleri
 • Standart yeniden pazarlama
 • Dinamik yeniden pazarlama
 • Yeniden pazarlama

Miray, tıklamadan sonraki belirli kullanıcı işlemlerini artırmaya çalışan bir pazarlamacı.

Bunu başarmak için aşağıdaki otomatik teklif stratejilerinden hangisini kullanmalıdır?

 • Üzerinde düşünme odaklı teklif
 • Müşteriyi elde tutma odaklı teklif
 • Bilinirliğe dayalı teklif
 • Dönüşüm odaklı teklif

Büyük bir pazarlama ekibinde pazarlama müdürü olan Emel, Akıllı Görüntülü Reklam kampanyalarıyla büyük ölçekli bir kitleye erişmek istiyor.

Akıllı Görüntülü Reklam kampanyası raporları, Emel’e nasıl yardımcı olabilir?

 • Konu Hedefleme odaklı “önerilen analizler” sunar.
 • Özet rapor, toplam maliyet ve teklif özetleri sunar.
 • Standart Google Ads raporlamasına ek olarak geniş kapsamlı ve stratejik reklam yerleşimine imkan tanıyan raporlar sunar.
 • Raporlama işlevi, üst düzey reklamcılık stratejileri için tasarlanmış özel yerleşim raporlarını içerir.

Farklı pazarlama hedeflerine sahip kampanyaların Performans Planlayıcı’da farklı planlara ayrılması neden gereklidir?

 • Her bir pazarlama hedefinde sezon trendlerinin daha iyi tespit edilebilmesi için
 • Harcamanın iki farklı pazarlama hedefi arasında paylaştırılmaması için
 • Anahtar kelimelerin farklı pazarlama hedeflerinde tekrarlanmasını önlemek için
 • Kampanyaların “Bütçeyle Sınırlı” durumuna geçmesini önlemek için

Duyarlı Görüntülü Reklamlarla ilgili olarak aşağıdaki ifadelerden hangisi doğrudur?

 • Reklamlar yayınlandığında kullanılabilir ekran alanına göre ayarlanır.
 • Yüklenen reklamlara kıyasla reklamverene reklam öğeleri üzerinde daha fazla denetim sunar.
 • Reklamlar, marka bilinci oluşturma gereksinimlerini tamamen karşılayabilir.
 • Reklamlar manuel olarak yüklenebilir.

Ev bakım hizmetleri sunan bir şirketiniz var ve daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmak istiyorsunuz. Kullanabileceğiniz bütçe sınırlı.

Google Ads’i sizine uygun bir seçenek olmasının nedeni aşağıdakilerden hangisidir?

 • Google Ads ile daima bütçenize göre önceden belirlenmiş erişim başına maliyet üzerinden ödeme yaparsınız.
 • Reklamlarınız tüm arama motorlarına yerleştirilir.
 • Makine öğrenimi modelleri, reklamcılık bütçenizi otomatik olarak belirler.
 • Kendi bütçenizi belirleyip dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Canan, Google Görüntülü Reklamlarını potansiyel müşterilerin daha önce web sitesiyle kurduğu etkileşime göre özelleştirmek istiyor.

Canan’ın ihtiyacını karşılayacak en uygun seçenek aşağdakilerden hangisidir?

 • Pazardaki kitleler
 • Benzer Kitleler
 • Yeniden pazarlama
 • Özel Yakın İlgi Alanı kitleleri

 

Aşağıdakilerden hangileri otomatik teklifin sağladığı avantajlardandır? (İki seçenek belirleyin.)

Tüm Doğru Yanıtları Seçin

 • Garantili sonuçlar
 • Zamandan tasarruf
 • Rekabet analizi
 • Daha yüksek EBM
 • Karşılıklı analiz

 

Yeni bir işletme açan Kıvılcım, yeni ürünlerini tanıtmak için Google Görüntülü Reklamlardan yararlanıyor.

Google Görüntülü Reklamların hedefleme özelliği, Kıvılcım’ın pazarlama hedefine ulaşmasına nasıl yardımcı olur?

 • Sosyal ağlarda takipçi kitlesi oluşturur, müşteri etkileşimini iyileştirir ve dha büyük işlemler sağlar.
 • Reklamını otomatik pazarlama hedefi izleme özelliğine göre seçtiği kullanıcılara sunar.
 • Reklamını doğru zamanda, doğru yerde, doğru insanlara sunar.
 • Web sitesi trafiğini izler, müşteri hizmetlerini iyileştirir ve müşteriyle daha uzun etkileşimler sağlar.

 

 

Küçük bir işletme sahibi olan Serap, lojistikten pazarlamaya birçok sorumluluğa sahip. Google Arama ile büyük başarı sağladı (aylık yüzlerce dönüşüm) ve bir Görüntülü Reklam Ağı kampanyası oluşturarak erişimini genişletmek istiyor. Ancak bunun mümkün olduğunca zahmetsiz şekilde yapılmasını istiyor.

Hangi tür Görüntülü reklam kampanyası yürütmelidir?

 • Standart yeniden pazarlama kampanyası
 • Dinamik yeniden pazarlama kampanyası
 • Standart Görüntülü Reklam kampanyası
 • Akıllı Görüntülü Reklam kampanyası

 

Demografik hedeflemeyi kullanarak Google Görüntülü Reklam Ağı kampanyasıyla aşağıdaki gruplardan hangisine erişebilirsiniz?

 • Üniversite öğrencileri
 • Sertifikalı netware mühendisleri
 • 27 yaşındaki erkekler
 • Belirli bir şehirde yaşayanlar

 

Berhan, web sitesi ve uygulaması üzerinden ev eşyası satıyor.

Berhan’ın işletmesi için amaçladıklarını gerçekleştirmesinde ve hedeflerine ulaşmasında Google Ads aşağıdaki katkılardan hangilerini sağlayabilir? (İki seçenek belirleyin.)

Tüm Doğru Yanıtları Seçin

 • Daha kolay bir satın alma deneyimine olanak tanıyan net öngörüler sunma.
 • Kullanıcıların Berhan’ın ürünlerini bulup keşfetmesine yardımcı olma.
 • Önceden belirlenmiş bir fiyatla Berhan’a potansiyel müşteri satışı yapma.
 • Berhan’ın işletmesi için tüm arama motorlarına reklam yerleştirme.
 • Berhan’ın uygulamasını yükleyen ve uygulamayla etkileşimde bulunan kullanıcı sayısını artırma.

