You are here
Home > Youtube Reklamları > TrueView Reklam Yayınlarında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

TrueView Reklam Yayınlarında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

TrueView Reklam Yayınlarında Nelere Dikkat Etmek Gerekir

“Abone başına maliyet” metriğini hesaplayın ve bunu maks. GBM’yi uygun şekilde ayarlamak için kampanyanın abone başına maliyet hedeflerine göre kullanın.

NOT • Kazanılan abonelerdeki artışı ölçmek için YouTube Analytics’i kullanın.

TrueView Reklam Yayınlarında Nelere Dikkat Etmek Gerekir

Yeniden Pazarlama

YouTube kanalınıza zaten abone olan kullanıcıları hariç tutmak için yeniden pazarlama listelerini kullanın. İzleyicileri marka kanalına yönlendirmek ve ek etkileşime (ör., abone olma, paylaşma vb.) sevk etmek için, Yayın içi (In-stream) TrueView kampanyanızdan aynı yeniden pazarlama listesini hedefleyen bir TrueView discovery kampanyası yayınlayın.

İçerik ve Reklam Öğesi

Kanala “abone olmak” için net bir harekete geçirici mesaj içeren bir reklam öğesi kullanın (bu, kanal etkileşimini en üst düzeye çıkarmak için kritik öneme sahiptir). YouTube kanalının içerini sergilemek için, reklam öğesini, web dizisi stilinde benzer görünümlü ve izlenimli birden çok reklam öğeleri kullanarak “tanıtım” olarak tasarlayın. Bu, kullanıcıları abone olmaya ikna etmenin ve kanal etkileşimi sağlamanın etkili bir yolu olabilir.

Düzenli olarak yeni içerik yükleyin (en az haftada bir defa yeni içerik yükleme temposu en iyi uygulamalardan biri olarak kabul edilmektedir). Yeni içerik, kanal etkileşimini en üst düzeye çıkarmak açısından son derece önemlidir.

Abone olmayanlar kanalı ilk ziyaret ettiğinde onları hedefleyen otomatik oynatılacak kanal fragmanı oluşturun. Videoya “abone ol” ifadesi içeren bir harekete geçirici mesaj eklediğinizden emin olun. Görüntüleyenlerin kanala kolaylıkla abone olmasına olanak tanımak için tüm video, masaüstü ve kanal tanıtımlarına marka “filgranı” ekleyin. Görüntüleyenlerin fare imlecini filgranlardan herhangi birinin üzerine getirmesi yeterlidir.

Bir cevap yazın

Top