You are here
Home > Google Ads > AdWords: Yeni Sürüm

AdWords: Yeni Sürüm

AdWords: Yeni Sürüm

Reklam hedeflerinize ulaşmanızı daha da kolaylaştırmak için tasarlanan yeni AdWords deneyimi kullanıma sunuldu. Yeni değişiklikler sayesinde artık şunları yapabileceksiniz:

 • Özel işletme hedeflerinize göre kampanyalar oluşturup geliştirmek
 • En sık kullandığınız özelliklere daha hızlı ve basit erişim sayesinde zaman kazanmak ve daha fazla işlem yapmak
 • Yeni grafikler ve güçlü raporlama araçlarıyla yol gösterici analizler elde etmek.

Endişelenmeyin, kampanyalarınız şu anda olduğu gibi çalışmaya devam edecek. AdWords’ün çalışma şeklini tamamen değiştirmiyoruz. Sadece en çok kullandığınız özellikleri görmenizi ve onlara erişmenizi daha kolay hale getiriyoruz.

Yeni AdWords deneyimini kullanırken yardımcı olacak bazı ipuçları

 • En iyi deneyim için AdWords’ü Firefox, Chrome veya Safari’de kullanın
 • Reklam engelleyici yazılımları devre dışı bırakın. Bu yazılımlar bazı özellikleri kısıtlayabilir
 • Bazı özelliklerin henüz kullanılamadığını unutmayın. Bu özellikler için mevcut kurulumu kullanmanız gerekecek.

AdWords: Yeni Sürüm

Yeni ve önceki AdWords deneyimi arasında geçiş yapma

Önceki AdWords deneyiminden yeni AdWords deneyimine geçmek için hesabınızın sağ üst köşesinde yer alan dişli simgesini tıklayıp Yeni AdWords’ü deneyin‘i seçin.

Hesabınızın sağ üst köşesinde yer alan 3 nokta simgesini tıklayıp Önceki AdWords’e dön’ü seçerek yeni AdWords deneyiminden önceki AdWords deneyimine geçebilirsiniz.

Verileriniz, iki deneyimde de aynı kalır. Örneğin, yeni AdWords deneyimini kullanarak bir kampanya oluşturursanız bu kampanya, her iki deneyimde de hesabınızda yer alacaktır.

Fark edeceğiniz ana değişiklikler şunlar:

 • Daha kolay gezinme: Bir reklamveren olarak, her gün kullandığınız özelliklerin daha erişilebilir olduğunu göreceksiniz. Böylece raporlama, izleme ve optimizasyon gibi özelliklere doğrudan ulaşabilirsiniz. Hedefleme ve teklif seçenekleri, birleştirilmiş hesap düzeyinde araçlar gibi güvendiğiniz diğer işlevlere artık sol taraftaki sayfa menüsünden ve sağ üstteki menülerden erişebilirsiniz.
 • Genel bakış ekranları: Artık yönetilen hesaplar için Google’ın düzenlediği performans analizleri ve görselleştirmeleri sunulacak.
 • Yeni kampanya oluşturma özellikleri: Birden çok reklam grubu ve reklamı aynı anda oluşturun. İşletme hedeflerinize uygun bir kampanya oluşturmak için size özel öneriler alın.
 • Uzantılar: Tüm eklentileri bir araya getiren ve çok daha kolay bulunabilen yeni tablo, ek performans analizleri sağlıyor. Yeni Uzantı Önizlemesi özelliği de reklamınızın uzantılarla birlikte nasıl görüneceğine dair bir örnek sunuyor.
 • Tablolar: Yeni ve daha ferah tasarım sayesinde daha geniş veri tabloları desteklenebiliyor. Ekrana daha fazla veri sığdırmak için artık sütunların boyutunu da ayarlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Top