You are here
Home > Google Ads > Belirli Demografik Kitlelere Ulaşma

Belirli Demografik Kitlelere Ulaşma

Belirli Demografik Kitlelere Ulaşma

AdWords‘de bulunan demografik hedefleme sayesinde, seçtiğiniz demografi grubunda olması muhtemel müşterilere ulaşabilirsiniz. Arasından seçim yapabileceğiniz demografi gruplarından bazıları aşağıda verilmiştir:

  • Yaş (“18-24”, “25-34”, “35-44”, “45-54”, “55-64”, “65 veya üzeri” ve “Bilinmiyor”)
  • Cinsiyet (“Kadın”, “Erkek” ve “Bilinmiyor”)
  • Ebeveynlik durumu (“Ebeveyn”, “Ebeveyn değil” ve “Bilinmiyor”)

Belirli Demografik Kitlelere Ulaşma

Görüntülü Reklam Ağı‘nda bulunan demografik hedefleme, aşağıdaki hedeflere ulaşmanıza yardımcı olabilir:

  • Doğru kitleye ulaşma
  • Reklamlarınızı ve tekliflerinizi özelleştirme
  • Hedeflemenizi hassaslaştırma

Google Görüntülü Reklam Ağı’nda demografik raporlama

Görüntülü Reklam Ağı demografik raporlama özelliği sayesinde, birden çok demografik hedefleme yöntemini yönetmenize ve analiz etmenize yardımcı olabilecek bilgiler edinebilirsiniz. Demografi grafikleri, tüm reklam gruplarınız ve hesabınız genelinde reklamlarınızın ulaştığı demografik grupları gösterir.

Google demografi bilgilerini nasıl belirler?

Bir kullanıcı Google Görüntülü Reklam Ağı ile iş ortaklığı yapan bir web sitesini ziyaret ettiğinde, Google ziyaretlerini hatırlamak için tarayıcılarındaki numarayı saklar (bir “çerez” kullanarak). Bu sayı, bir kişiyi değil, belirli bir bilgisayardaki web tarayıcısını benzersiz şekilde tanımlar. Tarayıcılar, ziyaret edilen web sitelerine göre cinsiyet, yaş aralığı veya ebeveynlik durumu gibi bir demografi kategorisiyle ilişkilendirilebilir.

Mobil uygulama demografileri: Bu hedefleme özelliği, kullanıcının kullandığı uygulamaları hatırlamak üzere bir müşterinin telefonuna bağlanan anonim tanımlayıcıdan faydalanır. Anonim tanımlayıcıyı bir mobil cihazdaki web taraması ve uygulama etkinliklerine göre bir demografi kategorisiyle ilişkilendirebiliriz.

“Bilinmiyor” kategorisi

“Bilinmiyor” kategorisini seçerek yaş, cinsiyet veya ebeveynlik durumunu tespit etmediğimiz kullanıcıları hedeflemeyi veya dışarıda bırakmayı tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Top