You are here
Home > Youtube > TrueView Reklamlarında Teklif Verme ve Hedefleme

TrueView Reklamlarında Teklif Verme ve Hedefleme

TrueView Reklamlarında Teklif Verme ve Hedefleme

Youtube’da TrueView reklam verecekseniz, teklif vermeden önce yazdıklarımızı dikkate almanızda fayda var.

GBM

Günlük bütçeyi harcıyorsanız, erişimi en üst düzeye çıkarmak için GBM’yi optimize etmeye başlayın (daha düşük bir GBM, aynı bütçeyle daha fazla görüntüleme ve gösterim getirir).

NOTLAR

• GBM’yi optimize ederek düşürürken, maks. GBM’yi kademeli olarak (1 sentlik aralıklarla) değiştirin ve ek değişiklikler yapmadan önce kampanyanın yeni teklife ayak uydurması için 24-48 saat bekleyin.

• Bekleyebileceğiniz GMB, kampanyanızın kalite puanıyla (dolayısıyla GO ile) doğrudan bağlıdır. GO ne kadar yüksek olursa, GBM’yi de o kadar aşağı düşürebilirsiniz. Teklifinizi, kampanyanızın başlangıcından itibaren GBM karşılaştırmasından veya hedef GBM’den 1-2 sent daha yüksek olacak şekilde belirleyin.

NOT

• Reklam Sıralaması nedeniyle kaybedilen gösterimlerin (ve dolayısıyla görüntülemelerin) sayısını değerlendirmek için AdWords’deki “Rekabet Metrikleri” sütununu kullanın ve teklifinizi buna göre ayarlayın. Reklam Sıralaması nedeniyle kaybedilen gösterim payı yüksek olduğunda, maks. GBM’yi yükseltin; Reklam Sıralaması nedeniyle kaybedilen gösterim payı düşük olduğunda, maks. GBM’yi düşürün.

TrueView Reklamlarında Teklif Verme ve Hedefleme

Mobil Teklif Ayarlaması

Mobil cihazlarda teklif düşürmeyin; mobil ortama her zaman masaüstü teklifiyle denk bir seviyedeki mobil teklifinizle dahil olun. Mobil ortama dahil olmak erişimi optimize etmek açısından son derece önemlidir.

Hedefleme

Hedeflemenizin erişim hedefinize ulaşacak kadar kapsamlı olduğundan emin olmak için, tek bir reklam grubunda birden fazla hedefleme seçeneğini birleştirmek yerine (bu, reklam sunmayı ve erişimi belirgin şekilde sınırlayabilir) her birinde ayrı hedefleme seçeneği olan birden fazla reklam grubu oluşturun.

Geniş (“tüm site hedefli”) hedefleme stratejisi kullanmak istiyorsanız ve hala 1. farklı hedefleme türlerinin birbirlerine göre (ör., Yakın ilgi alanı, Konular, Pazardakiler vb.) nasıl performans gösterdiğini ve 2. bir tür içindeki tüm hedefleme seçeneklerine göre (örneğin güzellik uzmanları ile yemek pişirme meraklıları) nasıl performans gösterdiğini görüyorsanız, her hedefleme türü için tekli reklam grupları oluşturun ve ardından bu hedefleme türü içindeki tüm hedefleme seçeneklerini belirleyin. Bu şekilde, her bir reklam grubu hedefleme seçeneğinin tüm ayrıntılı verilerini kaydeder. Bunları, bilgileri tanımlamak ve uygun şekilde optimize etmek için kullanabilirsiniz.

Hedefiniz belirli bir hedefleme türü için günde belirli bir tutar harcamaksa, farklı hedefleme türleri için ayrı kampanyalar (reklam gruplarına kıyasla) oluşturun çünkü günlük bütçeler kampanya düzeyinde belirlenir. Google‘nin kitle hedeflemesi seçeneklerini (Demografi, Yakın İlgi Alanı, Özel Yakın İlgi Alanı, Pazardaki Kitleler ve Benzer Kitleler) kullanan kampanalar, içeriğe dayalı hedeflemeye (Konu veya Anahtar Kelime) kıyasen genellikle daha fazla gösterim ve erişim sağlar.

Yeniden Pazarlama

Bir kampanyanın başlangıcında, reklamı görüntüleyen kullanıcıları içeren yeniden pazarlama listesi oluşturun. Bu, size kampanyanın geri kalan süresinde (ve kampanya bittikten sonra bile) erişim için optimize etme esnekliğini tanıyor. Video reklamı zaten görüntülemiş olan kullanıcıları hariç tutarak en üst düzeyde tekil erişim sağlamak için video yeniden pazarlamayı kullanın.

Bir cevap yazın

Top