You are here
Home > Google Ads Sertifikaları Soruları ve Cevapları > Google Sertifika Alma – Ücretsiz Google Sertifikaları

Google Sertifika Alma – Ücretsiz Google Sertifikaları

Google Sertifikaları Nelerdir

Google sertifikaları, ücretsiz olarak sunulan online kurslar ile iş hayatınızda kullanmakta olduğunuz Google ürünlerinde uzmanlığınızı tescillemenize olanak sağlar. Google çalışanları ve ürün uzmanlarının hazırlamış olduğu online eğitim kurslarına katılım sağlayarak, anlık olarak pratiğe dökebileceğiniz yeni beceriler ve deneyimler sağlayın. Dilediğiniz zaman, dilediğiniz yerde Google sertifika sahibi olun. Google sertifika alma konusunda vereceğimiz destekle sizler de sertifika sahibi olabilirsiniz.

Google Sertifika Almak İster Misiniz?

Zahmetsiz ve sınavsız bir şekilde Google Partners programının avantajlarından faydalanmak ve sertifika sahibi olma fırsatını kaçırmayın. Detaylar için iletişime geçiniz…

 • Mail & Skype: bizeiletin@gmail.com
 • Telefon: / Whatsapp: 0553 171 99 84

Google sertifika sahibi olarak becerilerinizi geliştirebilirsiniz. Google’nin sunmuş olduğu ürünleri tam kapsamlı bir şekilde kullanarak verimliliğinizi artırın. Online eğitimler ile kazanacağınız bilgiler doğrultusunda başarıya ulaşın ve Google sertifikalarına sahip olarak yetkinliğinizi gösterin.

Kariyerinizi ilerletmek ya da işletmenizi büyütmek istiyor olabilirsiniz. Ücretsiz eğitim ve sertifika programlarından size en uygun olanı seçin.

Google Sertifikaları Nelerdir?

Google Sertifikaları Nelerdir
Google sertifikaları, Google Ads reklamcılık hizmetinin giriş ve ileri seviye düzeylerinde uzmanlığa sahip kullanıcılara vermiş olduğu yetkinlik tasdik belgeleridir. 2022 yılı itibari ile güncel olarak 6 adet Google Ads sertifikası bulunur. Google Ads Görüntülü Reklam Ağı Sertifikası, Google Ads Ölçüm Sertifikası, Alışveriş Reklamları Sertifikası, Google Ads Video Reklamcılık Sertifikası, Google Ads Arama Ağı Sertifikası ve Google Ads Uygulamaları Sertifika Programı.

Bu altı adet sertifika içerisinden Google Ads Ölçüm sertifikası, rozet programına dahil değildir.

Sertifika İsmi Detay
Google Ads Görüntülü Reklam Ağı Sertifikası Görüntülü reklam ağı kampanyalarından faydalanma konusunda yetkinliğinizi kanıtlayın. Sertifikaya sahip olmanız gerekli olan stratejileri geliştirebildiğinizi, kampanyaları yönetebildiğinizi ifade eder.
Google Ads Ölçüm Sertifikası Gerçekleştirilen reklam yayınlarının performanslarını ölçebildiğinizi ve optimizasyon konusunda uzman olduğunuzu gösterir. Ölçüm sertifikasına sahip olmanız önemli metrikler ve temel analizler hakkında etkileyici aksiyonlar alabildiğinizi gösterir.
Alışveriş Reklamları Sertifikası Alışveriş reklamlarını oluşturabilme ve yönetme konusunda yetkinliğinizi gösterin. Sertifika sahibi olmanız performans odaklı alışveriş kampanyalarını optimize edebildiğinizi ve yüksek dönüşümler alabildiğinizi ifade eder.
Google Ads Video Reklamcılık Sertifikası Video reklamcılık konusunda başarılı olduğunuzu göstermenize olanak sağlar. Sertifika sahibi olunması, kullanıcılara satın alma süreçlerinde video reklamlar ile etkide bulunduğunuzu ifade eder.
Google Ads Arama Ağı Sertifikası Arama ağı reklamlarında kampanya ve reklam kurgusu oluşturma, doğru anahtar kelimeleri belirleyebilme ve optimize edilmesi konusunda yetkinliğinizi gösterir. Sertifika sahibi olmanız performansı artırmaya yönelik Akıllı teklif uygulamalarından faydalanabildiğinizi gösterir.
Google Ads Uygulamaları Sertifika Programı İşletmelerin performanslarını artırmaya yönelik Google Uygulama kampanyaları oluşturabildiğinizi ve optimize edebildiğinizi ifade eder. Sertifika sahibi olunması, kampanya kurguları ve optimize etmeye yönelik becerilere dair temel düzey bilgilere sahip olunduğunu ifade eder.