Yeni bir tesisatçılık hizmetleri firmasının pazarlama işlerini yürütmekle görevlendirildiniz ancak aşamayacağınız belirli bir bütçeniz var.

Google Ads’in uygun bir seçenek olmasının nedeni aşağıdakilerden hangisidir?

 • Google Ads, düşük bütçeler için ayrı açık artırmalar sunar.
 • Google Ads, işletmenizin telefonla aranacağını garanti eder.
 • Google Ads ile bütçenizin kontrolü sizin elinizde olur.
 • Google Ads, ödeme yaptığınız reklam sayısını işletmenize bağlı olarak sınırlandırmanıza imkan tanır.

 

Reklamverenler teklif stratejisine karar verirken aşağıdaki etmenlerden hangisini dikkate almalıdır?

 • Reklam zaman planlaması ve bütçe
 • Kullanıcı yolculuğunun karmaşıklığı, performans ve açık artırmalar
 • Müşterinin arama geçmişi, rekabet ve dönüşümler
 • Sonuçlar, hedeflenen yerler ve satın alma geçmişi

 

Google Ads, işletmelerin internette başarılı olmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bu amaçla Google Ads, üç temel ilkeye dayalı olarak geliştirilmiştir.

Bu ilkeler aşağıdakilerden hangisidir?

 • Etki, bilinirlik ve tanıtım
 • Alaka düzeyi, kontrol ve sonuçlar
 • Büyüme, erişim ve trafik
 • Satış, üzerine düşünme ve dürüstlük

 

Performans Planlayıcı size aşağıdakilerden hangisinde yardımcı olabilir?

 • Kampanyalarınızdan en iyi performansı elde edebilmeniz için etkinleştirilmesi gereken Google Ads özelliklerini belirleme
 • Taslaklar ve denemeler aracıyla test edilebilmesi için mevcut kampanyanızın optimize edilmiş kopyasını oluşturma
 • Arama terimleri raporunu analiz edip, geçmiş performansa bağlı olarak anahtar kelimeler ve negatif anahtar kelimeler ekleme
 • Hedef EBM’niz (edinme başına maliyet) kapsamında daha fazla dönüşüm elde edebilmeniz için yatırım getirisini iyileştirme

 

Son tıklama harici ilişkilendirme dönüşümlerini kullanmak, Performans Planlayıcı tahminleri için nasıl fayda sağlar?

 • Cihaz hedefleme ile ilgili büyüme fırsatlarını bulmak için
 • En kârlı yer hedeflemeyi tespit etmek için
 • Ek dönüşümler sağlayan bütçeleri paylaştırmak için
 • Yıl boyunca sezon trendlerinden yararlanmak için

 

Polat yeni bir Google Görüntülü Reklam Ağı kampanyası oluşturmak, hedeflemesini de “Ödeme Yapmadan Ayrılanlar” adlı mevcut bir yeniden pazarlama listesine dayandırmak istiyor.

Benzer Kitleler hedefleme seçeneği, Polat’ın pazarlama hedeflerine ulaşmasına nasıl yardımcı olabilir?

 • Benzer Kitleler, “Ödeme Yapmadan Ayrılanlar” listesindeki kullanıcılar için alakalı olan web içeriklerini bulur ve Polat’ın yeni reklamlarını yerleştirebileceği siteler önerir.
 • Benzer Kitleler, “Ödeme Yapmadan Ayrılanlar” listesindeki kullanıcıların ziyaret ettiği web sitelerini ve uygulamaları bulur.
 • Benzer Kitleler, “Ödeme Yapmadan Ayrılanlar” listesinden alınan anahtar kelimeler ve URL’lerle otomatik olarak listeler oluşturur.
 • Benzer Kitleler, “Ödeme Yapmadan Ayrılanlar” listesindekilere benzer kullanıcıları bulur.

Raşit, markasının bilinirliğini artırmak ve marka terimlerine odaklanan kampanyalar oluşturmak istiyor. Günlük teklif yönetimine ayıracak fazla vakti olmadığından, iş yükünü hafifletmek için otomatik teklifi kullanmaya karar veriyor.

Raşit aşağıdaki otomatik teklif stratejilerinden hangisini kullanmalıdır?

 • Hedef gösterim payı
 • Geliştirilmiş tıklama başına maliyet (gTBM)
 • Reklam harcamalarından elde edilen gelir hedefi (Hedef ROAS)
 • Dönüşümleri artırma

 

 

Aşağıdaki Görüntülü reklam biçimlerinden hangisi yüklenen başlık, logo, resim ve videolardan otomatik olarak reklam oluşturabilir?

 • Duyarlı Görüntülü Reklamlar
 • Resim reklamlar
 • AMPHTML reklamlar
 • Yüklenen reklamlar

 

Duyarlı Görüntülü Reklamların en önemli avantajı aşağıdakilerden hangisidir?

 • Kendi reklam öğelerinizi yükleyebilirsiniz.
 • Dahili kitaplıklardan resimler seçebilirsiniz.
 • Reklamların banner’a uygun alanlarda sunulmasını sağlayabilirsiniz.
 • Şablonlar kullanarak kendi reklamlarınızı yükleyebilirsiniz.

 

Google Görüntülü Reklamlar, reklamverenlerin kendi reklam öğelerini sisteme yükleyebilmesini sağlar. Böylece reklamlarının görünümü ve tarzı üzerinde daha fazla denetim sağlanabilir.

Yüklenen reklamların iki türü aşağıdakilerden hangisidir?

 • Resim reklamlar and AVHTTPS reklamlar
 • Video reklamlar ve AMPHTML reklamlar
 • Video reklamlar and AMPHTTP reklamlar
 • Resim reklamlar ve AMPHTML reklamlar

 

Miray, Performans Planlayıcı’yı aylık olarak kullanması gerektiğini öğrendi.

Bunun nedeni aşağıdakilerden hangisidir?

 • Anahtar kelimelerle ilgili yeni fırsatları incelemek
 • Demografik grubun performansını analiz etmek
 • Durumla ilgili sorunları kontrol etmek
 • Sürekli değişen harici etkenlere karşılık vermek

 

Google Ads’de reklamverenlerin yapması gereken işlemlerin zor kısmını Otomatik teklif halleder.

