You are here
Home > Google Ads > AdWords: Yeni Sürüm – Temel Özelliklerin Yerleri

AdWords: Yeni Sürüm – Temel Özelliklerin Yerleri

Bu modülde, temel özellikleri nerede ve nasıl bulacağınız hakkında genel bilgi edinebilirsiniz

Kampanyalar ve reklam grupları arasında gezinme

Sol tarafta yer alan gezinme panelini kullanın. Cihazınızın ekranı küçükse gezinme paneli varsayılan olarak gizlidir. Açmak için farenizle sayfanın sol kenarının üzerine gelin veya ok simgesini tıklayın.

Gezinme panelinde gördüğünüz kampanya türlerini filtreleme (ör. “Duraklatılanlar”, “Kaldırılanlar”)

Gezinme panelindeki 3 nokta simgesini tıklayın. Bu özellik, hesabınızın ana çalışma alanında gösterilecek kampanyaları da filtreler.

 

 

 

 

Hesabınızdaki sayfalar arasında gezinme

Sayfa menüsündeki öğeleri tıklayın (sayfanın sol kenarındaki çubuk). Bu sayfa menüsünün içeriği; hesap, kampanya veya reklam grubu düzeyine göre değişir. Sayfa menüsünde, sadece görüntülediğiniz kampanya veya reklam grubuyla ilgili seçenekler gösterilir.

Yeni bir öğe oluşturma

Kampanya, reklam grubu, reklam ve anahtar kelime oluşturmak veya yer hedefleme ya da reklam zaman planlaması eklemek için sayfa menüsünden oluşturmak istediğiniz öğeyi, ardından artı düğmesini tıklayın.

Performans raporlarına erişim

Hesabınızın sağ üst köşesinde yer alan raporlama simgesini tıklayıp Raporlar veya Gösterge Tabloları’nı seçerek performans raporlarınıza erişin.

Hesabınızı optimize etme

Optimizasyon ve planlama araçlarına erişmek için hesabınızın sağ üst tarafında yer alan ana 3 nokta simgesini bulun.

Önemli uyarıları görme

En kritik hesap uyarılarını önceki AdWords deneyiminde olduğu gibi alın. Hesabınızda herhangi bir sayfanın sağ üst köşesinde yer alan çan simgesini tıklayın.

 

 

 

 

Fatura ve hesap ayarlarını yönetme

Hesabınızın sağ üst köşesinde yer alan ana 3 nokta simgesini tıklayarak fatura, hesap yönetimi ve bildirim tercihlerine ulaşın. Şimdilik bu öğelerin her biri, yeni bir sekmede önceki AdWords deneyiminde açılıyor. Bunlarla işiniz tamamlandığında, sekmeyi kapatarak yeni AdWords deneyimine geri dönebilirsiniz.

Yardım alma

Hesabınızın sağ üst köşesinde yer alan yardım simgesini (?) tıklayın ve Yardım alın‘ı seçerek ihtiyacınız olan konuda destek alın. Buradan hesabınız içinde rehberli bir tura da çıkabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Top