You are here
Home > Google Ads > Bütçenizi Nasıl Verimli Kullanabilirsiniz?

Bütçenizi Nasıl Verimli Kullanabilirsiniz?

Google AdWords Reklamları bütçe tüketimini en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olması için Sıklık sınırını gevşetin.

NOTLAR

• Haftada 6 gösterim olacak şekilde kampanya düzeyinde bir sıklık sınırı, en iyi uygulamalardan biri olarak kabul edilmektedir.

• Sıklık sınırları bir tavan olduğundan, bir kampanya 6 gösterim olarak ayarlanırsa ortalama çok daha düşük düzeyde olur (genellikle 2-3).

Yayınlanma Yöntemi

“Hızlandırılmış Yayın”, kesintili kampanya boyunca bütçe tüketimini yükseltebilir.

NOT

• GO’yu düşürme veya ortalama GBM’yi artırma gibi olumsuz yönde etkileri olabileceğinden, bu optimizasyonu dikkatli bir şekilde kullanın.”

Bütçenizi Nasıl Verimli Kullanabilirsiniz

Bütçe

Kampanyayı, harcama oranında performansın düşmesini engellemek için daha yüksek bir günlük bütçe (yaklaşık %10) ile başlatın. Örneğin, kampanyanın 10 günlük bütçesi 100.000 dolar ise günlük 10.000 dolar yerine günlük 11.000 dolar girmeyin.

NOT

• Birden çok kampanya yayınlarken, bütçe nedeniyle kaybedilen gösterimlerin (ve dolayısıyla görüntülemelerin) sayısını değerlendirmek ve bütçe nedeniyle yüksek gösterim payı olan kampanyalara daha fazla bütçe ayırmak için AdWords‘deki “Rekabet Metrikleri” sütununu kullanın.

Ağlar

Kitleye erişiminizi %20-30 oranında artırmak ve markalar için güvenli olan iş ortağı siteleri ve uygulamalarında ek video görüntülemeler elde etmek için Google Video İş Ortaklarını etkinleştirin.

Dil

Daha fazla sayıda benzersiz kullanıcıya erişmenize ve bütçe tüketimini en üst seviyeye çıkarmanıza yardımcı olması için daha fazla alakalı dil içerecek şekilde kampanyanızı genişletin.

Zaman

Kampanyanız bütçesinin tamamını tüketmiyorsa, kampanya bitiş tarihini uzatın.

Reklam Zaman Planlaması

Bütçe tüketimini en üst seviyeye çıkarmak için reklam zaman planlamasını kaldırın (etkinse) ve reklamları tüm günlerde ve saatlerde yayınlayın.

NOT

• Hafta sonlarında genellikle daha fazla bütçe harcaması yapıldığından, kampanyalarınızın hafta sonlarında sınırlı olmadığından emin olmak üzere Cuma günleri için çok daha yüksek günlük bütçe belirleyin.

Yayın İçi

Yüksek bütçeli kampanyalar için, her zaman Yayın içi (In-stream) TrueView kullanın (ilgili yerlerde diğer biçimlerin yanı sıra). Bu biçim bütçe kullanımında oldukça etkilidir.

Keşif

Kampanyanız yalnızca Yayın içi (In-stream) TrueView kullanıyorsa, ilave görüntülemeler sağlamak ve kampanya harcamasını artırmak için TrueView discovery ekleyin.

GBM

Orta ile büyük teklif artışları, kampanya harcamasını hızlandırmaya yardımcı olabilir.

NOTLAR

• Teklif artışından elde edilen potansiyel gösterimleri değerlendirmek için AdWords’deki “Sıralama nedeniyle Kaybedilen Gösterim Payı” sütununu değerlendirin ve buna göre ayarlamalar yapın.

• Bütçe tüketimini optimize etmeye yönelik diğer yardımcılar tükendiğinde teklifleri artırın.

Mobil Teklif Ayarlaması

Mobil cihazlarda teklif düşürmeyin; mobil ortama her zaman masaüstü teklifiyle denk bir seviyedeki mobil teklifinizle dahil olun. Mobil ortama dahil olmak erişimi optimize etmek açısından son derece önemlidir.

Genel

Kampanyalarınız bütçelerinin tamamını tüketmiyorsa, çok kısıtlayıcı veya yer paylaşımlı olan seçimleri hedefleyip hedeflemediğinizi kontrol edin. İstediğiniz bir kitleye ulaşabilmenizin birden çok yöntemi olduğundan, kullanılabilir tüm farklı hedefleme türlerini keşfedin. Bir markanın hedefleme stratejisinin farklı “katmanlarını” yansıtan yeni hedefleme seçenekleriyle yeni reklam grupları oluşturarak kampanyanın hedeflemesini genişletin (birincil ve ikincil hedef kitle vb.). Verimliliği artırmak üzere reklam gruplarının her biri için özel teklif verme stratejileri oluşturun. Bunu yaparken, en spesifik ve niş hedefleme için daha yüksek maks. GBM, daha geniş hedefleme için ise çok daha düşük GBM kullanın.

Yeniden Pazarlama

Daha yüksek GO sağlamak için önceki kampanyalarda oluşturulan yeniden pazarlama listelerini kullanın. Bu, Kalite Puanını olumlu şekilde etkiler ve daha hızlı kampanya harcamasına neden olur.

Bir cevap yazın

Top