You are here
Home > Google Ads > Kampanya Başlangıç-Bitiş Tarihleri Belirleme

Kampanya Başlangıç-Bitiş Tarihleri Belirleme

Reklamlarınızın belirli bir tarih aralığında gösterilmesini isterseniz, örneğin sınırlı bir süre için geçerli olacak bir teklifin reklamını yaptığınızda veya özel bir etkinliği tanıttığınızda kampanyalarınız için otomatik başlangıç ve bitiş tarihleri belirleyebilirsiniz.

Kampanyanız belirlediğiniz tarihlere göre AdWords tarafından otomatik olarak başlatılır ve durdurulur.  Böylece bunu daha sonra manuel olarak yapmanıza gerek kalmaz. Kampanyalarınız için başlangıç ve bitiş tarihlerini nasıl belirleyeceğinizi anlatalım.

AdWords hesabınızdan oturum açtıktan sonra düzenlemek istediğiniz kampanyaya tıklayın.

Ardından “Ayarlar” sekmesine tıklayın.

İlk olarak seçtiğiniz kampanya türünde “Tüm Özellikler” kampanya alt türünün kullanılıp kullanılmadığını kontrol edin. Eğer kampanya alt türünüz “Standart” olarak seçilmiş ise bunu düzenle butonuna tıklayarak “Tüm Özellikler” olarak değiştirin.

Kampanya Bitiş-Başlangıç Tarihleri Belirleme

Yeni bir kampanya oluşturduğunuzda başlangıç tarihiniz otomatik olarak bugün şeklinde ayarlanır. Bu ilk reklamınız onaylanır onaylanmaz kampanyanızın başlatılacağı anlamına gelir. Başlangıç tarihinizi düzenlemek için “Ayarlar” sekmesine gidin ve sayfayı aşağı kaydırarak “Gelişmiş Ayarlar” bölümüne gidin.

Ardından <Zaman Planlaması:  Başlangıç Tarihi, Bitiş Tarihi, Reklam Yayını Zaman Planlaması> bölümüne tıklayın. Başlangıç tarihi geçtikten sonra bu tarihi düzenlemenin mümkün olmadığını unutmayın. Geçerli başlangıç tarihinizin yanındaki “Düzenle” butonuna tıklayın. Başlangıç tarihinizi belirleyip “Kaydet” tıklayın. Yeni bir kampanya oluşturduğunuzda bu kampanya otomatik olarak sürekli yayınlanacak şekilde ayarlanır. Kampanyanızın belirli bir tarihte sona ermesini isterseniz “Ayarlar” sekmesinden bir bitiş tarihi belirleyebilirsiniz.

Kampanya Bitiş-Başlangıç Tarihleri Belirleme

Seçmiş olduğunuz AdWords kampanyasında bitiş tarihinin yanındaki “Düzenle” butonuna tıklayarak sona ermesini istediğiniz tarihi girin ve “Kaydet” tıklayın.

Kampanyanızı yönetme ve hakkında daha fazla bilgi için support.google.com/AdWords yardım merkezini ziyaret edebilir ya da aşağıdaki yorum bölümünden sorularınızı iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Top