Otomatik teklif, her açık artırmada doğru teklifi belirlemek için aşağıdakilerden hangisini kullanır?

 • Manuel kontrol
 • Reklam uzantıları
 • Satıcı puanları
 • Makine öğrenimi

 

Duyarlı Görüntülü Reklamlar otomatik olarak oluşturulduğunda reklam alanına sığması için aşağıdakilerden hangileri ayarlanır?

 • Boyut, görünüm ve biçim
 • Boyut, harici bağlantılar ve yazı tipi
 • Biçim, görünüm ve harici bağlantılar
 • Biçim, resim boyutları ve harici bağlantılar

 

Büyük bir firmanın pazarlama müdürü olan Ceren, mümkün olduğunca çok web sitesi ve uygulama genelinde global internet kullanıcılarına ulaşmasını sağlayacağı için Google Görüntülü Reklam Ağı kampanyası başlatmayı düşünüyor.

Google Görüntülü Reklam Ağı kampanyasının Ceren’e sağlayacağı diğer fayda aşağıdakilerden hangisidir?

 • Değerli kitlelerle hızlı ve sık şekilde etkileşime geçmesini sağlar.
 • Her zaman Alışveriş kampanyası olarak kullanılabilir.
 • Bazen Alışveriş kampanyası olarak kullanılabilir.
 • Reklamının gösterildiği web sitelerinden istatistiksel kullanım verilerini toplamasını sağlar.

 

Nejat, bisiklet satışı yapan bir web sitesinin yöneticisi. Bu segmentte satışları artırmak için bir Google Ads Görüntülü Reklam Ağı kampanyası kullanıyor ve hedefleme seçeneği olarak Pazardaki kitleler’i belirliyor.

Pazardaki kitleler’in Nejat’a pazarlama hedeflerine ulaşma konusunda sağladığı avantaj aşağıdakilerden hangisidir?

 • Orijinal bir yeniden pazarlama listesindekine benzer kullanıcılar bulması.
 • Sunduklarıyla en çok ilgilenen kitlelerle arasında bağlantı kurması.
 • Kullanıcılara yaşam tarzlarına, ilgi alanlarına ve tutku duydukları konulara göre erişebilmesi.
 • Kullanıcılara beyan edilen ve varsayılan verilerin bir kombinasyonuna bağlı olarak reklam gösterebilmesi.

 

Cemre, internet üzerinde antika eşyalar satan büyük bir firmanın sahibi. Akıllı Görüntülü Reklam kampanyası oluşturmak istiyor.

Akıllı Görüntülü Reklam kampanyası oluşturabilmek için sağlaması gereken üç girdiden ikisi aşağıdakilerden hangileridir? (İki seçenek belirleyin.)

Tüm Doğru Yanıtları Seçin

 • Örnek yerleşimler
 • Anahtar kelime örnekleri
 • Bütçe tutarı
 • İlgi alanı kategorileri
 • Reklam öğeleri

 

Duyarlı Görüntülü Reklamlar, reklam alanınıza ideal öğe kombinasyonunu belirlemek için makine öğrenimi modelinde aşağıdakilerden hangisini kullanır?

 • CRM’nizden dışa aktarılan dosyalara göre oluşturulan tahminler.
 • Karşılaştırılan işletmeler genelinde toplanan reklam portföyü verilerine göre oluşturulan tahminler.
 • Sektörünüzün genelindeki performans verilerine göre oluşturulan tahminler.
 • Performans geçmişinize göre oluşturulan tahminler.

 

İşletmeniz Performans Planlayıcı’yı neden kullanmalıdır?

 • Aynı pazardaki diğer tedarikçi firmalarla karşılaştırarak bütçeyi doğrular.
 • İşletmelerin pazara açılma stratejisi belirlemesine yardımcı olur.
 • Pazardaki tek reklam bütçesi yazılımıdır.
 • Makine öğrenimi kullanılarak doğrulanan öneriler oluşturur.

 

Aşağıdakilerden hangisi kampanyanızda duyarlı görüntülü reklam kullanmanın nedenlerinden biri olabilir?

 • Reklam biçiminiz üzerindeki denetiminizi artırmak.
 • Reklamlarınızı yüklemek.
 • Şirketinizin marka bilinci oluşturma gereksinimlerini karşılamak.
 • Reklam performansını artırmak.

 

Performans Planlayıcı, aşağıdakilerden hangisini önerebilir?

 • Belirli konumlar için teklif ayarlamaları uygulama
 • Otomatik teklif stratejisi olarak “Hedef gösterim payı”nı kullanma
 • “Google Arama Ağı iş ortakları”nı dahil etme veya hariç tutma
 • Kampanya düzeyinde Hedef EBM (edinme başına maliyet)

 

Google Ads’de aşağıdakilerden hangilerini yapabilirsiniz? (İki seçenek belirleyin.)

Tüm Doğru Yanıtları Seçin

 • Reklamları seçtiğiniz belirli bir firmada çalışan kişilere sunmanızı sağlayan firma hedefleme.
 • Reklamlarınızı masaüstü bilgisayarlarda, akıllı telefonlarda ve tabletlerde kullanıcılara sunmanızı sağlayan cihaz hedefleme.
 • Reklamların belirli bir reklam fiyatı için belirlenen tarihlerde bir kullanıcı alt kümesine sunulmasını sağlayan değişken hedefleme.
 • Tarayıcılarının dil ayarında sizin seçtiğiniz dili tercih eden kişilere erişmenizi sağlayan dil hedefleme.
 • Reklamların yalnızca belirli bir aile kökenine sahip kullanıcılara sunulmasını sağlayan köken hedefleme.

 

Melis, hem gerçek mekanda hem de internette faaliyet gösteren mağazasında satış yapan büyük bir sanat malzemeleri tedarikçisi. Markasının bilinirliğini artırmak ve daha çok satış yapmak istiyor.

Google Görüntülü Reklamlar, Melis’in işletme hedeflerine ulaşmasına nasıl yardımcı olabilir?

