You are here
Home > Görüntülü Reklam Ağı > gBGBM Bazında Satın Alınan Görüntülü Reklamlar

gBGBM Bazında Satın Alınan Görüntülü Reklamlar

gBGBM Bazında Satın Alınan Görüntülü Reklamlar

Günde en az 4 gösterim olacak şekilde sıklık sınırı kullanın.

KAMPANYA AYARLARI

Yayınlama

Amacınız, kesintili bir kampanya boyunca erişimi en üst düzeye çıkarmaksa (özellikle zamana duyarlı kampanyalarda), “Hızlandırılmış Yayın”ı etkinleştirin.

NOT

• Ortalama TBM’leri yükseltebileceğinden, tüm diğer hedefleme seçenekleri tükenene kadar “Hızlandırılmış Yayın”ı kullanmayın.

Bütçe

“Kaybedilen Gösterim Payı”nı kullanın. Bütçe nedeniyle Kaybedilen Gösterim Payı’nı, bütçeyi artırma veya yeniden tahsis etme yoluyla kullanmak, teklif nedeniyle Kaybedilen Gösterim Payı’nı kullanmaktan daha uygun maliyetli bir yöntemdir.

Genel

Kampanya erişimini en üst düzeye çıkarmak için tüm resim reklam boyutlarını kullanın. Belirli bir reklam grubuna hem masaüstü hem de mobil cihazlarda gösterilmeye uygun biçimleri eklediğinizden emin olun. Erişimi %30’a kadar artırabileceğinden, GDN kampanyanıza metin reklamlar ekleyin. Reklam biçimi düzeyindeki performansı inceleyin ve yüksek gBGBM/TBM ile karşılaşan birimleri duraklatın.

gBGBM Bazında Satın Alınan Görüntülü Reklamlar

TEKLİF VERME

gBGBM

Temel Performans Göstergeleriniz garantili görüntülenebilirlik içeriyorsa, gBGBM teklifi vermeyi düşünebilirsiniz. gBGBM’yi kullandığınızda, yalnızca Gösteriminizin %50’si en az bir saniye görüntülenebilir olursa ücretlendirilirsiniz. Kısa vadeli etkiyi en üst düzeye çıkarmak için yüksek bir gBGBM teklifiyle başlayın ve erişim üzerindeki etkiyi değerlendirirken teklifi aşamalı olarak aşağı doğru (%10-%15) ayarlayın.

Mobil Teklif Ayarlaması

Mobil teklif denkliğiyle başlayın. Kampanya performansını cihaza göre bölümlere ayırın ve zaman içinde masaüstü ve mobil cihazlar arasında göreli TBM, TO ve Gösterim Payını karşılaştırın. Mobil teklif ayarlamalarını performansa göre aşamalı olarak (%10) artırın veya azaltın.

HEDEFLEME

Genel

Kriterleri reklam grubuna göre segmentlere ayırın. Reklam grubu başına farklı hedefleme ölçütleri oluşturmak, raporlamayı ve optimizasyon fırsatlarını kolaylaştırır. Tek bir reklam grubunda birden çok hedefleme ölçütlerini birleştirmeyin çünkü bu, kampanya erişimini belirgin şekilde sınırlayabilir.

Kitle ve Demografi Hedefleme

En belirgin erişimi sağlamak için kitleye dayalı hedeflemeyi (Demografi ve Yakın İlgi Alanı segmentleri) kullanın. Mümkün olan yerlerde İçeriğe Dayalı Anahtar Kelime, Pazar içi hedefleme ve Yeniden pazarlama ölçütlerinden kaçının.

Yerleşimlerin Hariç Tutulması

Ortalamadan daha yüksek gBGBM/TBM’lerle karşılaşan siteleri değerlendirip hariç tutmak için Yerleşim Performansı raporunu kullanın.

Bir cevap yazın

Top