Google Sertifikaları Ücretli Mi?

Google sertifikalarının en önemli özelliklerinden biri sertifikasyon programlarının tamamının ücretsiz olması. Google tarafından verilen sertifikaya herhangi bir bedel ve ücret ödemeden sahip olabilirsiniz.
Google Sertifika Nasıl Alınır

Google Sertifika Nasıl Alınır?

Her biri için 75 dakika verilen sertifikasyon değerlendirmeleri sınavlarından 100 üzerinden minimum 80 ya da üzeri puan almanız gerekir. Başarısız olarak tamamlanan sınavlara 24 saat sonra tekrar giriş yapabilirsiniz.

Sertifika sahibi olabilmek için gerçekleştirmeniz gereken adımlar şu şekilde:

 • Gmail ya da gmail alt yapısını kullandığınız mail adresi
 • Skillshop giriş yapmak
 • Google Ads Sertifikasyonları sayfasında yer alan sınavların en az birinden 80 üzeri puan almak

Sertifika sahibi olabileceğiniz 7 adet sınav bulunuyor. Bunlar:

 • Google Ads Görüntülü Reklamcılık (49 Soru, 75 Dakika)
 • Google Ads Ölçüm (50 Soru, 75 Dakika)
 • Alışveriş Reklamları (46 Soru, 75 Dakika)
 • Google Ads Video Reklamcılık (50 Soru, 75 Dakika)
 • Google Ads Arama Ağı (50 Soru, 75 Dakika)
 • Google Ads Uygulamaları (49 Soru, 75 Dakika)
 • Google Analytics Individual Qualification (70 Soru, 75 Dakika)

Google Dijital Atölye Nedir

Google Dijital Atölye Nedir?

Google dijital atölye, kariyerinizi daha üst seviyelere taşımak, işletmenizi internete taşımak ve daha büyük bir hale getirmek için dijital becerilerinizi artırmaya yönelik Google tarafından ücretsiz olarak sunulan eğitim programıdır. Google dijital atölye projesinde kurslar, Google eğitmenleri ve alanında lider konumda olan şirketler tarafından sağlanır. Google dijital atölye online kurslarından ve sertifikasyon programlarından faydalanmak için Google hesabınızın olması yeterli.

Google Dijital Atölye Ücretli Mi?

Dijital pazarlamanın temel bilgilerini öğrenirken, yeni dijital becerilere sahip olacağınız Google Dijital Atölye platformu tamamen ücretsiz. Alacağınız sertifika ile yeni kariyer fırsatlarını gözden geçirin, işletmenizi dijital dünyada daha gelişmiş bir hale getirin.

Google Dijital Atölye Sertifikası Nasıl Alınır?

Dijital pazarlamanın temel kavramlarını videolu eğitimler ile öğrenerek yeni beceriler edinebileceğiniz Google dijital atölye, sınırsız erişim imkanı sunar. Google dijital atölye İnteraktif Reklamcılık Bürosu (Interactive Advertising Bureau) tarafından onaylıdır. Google dijital atölye kurslarına Google hesabınız ile giriş yapıp, final sınavını geçerek sertifika alınabilir.

Bir cevap yazın

Top