 • Melis’in reklamlarının, sanat malzemeleri araması yapan kullanıcılara gösterilen Google Arama sonuçlarının üstünde gösterilmesini sağlar.
 • Sınıfının en iyisi amaç sinyallerini kullanarak Melis’in reklamlarını en alakalı içeriklerin yanına yerleştirir.
 • Google Görüntülü Reklamlar ölçülebilir performans özellikleri, Melis’in herhangi bir girdide bulunması gerekmeden firmanın pazarlama hedeflerini otomatik olarak seçer.
 • Müşterilerin, sanat malzemelerini doğrudan reklamların içinden satın alabilmesini sağlar.

 

Google Görüntülü Reklamlar, dünyadaki binlerce reklamverenin istedikleri pazarlama sonuçlarına ulaşmasını nasıl sağlar?

 • Test web sitelerinde etkili bir şekilde yayınlanma sayısını hesapladıktan sonra reklamı, tüm alakalı web sitelerinde yayınlar.
 • Belirli kitlelerin ayrılması için kampanyanın Gmail, TrueView veya Chrome’a odaklanmasını sağlar.
 • Kullanıcının birincil pazarlama hedefini belirleyip bu hedefe en iyi şekilde ulaşacak özellikleri ve seçenekleri etkinleştirir.
 • Sınıfının en iyisi sinyallerle, reklamları en alakalı içeriklere yerleştirmeyi sağlar.

 

Tülin, internette oyuncak satışı yapan bir mağazanın pazarlama müdürü. 25 ila 34 yaş arasındaki ebeveynlere erişmek için bir Görüntülü Reklam Ağı kampanyası oluşturuyor.

Tülin, pazarlama hedefine ulaşabilmek için aşağıdaki hedefleme seçeneklerinden hangisini kullanmalıdır?

 • Özel Yakın İlgi Alanı kitleleri
 • Demografik hedefleme
 • Pazardaki kitleler
 • Yakın ilgi alanı kitleleri

 

Tarık, doğa yürüyüşü ve kaya tırmanışı için özel ekipman üreten bir imalat işletmesinin sahibi. Pazardaki payı çok küçük ancak işletmesini büyütmeyi düşünüyor.

Tarık, kullanıcıların markasıyla karşılaşma oranını artırmak ve ilgi alanları arasında doğa yürüyüşü ile kaya tırmanışı olan kitlelere web üzerinden erişmek istiyor. Bunun için aşağıdaki Google Ads kampanya türlerinden hangisini kullanmalıdır?

 • Alışveriş
 • Video
 • Görüntülü
 • Arama

 

Ayla, şirketinin Japon balığı eğitim malzemeleri için yeni bir marka oluşturdu. Başka şirketlerin de Japon balıklarını eğittiğini ve bunun popüler bir spor olduğunu bilen Ayla, bunun bir niş pazar olduğunu fark etti. Ayla, yeni markasıyla ilgili bilinirlik oluşturmak için Google Görüntülü Reklamlar kampanyasını kullanmak istiyor.

Aşağıdaki Google Görüntülü reklam hedefleme seçeneklerinden hangisi Ayla’nın bu niş pazarda bilinirlik oluşturma hedefine yardımcı olabilir?

 • Dinamik yeniden pazarlama
 • Yakın ilgi alanı kitleleri
 • Özel Yakın İlgi Alanı kitleleri
 • Standart yeniden pazarlama

 

Duyarlı görüntülü reklamları ne zaman kullanmalısınız?

 • Reklamlarınız yalnızca banner’a uygun alanlarda sunulacağında.
 • Temel hedefiniz performans olduğunda.
 • Temel hedefiniz reklamlarınızın görünümünü ve tarzını denetlemek olduğunda.
 • Temel hedefiniz marka bilinci oluşturma gereksinimlerini karşılamak olduğunda.

 

Google Görüntülü Reklamlar’ın değeriyle ilgili olarak aşağıdaki ifadelerden hangisi doğrudur?

 • Reklamverenlere reklamlarının görüleceği coğrafi konumlar üzerinde en yüksek denetimi sunar.
 • Reklamverenlerin belirli arama terimlerini kullanan müşterilere erişmesini sağlar.
 • İnternet genelinde milyonlarca değerli kitleye erişmek için bir kampanyanın önemli unsurlarını bir araya getirir.
 • Milyonlarca kullanıcıya en doğru zamanda ulaşabilmek için sınıfının en iyisi otomasyon ve teklif özellikleri kullanır.

 

Ceyda, Google Görüntülü Reklam Ağı için yeniden pazarlama kampanyasıyla ciddi performans artışı sağlıyor ve bunu daha da ileriye taşımak istiyor.

Aşağıdaki hedefleme seçeneklerinden hangisini tercih etmelidir?

 • Benzer Kitleler
 • Pazardaki kitleler
 • Özel Amaç kitleleri
 • Demografik hedefleme

 

Teklifinizi otomatikleştirmek, başarılı bir Google Ads kampanyasına nasıl katkı sağlar?

 • Müşteri yolculuğu zaman içinde basitleştiğinden, teklif oluşturma işleminde genel kullanıcı davranışı temel alınır.
 • Amacı belirlemek için kitle verileri ile bağlama karşılıklı olarak başvurmak ve uygun teklifi ayarlamak, kısa sürede yapılabilen basit bir iştir.
 • Otomatik teklif, her bir açık artırma için doğru teklifi belirlemenize algoritmik olarak yardımcı olmak amacıyla makine öğrenimini kullanır.
 • Otomatik teklifin algoritmaları, kullanıcı amacını değerlendirmek için az sayıda sinyali bir araya getirir.

 

Duyarlı Görüntülü Reklamların sağladığı avantaj aşağıdakilerden hangisidir?

 • Erişim, ölçek, denetim
 • Reklam öğeleri üzerinde tam denetim ve erişim
 • Erişim, basitlik, otomasyon
 • Reklam öğeleri üzerinde tam denetim ve basitlik

 

Aşağıdaki Görüntülü Reklam biçimlerinden hangisi hem yerel hem de yerel olmayan envanterde yayınlanır?

 • AMPHTML reklamlar
 • Duyarlı Görüntülü Reklamlar
 • Yüklenen reklamlar
 • Resim reklamlar

 

Lale, Google Görüntülü Reklamlar kampanyasında pazarlama hedefini “Kararları etkileyin” olarak belirledi.

