You are here
Home > Görüntülü Reklam Ağı > gBGBM Bazında Satın Alınan Lightbox Reklamları

gBGBM Bazında Satın Alınan Lightbox Reklamları

gBGBM Bazında Satın Alınan Lightbox Reklamları

gBGBM kullanarak bilinirliği artırmaya yönelik Lightbox kampanyası için Görüntülü Reklam Ağı – Tüm özellikler türünde bir kampanya oluşturun.

Sıklık Sınırı

Kampanya yeniyken gösterim karşılaşmasını en üst düzeye çıkarmak için sıklık sınırını günde 3 gösterimden 10 gösterime kadar olacak şekilde belirleyin. AdWords‘deki “Çerez Başına Ortalama Gösterim Sıklığı” sütununu kullanarak tekil gösterim erişimini değerlendirebilir ve buna göre sıklık sınırı eşiklerini yükseltebilir veya düşürebilirsiniz.

Yayınlama

Zamana bağlı, kısa yayınlı kampanya söz konusuysa veya gereğinden az yayın konusunda endişeleriniz varsa, “Hızlandırılmış Yayın”ı kullanın.

NOT

• “Hızlandırılmış Yayın” ortalama BGBM’leri artırabilir. Reklam hedeflemeyi genişletmek, gösterimleri artırmak için tercih edilen bir araçtır.

gBGBM Bazında Satın Alınan Lightbox Reklamları

Bütçe

Mümkün olduğu durumlarda, reklam sunma sistemlerine yükselişe geçmek için zaman tanımak üzere bütçesi sınırlı kampanyaları planlanan başlangıç zamanından en az beş saat önce başlatın. Kısıtlı kampanya bütçeleri nedeniyle kaybedilen mevcut payı incelemek için AdWords’deki “Bütçe nedeniyle Kaybedilen Gösterim Payı” sütununu kullanın.

Özel Davet Durumları

728×90 ve 300×250 biçimlerindeki özel davet, reklam sunmayı daha fazla kullanılabilir envanterde en üst düzeye çıkarabilir.

gBGBM

Kampanyanın başlangıcında yüksek teklifler verin ancak 6 doların (ya da yerel para birimiyle bunun karşılığı) üzerindeki BGBM teklifinin kampanya performansı üzerinde maddi etkisi olmadığını unutmayın. Kısıtlı kampanya bütçeleri nedeniyle kaybedilen mevcut payı incelemek için AdWords’deki “Bütçe nedeniyle Kaybedilen Gösterim Payı” sütununu kullanın. Sıralama nedeniyle kaybedilen gösterim payı yüksekse, teklifinizi artırmak iyi bir fikir olabilir.

Mobil Teklif Ayarlaması

Görüntülenebilirlik, yaklaşık %50 mobil envantere hizmet verdiğinden, kampanya hedefi %100 mobil cihazlar olmadıkça gBGBM kampanyaları için mobil cihazlar için teklif değiştirici genellikle gerekli değildir.

Genel

Kullanılabilir envanteri en üst düzeye çıkarmak için 1) herhangi hedefleme seçmeyerek veya 2) her türde (Demografi, Yakın İlgi Alanı Segmentleri ve Konular) tüm hedeflemeleri seçmek için farklı reklam grupları oluşturarak “tüm site hedefli” bir strateji kullanabilirsiniz.

NOT

• Hedeflemenin, erişim hedefinize ulaşacak kadar kapsamlı olduğundan emin olun. Tek bir reklam grubunda birden çok hedefleme seçeneğini birleştirmekten kaçının çünkü bu, reklam sunmayı ve erişimi belirgin şekilde sınırlayabilir. Her birinde ayrı hedefleme seçeneği olan birden fazla reklam grubu oluşturarak ve ETBM tekliflerini performansa göre ayarlayarak erişimi en üst düzeye çıkarın.

Anahtar Kelime, Yerleşim veya Yeniden Pazarlama hedeflemesi kullanırken dikkatli olun. Bu hedefleme türleri kullanılabilir envanteri sınırlayabilir ve erişimi azaltabilir.

Demografik hedefleme (bilinmeyen segmentler dahil) ve Yakın İlgi Alanı Segmentleri genellikle en geniş kampanya erişimi sağlar.

Kampanyanız 72 saatten fazla bir zaman yayınlandıktan sonra, düşük TO’ları (yüksek gösterimler/düşük tıklamalar) olan yerleşimleri hariç tutun ve iyi etkileşim gösteren yerleşimler için teklifleri artırın.

Yeniden Pazarlama

Kampanyanızda yeniden pazarlama listeleri kullanıyor ve erişimi genişletmek istiyorsanız, yeniden pazarlama listesine, benzer özellikler ve ilgi alanlarına sahip kullanıcıları içeren büyük bir liste oluşturun. Bu, kampanyanızın erişimini hızlı ve etkili bir şekilde genişletmek için harika bir yöntemdir. Kampanyanızda yeniden pazarlama listeleri kullanıyorsanız, yeniden pazarlama listesini müşterinin orijinal listesinden hariç tutun. Böylece, kampanya yeni müşterileri hedeflemeye odaklanır.

Ölçüm

14 gün içinde günde 100.000 gösterim alan kampanyalar için Markaya İlgi araştırması ekleyin.

Bir cevap yazın

Top