You are here
Home > Youtube > YouTube TrueView Reklam Ayarları Nasıl Olmalı?

YouTube TrueView Reklam Ayarları Nasıl Olmalı?

YouTube TrueView Reklam Ayarları Nasıl Olmalı

YouTube TrueView Reklam kampanyalarında ideal ayar nasıl olmalı?

Sıklık Sınırı

Haftada 6 gösterim veya günde en az 1-2 gösterim olacak şekilde kampanya düzeyinde sıklık sınırı kulanın.

Optimum marka etkisi için, kampanya süreci boyunca kullanıcılara düzenli olarak erişin.

NOTLAR

• Sıklık sınırları bir tavan olduğundan, bir kampanya 6 gösterim olarak ayarlanırsa ortalama çok daha düşük düzeyde olur (genellikle 2-3).

• Gösterimlerin dağıtımını zaman içinde daha iyi kontrol etmek üzere sınırı daha kısa bir süre için ayarlayın.

Örneğin, günlük veya haftalık sınırlama ayda 6 dönüşüm ile sınırlamaya kıyasla daha fazla kontrole sahip olmanızı sağlar. Aylık sınırlama, 6 dönüşümü aynı haftada veya aynı günde yayınlamanız anlamına gelebilir.

• Belirli bir amaç haricinde (örneğin, maksimum tekil izleyici sayısını elde etmek üzere kampanya süresinin tamamı için 1 görüntüleme sınırı ve etkili sıklık oluşturmak için günde 3 gösterim ile sınırlama), aynı anda Görüntülemeler ve Gösterimler için sınırlama koymayın.

Kampanya erişim hedefini karşılayamıyorsa sıklık sınırını daraltın. Reklam tekrarları çekmek veya GRP’yi artırmak için sıklık sınırını genişletin.

2+ şeklinde ortalama bir sıklık, 1+ şeklinde ortalama bir sıklığa kıyasla daha yüksek marka algısı güçlendirme metrikleri göstermiştir (Marka Sağlamlaştırma Anketleri ile ölçüldüğünde).

YouTube TrueView Reklam Ayarları Nasıl Olmalı

Yayınlanma Yöntemi

Tüm diğer optimizasyon yardımcıları tükenene kadar “Hızlandırılmış Yayın”ı kullanmayın.

NOT

• “Hızlandırılmış Yayın”ı dikkatli bir şekilde kullanın çünkü GO’yu düşürme veya ortalama GBM’yi artırma gibi olumsuz yönde etkisi olabilir.”

Bütçe

Kampanyayı, harcama oranında performansın düşmesini engellemek için daha yüksek bir günlük bütçe (yaklaşık %10) ile başlatın. Örneğin, kampanyanın 10 günlük bütçesi 100.000 dolar ise günlük 10.000 dolar yerine günlük 11.000 dolar girin.

En yoğun dönemlerde kitlenize erişmek için yeterli bütçe ayırdığınızdan emin olmak üzere trafiğin yoğun olduğu zamanlar (örneğin, saat 18:00’den önce, hafta sonlarından önce vb.) için günlük bütçeleri artırın.

Ağlar

Kitleye erişiminizi %20-30 oranında artırmak ve markalar için güvenli olan iş ortağı siteleri ve uygulamalarında ek video görüntülemeler elde etmek için Google Video İş Ortaklarını etkinleştirin.

Dil

Daha fazla sayıda benzersiz kullanıcıya erişmenize yardımcı olması için daha fazla alakalı dil içerecek şekilde kampanyanızı genişletin.

Zaman

Büyük kullanılabilir bütçeye sahip kampanyalarda, daha fazla erişim elde etmeye yardımcı olması için kampanya bitiş tarihini uzatın.

Reklam Zaman Planlaması

Erişimi genişletmek için reklam zaman planlamasını kaldırın (etkinse) ve reklamları tüm günlerde ve saatlerde yayınlayın.

Keşif

Yayın içi olmayan envanterde erişimi artırmak ve rekabet gücü yüksek olan GBM ile görüntülemeler yayınlamak için TrueView discovery reklamlarını ayrı reklam grupları olarak ekleyin.

Bir cevap yazın

Top