Lale’nin kampanyası için en uygun hedefleme seçenekleri aşağıdakilerden hangileridir? (İki seçenek belirleyin.)

Tüm Doğru Yanıtları Seçin

 • Özel Yakın İlgi Alanı Kitleleri
 • Demografik hedefleme
 • Dinamik yeniden pazarlama
 • Benzer Kitleler
 • Özel Amaç kitleleri

 

Suzan’ın, Görüntülü Reklamları kendi başına oluşturmaya vakti yok. Reklamları otomatik olarak oluşturmak için Akıllı Görüntülü Reklam kampanyasını kullanmayı düşünüyor.

Akıllı Görüntülü Reklam kampanyasının reklamları otomatik olarak oluşturması için Suzan aşağıdaki yapı taşlarından hangilerini sağlamalıdır? (İki seçenek belirleyin.)

Tüm Doğru Yanıtları Seçin

 • Başlıklar
 • Reklam boyutları
 • Videolar
 • Anahtar kelimeler
 • Resimler

 

Bir pazarlamacı, kampanyalarından elde ettiği gelirin takibini yapıyor. Reklam harcamalarından belirli bir gelir sağlamak istiyor.

Aşağıdaki otomatik teklif stratejisi türlerinden hangisi bu ihtiyacını karşılar?

 • Bilinirliğe dayalı teklif stratejisi
 • Gelir odaklı teklif stratejisi
 • Üzerinde düşünme odaklı teklif stratejisi
 • Dönüşüm odaklı teklif stratejisi

 

Cenk, kaykay ekipmanı satan bir internet mağazasının sahibi. Potansiyel müşterilerin belirli kaykaylara baktığını ancak satın alma işlemini tamamlamadan web sitesinden ayrıldığını fark ediyor.

Cenk, satın alma işlemini tamamlamamış potansiyel müşterilere aynı kaykayların gösterilmesi için aşağıdaki Google Görüntülü Reklam Ağı kampanyalarından hangisini kullanabilir?

 • Standart yeniden pazarlama
 • Özel Amaç kitleleri
 • Dinamik yeniden pazarlama
 • Özel Yakın İlgi Alanı kitleleri

 

Yasemin, bir giyim mağazaları zincirinin pazarlama müdürü. Kendisine verilen bütçe dahilinde, web sitesini ziyaret eden potansiyel müşteri sayısını mümkün olduğunca artırması gerekiyor.

Yasemin, kampanyasında aşağıdaki otomatik teklif stratejilerinden hangisini kullanmalıdır?

 • Dönüşümleri artırma
 • Reklam harcamalarından elde edilen gelir hedefi (Hedef ROAS)
 • Tıklamaları artırma
 • Hedef gösterim payı

 

Google Ads, reklamınızın nerede ve hangi biçimde gösterileceğini belirleyen çeşitli kampanya türleri sunar.

Kullanabileceğiniz kampanya türleri aşağıdakilerden hangisidir?

 • Arama Ağı, Görüntülü Reklam Ağı, Video, Basılı ve Uygulama
 • Arama Ağı, Görüntülü Reklam Ağı, Video, Alışveriş ve Uygulama
 • Sosyal Medya, Video, Uygulama, Sesli ve Alışveriş Reklamları
 • Arama Ağı, Basılı, TV, Alışveriş ve Uygulama

 

Aşağıdakilerden hangisi Duyarlı Görüntülü Reklamların avantajlarından biridir?

 • Banner’lara uygun alanlarla sınırlıdır.
 • Resim, video, başlık, logo ve açıklama yüklemeniz gerekmez.
 • Reklamverenlerin, marka bilinci oluşturma çalışmalarını tüm boyutlarıyla denetlemelerini sağlar.
 • Reklamlar performans, erişim ve ölçek göz önünde bulundurularak oluşturulur.

 

Aşağıdaki otomatik teklif stratejisi türlerinden hangisi geliştirilmiş tıklama başına maliyet (GTBM) kapsamına girer?

 • Üzerinde düşünme odaklı teklif
 • Bilinirliğe dayalı teklif
 • Dönüşüm odaklı teklif
 • Gelir odaklı teklif

 

Google Ads, tüm reklamverenlere şu üç imkanı sunacak şekilde tasarlanmıştır: alaka düzeyi, kontrol ve sonuç. Alaka düzeyini, reklamverenleri doğru zamanda doğru kullanıcılarla buluşturarak sunar. Sonuçları, yalnızca reklam tıklandığında ücret alarak sunar.

Google Ads, kontrol imkanını nasıl sunar?

 • Reklamverenlerin, aylık maksimum harcama tutarlarını kontrol edebilmesini sağlayarak
 • Reklamverenlerin, katıldıkları açık artırmalarda sonraki teklif için izin verilen en yüksek tutarı kontrol edebilmesini sağlayarak
 • Reklamverenlerin, açık artırmalara yerleştirdikleri reklamlarda kimlerle rekabet edeceklerini kontrol edebilmesini sağlayarak
 • Reklamverenlerin, harcamalarının getirisi olarak gerçekleşebilecek işlemlerin sayısını kontrol edebilmesini sağlayarak

 

Gökhan, web sitesinde satışları artırması tasarlanan bir Google Görüntülü Reklam kampanyası hazırlıyor. Web sitesinin sayfalarını görüntüleyen potansiyel müşterilere erişmek ve bir indirim kuponuyla onları alışverişe teşvik etmek istiyor.

Aşağıdaki seçeneklerden hangisi Gökhan’ın pazarlama hedeflerine en iyi şekilde hizmet eder?

 • Yakın İlgi Alanı Kitleleri
 • Benzer Kitleler
 • Pazardaki kitleler
 • Yeniden pazarlama

 

Zeynep, birçok farklı spor türünün meraklılarına hizmet veren bir spor haberleri sitesini yönetiyor. Google Görüntülü Reklam Ağı kampanyası başlatıyor ve sporsever kitlesine nasıl erişebileceği üzerine düşünüyor.

Aşağıdakilerden hangisi Zeynep’in Yakın İlgi Alanı Kitleleri’ni kullanması için cazip bir nedendir?

