You are here
Home > Google Ads > Dinamik Görüntülü Reklamlarınız için Feed Oluşturma

Dinamik Görüntülü Reklamlarınız için Feed Oluşturma

Dinamik Görüntülü Reklamlarınız için Feed Oluşturma

Dinamik yeniden pazarlama sayesinde benzersiz kimlikler, resimler ve fiyatlar gibi özelliklerin yanı sıra ürün veya hizmetlerinizin tümünden de bir feed oluşturabilirsiniz. Web sitenizi ziyaret eden kullanıcılara reklam gösterildiğinde, görüntüledikleri öğelerle ilgili bilgiler, feed’inizden bu reklamlara aktarılır.

İşletme verilerinde dinamik yeniden pazarlama kampanyanız için feed’ler oluşturabilirsiniz.

Feed’ler hakkında

Bir feed oluşturduğunuzda, aslında dinamik reklamlarınızda kullanılabilecek ürün veya hizmetleri kapsayan veri tabanını oluşturmuş olursunuz.

  • Sütunlar, listelediğiniz her öğenin özellikleridir (benzersiz kimlikler, fiyatlar ve açıklamalar) ve teknik özelliklerinin harfleri ve boşluklarıyla eşleşmelidir.
  • Kimliklerin feed’inize eklenmesi önemlidir. Çünkü yeniden pazarlama etiketiniz tarafından listelerinizdeki kullanıcıları görüntüledikleri ürünlerle eşleştirmek için kullanılırlar.
  • Farklı pazarlarda sunulan ürünler veya hizmetler için her dil ve parabirimine bir feed oluşturun.

Dinamik Görüntülü Reklamlarınız için Feed Oluşturma

İşletmenizin türüne yönelik feed şablonları ve teknik özellikler alın

Oluşturduğunuz feed’in türü, dinamik yeniden pazarlama kampanyanızı oluştururken seçtiğiniz işletme türüyle eşleşmelidir. Diğer işletme türleri ürünleriniz veya hizmetleriniz için geçerli değilse yalnızca “Özel” feed’i kullanın.

Önemli

Feed’iniz, etiketiniz ve kampanyanız web sitesi veya uygulama ziyaretçileriyle ilgili kişisel veya hassas bilgileri kullanamaz veya toplayamaz. Lütfen ilgi alanları ve konuma dayalı reklamcılık politikasını inceleyin. Feed’inizdeki yeni ve güncellenmiş öğeler, reklamcılık politikalarımıza göre kullanıcılar için uygun olduğundan emin olmak amacıyla bir onay sürecinden geçer.

Feed’inizle ilgili sorunları düzeltin

Feed’inizdeki bir öğe mevcut veya teknik özelliklere uygun olmadığında reklamlarınızda kullanılamaz. Feed’inizi yükledikten hemen sonra veya feed’iniz işlendikten 3-4 saat sonra hatalar görebilirsiniz.

Feed’inizi yükledikten sonraki hatalar

Yaygın hatalardan bazıları “gerekli özellik eksik”, “özellikler geçersiz” ve “fiyat biçimi geçersiz” şeklindedir.

Feed’iniz işlendikten sonraki hatalar

Yaygın hatalardan bazıları “resme erişilemiyor”, “resim biçimi geçersiz” ve “resim boyutu geçersiz” şeklindedir.

Bir cevap yazın

Top