 • Yakın İlgi Alanı Kitleleri, kullanıcılara tuttukları spor takımlarına göre reklamlar göstermesini sağlar.
 • Yakın İlgi Alanı Kitleleri, web sitesini daha önce ziyaret etmiş sporseverlere erişmesini sağlar.
 • Yakın İlgi Alanı Kitleleri, sporla ilgili e-postalar almayı tercih eden sporseverlere erişmesini sağlar.
 • Yakın İlgi Alanı Kitleleri, sporseverlere erişmesini sağlar.

 

Serhat, kendininkine benzer ürünler satın almak isteyen yeni müşterilere erişmek için Google Görüntülü Reklamlar’ı kullanmak istiyor. Serhat pazarlama hedefine ulaşabilmek için aşağıdaki kitle türlerinden hangisine erişmeye çalışmalı?

 • Pazardaki kitleler
 • Benzer Kitleler
 • Demografik hedefleme
 • Özel Yakın İlgi Alanı kitleleri

Leyla, büyük bir yemek servisi firmasının reklam müdürü. Pazar erişimini genişletebilmek için büyük kitleleri belirleyip onlarla etkileşime geçebilecekleri bir Google Görüntülü Reklam Ağı Kampanyası oluşturuyor. Aşağıdaki ifadelerden hangisi Google Görüntülü Reklam Ağı Kampanyasının Leyla’ya sunabileceği erişimi en doğru şekilde açıklamaktadır?

 • Milyonlarca uygulama ve web sitesi genelinde, ülke çapındaki internet kullanıcılarının %75’inden fazlasına ulaşabilmesini sağlar.
 • Binlerce uygulama ve web sitesi genelinde, yerel internet kullanıcılarının %90’ından fazlasına ulaşabilmesini sağlar.
 • Binlerce uygulama ve web sitesi genelinde, bölgesel internet kullanıcılarının %75’inden fazlasına ulaşabilmesini sağlar.
 • Milyonlarca uygulama ve web sitesi genelinde, tüm dünyadaki internet kullanıcılarının %90’ından fazlasına ulaşabilmesini sağlar.

Aşağıdaki otomatik teklif stratejisi türlerinden hangisi hedef edinme başına maliyet (EBM) kapsamına girer?

 • Gelir odaklı teklif
 • Bilinirliğe dayalı teklif
 • Üzerinde düşünme odaklı teklif
 • Dönüşüm odaklı teklif

Bir pazarlamacı, kampanyasından elde ettiği gelirin takibini yapıyor. Aylık reklam harcaması için belirli bir yatırım getirisi elde etmek istiyor. Hangi otomatik teklif stratejisi türü bu ihtiyacını karşılar?

 • Üzerinde düşünme odaklı teklif stratejisi
 • Bilinirliğe dayalı teklif stratejisi
 • Gelir odaklı teklif stratejisi
 • Dönüşüm odaklı teklif stratejisi

Gökhan, online giyim mağazasının satışlarını artırmak için bir Google Görüntülü Reklam kampanyası oluşturuyor. Amacı, daha önce web sitesindeki sayfaları görüntüleyip satın alma işlemi yapmayan kullanıcılarla bağlantı kurmak. Aşağıdaki seçeneklerden hangisi Gökhan’ın pazarlama hedeflerine en iyi şekilde hizmet eder?

 • Yakın İlgi Alanı Kitleleri
 • Pazardaki kitleler
 • Yeniden pazarlama
 • Benzer Kitleler

Google Görüntülü Reklam Ağı, reklamverenlerin iki ana reklam biçimi (duyarlı görüntülü reklamlar ve yüklenen resim reklamlar) arasından seçim yapmasına olanak tanır. Her bir reklam türünün avantajını uygun reklam biçimi seçeneğiyle eşleştirin.

Bir reklamveren duyarlı görüntülü reklamları neden tercih etmelidir?

 • Reklamverenlerin ve yayıncıların AMP kullanarak kitlelerine daha hızlı bir deneyim sunmalarını sağlarlar.
 • Reklamverenlerin, tamamlanmış reklamlarının web sitelerinde nerede görüneceği konusunda çok daha fazla kontrole sahip olmasını sağlarlar.
 • Resim, video, başlık, logo ve açıklamalarınızdan otomatik olarak reklam oluştururlar.
 • Diğer reklam biçimlerinden daha düşük bir toplam maliyetle internet genelinde sınırsız yerleşim sunarlar.

 

Mehmet, Google Görüntülü Reklam Ağı kampanyalarını daha etkili bir şekilde yönetmek için otomasyon kullanmayı düşünüyor. Akıllı Görüntülü Reklam kampanyalarının sunabileceği otomasyon modeli hangisidir?

 • Otomatik kural oluşturma
 • Otomatik teklif
 • Otomatik video üretimi
 • Otomatik YouTube videosu oluşturma

Tuana, kampanya yönetimi sürecini daha verimli hale getirmek istediği için otomatik teklifi kullanmayı düşünüyor. Hangi üç yolla otomatik teklif verimliliği artırabilir? Tüm Doğru Yanıtları Seçin

 • Zamandan ve pazarlama kaynaklarından tasarruf sağlar
 • Kullanıcının niyetini değerlendirmek için çok çeşitli sinyaller kullanır
 • Her açık artırma için uygun teklifi ayarlar
 • Minimum ve maksimum teklif değerleri günlük bütçeye göre belirlenir
 • Günün belirli saatleri için manuel teklifler ayarlar

Küçük bir işletme internette gezen kullanıcılara alakalı reklamlar sunabilmek için Google Görüntülü reklamları kullanıyor. Google Görüntülü reklamların bu değerli kitlelerle bağlantı kurduğu yerler hakkında aşağıdaki ifadelerden hangisi doğrudur?

 • Google Görüntülü reklamlar, reklamverenler ile tüm arama motorlarındaki ağa katılan siteler üzerinde özel olarak oluşturulmuş kitleler arasında bağlantı kurar.
 • Google Görüntülü reklamlar, minimum görüntüleme sayısı eşiğini karşılayan onaylı içerik üreticilere ait YouTube videolarında reklam sunar.
 • Google Görüntülü reklamlar; uygulamalar, YouTube ve Google ile ilişkili milyonlarca başka web sitesi üzerinden kitlelerle bağlantı kurar.
 • Google Görüntülü reklamlar, özel olarak Google’ın web sitesi tasarım aracıyla oluşturulmuş, kullanıcının seçtiği web siteleri üzerinde reklam sunar.

İleri yaştaki kişiler için spor ekipmanları üreten bir şirket, yeni müşterilere erişmek amacıyla Google Görüntülü reklamları kullanmak istiyor. Ürün grubu, sporla ilgilenen veya ilgilenmeyen 65 yaş üzeri kişilere yöneliktir. Bu kullanıcılara erişmek için en iyi seçenek hangisidir?

 • Dinamik Yeniden Pazarlama
 • Demografik Kitleler
 • Pazardaki Kitleler
 • Yakın İlgi Alanı Kitleleri

İstenen sonuca ulaşmak için her bir işletme hedefini en uygun Google Ads kampanyası türüyle eşleştirin. (Her kampanya türü yalnızca bir kez kullanılabilir.)

Tülin, online oyuncak mağazası için bir Görüntülü Reklam Ağı kampanyası oluşturuyor. Ürünlerini 25 – 34 yaş arasındaki ebeveynlere göstermek istiyor. Bu kullanıcılara en iyi şekilde ulaşmak için hangi seçeneği kullanmalıdır?

 • Yakın ilgi alanı kitleleri
 • Pazardaki kitleler
 • Özel Yakın İlgi Alanı kitleleri
 • Demografik hedefleme

Ferhat patronuna otomatik teklif kullanmanın avantajlarını açıklamaya çalışıyor. Otomatik teklifin özelliklerini sağladıkları avantajlarla eşleştirin.

Merve, Google Arama Ağı kampanyalarını yönetiyor ve Google Görüntülü reklamları kullanarak erişimini genişletmek istiyor. Standart Görüntülü Reklam kampanyası ve Akıllı Görüntülü Reklam kampanyası arasında seçim yapmaya çalışıyor. Merve, hangi durumda Akıllı Görüntülü Reklam kampanyaları yerine Standart Görüntülü Reklam kampanyalarını tercih etmelidir?

 • Minimum bilgi girişi yaparak otomatik çözümlere güvenmeyi tercih ettiğinde.
 • Görüntülü Reklam Ağı kampanyalarının tüm unsurları üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmayı tercih ettiğinde.
 • Kampanyaları yönetmeden aynı düzeyde sonuca ulaşmak istediğinde.
 • Aynı kampanyada hem Arama Ağı Reklamları hem de Görüntülü Reklamlar yayınlamak istediğinde

Cenk yepyeni bir ürün duyurmak istiyor. Pazarlama hedefi bilinirlik yaratmak olan bir Google Görüntülü Reklam Ağı kampanyası oluşturmayı planlıyor. Cenk aşağıdaki durumlardan hangisinde “Bilinirlik oluşturun” pazarlama hedefini seçmelidir?

 • Belirli kitlelere ulaşmak için yalnızca telefon araması üreten dinamik reklamlar oluşturmak istediğinde.
 • Ürünlerini satın almak isteyen ve aktif olarak bu ürünleri araştıran kullanıcılarla etkileşim kurmak istediğinde.
 • Bu yeni ürününü mümkün olduğunca çok kişiye tanıtmak istediğinde.
 • Ürünlerinin doğrudan satışını artırmak için Google’ın otomasyon teknolojisini kullanmak istediğinde.

Akıllı Görüntülü Reklam kampanyaları Görüntülü Reklam Ağı kampanyalarınızın neredeyse tüm özelliklerini optimize etmek ve otomatikleştirmek için tam otomasyondan yararlanır. Tek yapmanız gereken birkaç giriş sağlamaktır. Kullanıcı, Akıllı Görüntülü Reklam kampanyasına ne girebilir?

 • Anahtar kelime teklifleri ve değiştiriciler
 • Kullanmak istedikleri resimler
 • Hedeflemek istedikleri tüm kanallar
 • Maksimum dönüşüm sayısı

İşletmelerin internette tam potansiyellerine ulaşmalarına yardımcı olmaya odaklanan üç temel ilke vardır. Bu ilkeler, Google Ads’in temelini oluşturur. Bunlardan ilki alaka düzeyidir. Google Ads, işletmeleri doğru zamanda doğru kişilerle bir araya getirir. Google Ads’in diğer iki ilkesi hangileridir?

 • Kâr ve gizlilik
 • Seçenekler ve izleme
 • Krediler ve bağlam
 • Kontrol ve sonuçlar

Bir Google Ads kampanyasını optimize etmek için hedefleme seçeneklerinin kullanımıyla ilgili olarak aşağıdaki ifadelerden hangi ikisi doğrudur? (İki seçenek belirleyin.) Tüm Doğru Yanıtları Seçin

 • Çalışan hedefleme, reklamları yalnızca belirli bir alanda çalışan kişilere sunmanızı sağlar.
 • Cihaz hedefleme, müşterilere masaüstü bilgisayar, tablet ve akıllı telefon dahil her türlü cihazdan erişebilmenizi sağlar.
 • Hane hedefleme, reklamverenlerin belirli bir sayıda kişinin bulunduğu hanelere reklam sunmasını sağlar.
 • Yer hedefleme, reklamların seçtiğiniz belirli coğrafi konumlarda sunulmasını sağlar.

Mine tıklama sonrası gerçekleştirilen tüm önemli işlemleri takip eden ve her bir dönüşüm işlemine eşit derecede değer veren yeni bir müşterisinin Google Ads kampanyasını yönetiyor. Bu müşteri için ideal olan otomatik teklif stratejisi türü hangisidir?

 • Bilinirliğe dayalı teklif
 • Üzerinde düşünme odaklı teklif
 • Gelir odaklı teklif
 • Dönüşüm odaklı teklif

Google Görüntülü reklamları, reklamverenlerin sisteme kendi reklamlarını yüklemesini sağlar. Bu da reklamverenlerin, mesajlarının görünümü ve verdiği izlenim üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmasına olanak tanır. Yükleme reklamların iki türü hangileridir?

 • AMPHTML reklamlar ve resim reklamlar
 • Video reklamlar ve yalnızca telefon araması üreten reklamlar
 • Resim reklamlar ve dinamik reklamlar
 • Alışveriş reklamları ve yeniden pazarlama reklamları

Meryem, hem fiziksel mağazaları hem de internet mağazasıyla hizmet veren bir oyuncak mağazaları zincirinin online reklam kampanyalarını yönetiyor. Meryem, ürünlerinin resimlerini göstermek, şirketlerinin sunduğu oyuncaklardan oluşan online envanter ile yerel envanterlerin reklamını yapmak ve hem web sitesinde hem yerel oyuncak mağazalarında trafiği artırmak için hangi Google Ads kampanyasını kullanmalıdır?

 • Video
 • Alışveriş
 • Arama
 • Görüntülü

Kerim’in görüntü ve videolardan oluşan geniş bir koleksiyonu var ancak Google Görüntülü Reklam kampanyası için reklam öğeleri tasarlayacak fazla vakti yok. Kerim zaman kazanmak için hangi Görüntülü Reklam biçimini kullanmalıdır?

 • Yüklenen reklamlar
 • AMPHTML Reklamlar
 • Duyarlı görüntülü reklamlar
 • Resim reklamlar

Google Görüntülü reklamlar, reklamverenlerin pazarlama sonuçlarını nasıl iyileştirir?

 • Reklamları en alakalı içeriklere yerleştirmek için çok sayıda sinyalden yararlanarak.
 • Belirli kitlelerin ayrılması için kampanyanın Gmail, TrueView veya Chrome’a odaklanmasını sağlar.
 • Test web sitelerinde etkili bir şekilde yayınlanma sayısını hesapladıktan sonra reklamı, tüm alakalı web sitelerinde yayınlayarak.
 • Kullanıcının birincil pazarlama hedefini belirleyip bu hedefe en iyi şekilde ulaşacak özellikleri etkinleştirerek.

Lila, işletme hedeflerine uygun bir kampanya türü seçme sürecinde. Kampanya türünü seçmeden önce işletme hedeflerini düşünmesi neden önemlidir?

 • Belirli kampanya türleri, reklamların yalnızca günün ve haftanın belirli zamanlarında sunulmasını sağlar.
 • Farklı kampanya türlerinin farklı minimum ve maksimum bütçe gereksinimleri vardır.
 • Seçilen kampanya türü, reklamların biçimini ve nerede gösterileceğini belirler.
 • Google Ads, seçilen kampanyanın türüne göre otomatik olarak bir reklam mesajı oluşturur.

Google Görüntülü Reklam ağında mevcut olan reklam biçimlerinden hangisi, sayfadaki geçerli alana sığmak için sunuluş biçimini otomatik olarak ayarlar?

 • AMPHTML Reklamlar
 • Resim reklamlar
 • Yüklenen reklamlar
 • Duyarlı görüntülü reklamlar

Yakup’un oyuncak mağazası, mağaza ziyaretleri ve mağaza içi satışlar gibi çevrimdışı metriklere dayanıyor. Yakup, özelleştirilmiş kampanya türlerinin bu tür hedefleri karşılamasına yardımcı olacağını öğreniyor. Yakup’un çevrimdışı işletme hedeflerine ulaşmasına hangi kampanya türü yardımcı olabilir?

 • Keşif
 • Video
 • Yerel
 • Görüntülü Reklam Ağı

Otomatik teklifi kullanarak pazarlama kampanyanız için aşağıdaki hedeflerden hangisine ulaşabilirsiniz?

 • Reklamlarının günün hangi saati görüntüleneceğini seçmek.
 • Özellikle belirli cihazları hedeflemek.
 • Doğru zamanda doğru mesajla doğru kullanıcıya erişmek.
 • Her tıklamanın maliyetini kontrol etmek.

Dora kendisinin sunduğuna benzer ürünler aradıklarında müşterilere ulaşmak için Google Arama’yı kullanıyor. Kullanıcılarla yeniden bağlantı kurmak ve satışları artırmak için Görüntülü Reklam Ağı’nda Yeniden Pazarlama kampanyası oluşturmak istiyor. Yeniden pazarlama, bu pazarlama hedefine ulaşmasında Dora’ya nasıl yardımcı olabilir?

 • Belirtilen verilere göre belirli kitlelere ulaşarak.
 • Yaşam tarzlarına, ilgi alanlarına ve tutku duydukları konulara bağlı olarak televizyondakine benzer kitlelere ulaşarak.
 • Orijinal yeniden pazarlama listesinde veya yüklenen diğer uyumlu listelerde yer alanlardan farklı kitlelere ulaşarak.
 • Web sitelerinde gezindikleri ve uygulamaları kullandıkları sırada web sitesini daha önce ziyaret etmiş olan kullanıcılara reklam göstermesine olanak tanıyarak.

İlayda, kullanıma sunduğu yeni bir ürün grubu için çok sayıda karşılaşma elde etmek istiyor. Görüntülü Reklam Ağı kampanyasından yararlanarak internetteki kullanıcıların önemli bir kısmına ulaşabileceğini biliyor. Görüntülü Reklam Ağı kampanyası, İlayda’nın pazarlama hedefine ulaşmasına nasıl yardımcı olabilir?

 • Kullanıcılar alakalı anahtar kelimeleri aradığında reklamları arama sonuçlarının üstünde ve altında gösterilir.
 • Ürün grubunu gösteren bir video özeti, sistem tarafından otomatik olarak oluşturulur ve YouTube’a eklenir.
 • Reklamları, hedefleme tercihlerine göre işletmesiyle veya müşterilerinin ilgi alanlarıyla ilgili web sitesi içeriklerinde sunulur.
 • İşletmesi Google Haritalar’da öne çıkarılır ve müşterilere bu platformda ürün grubunu görme seçeneği sunulur.

Google ADS Görüntülü Reklam Ağı Sertifikası Sınavının Sorularını ve Cevaplarını Öğrenmek Mi İstiyorsunuz?

Siz de Google Ads sertifikalarına sahip olmak istiyorsanız aşağıda ki iletişim bilgilerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uygun fiyatlar ile sadece birkaç saat içerisinde tüm sertifikalara sahip olabilirsiniz. Dilerseniz sınavlara sizin yerinize biz girelim, dilerseniz soru ve cevapları sizinle paylaşalım, dilediğiniz kadar sertifika sahibi olma fırsatına sahip olun.. Mail ya da whatsapp üzerinden hemen iletişime geçin!

Mail & Skype: bizeiletin[@]gmail.com
Whatsapp: 0553 171 99 84

Bir cevap yazın

Top