You are here
Home > Youtube > Youtube TrueView Reklam Önerileri

Youtube TrueView Reklam Önerileri

Youtube TrueView Reklam Önerileri

“Abone başına maliyet” metriğini hesaplayın ve bunu maks. GBM’yi uygun şekilde ayarlamak için kampanyanın abone başına maliyet hedeflerine göre kullanın.

NOT • Kazanılan abonelerdeki artışı ölçmek için YouTube Analytics‘i kullanın.

Yeniden Pazarlama

YouTube kanalınıza zaten abone olan kullanıcıları hariç tutmak için yeniden pazarlama listelerini kullanın.

İzleyicileri marka kanalına yönlendirmek ve ek etkileşime (ör., abone olma, paylaşma vb.) sevk etmek için, Yayın içi (In-stream) TrueView kampanyanızdan aynı yeniden pazarlama listesini hedefleyen bir TrueView discovery kampanyası yayınlayın.

Youtube TrueView Reklam Önerileri

İçerik ve Reklam Öğesi

Kanala “abone olmak” için net bir harekete geçirici mesaj içeren bir reklam öğesi kullanın (bu, kanal etkileşimini en üst düzeye çıkarmak için kritik öneme sahiptir).

YouTube kanalının içerini sergilemek için, reklam öğesini, web dizisi stilinde benzer görünümlü ve izlenimli birden çok reklam öğeleri kullanarak “tanıtım” olarak tasarlayın. Bu, kullanıcıları abone olmaya ikna etmenin ve kanal etkileşimi sağlamanın etkili bir yolu olabilir.

Düzenli olarak yeni içerik yükleyin (en az haftada bir defa yeni içerik yükleme temposu en iyi uygulamalardan biri olarak kabul edilmektedir). Yeni içerik, kanal etkileşimini en üst düzeye çıkarmak açısından son derece önemlidir.

Abone olmayanlar kanalı ilk ziyaret ettiğinde onları hedefleyen otomatik oynatılacak kanal fragmanı oluşturun. Videoya “abone ol” ifadesi içeren bir harekete geçirici mesaj eklediğinizden emin olun.

Görüntüleyenlerin kanala kolaylıkla abone olmasına olanak tanımak için tüm video, masaüstü ve kanal tanıtımlarına marka “filgranı” ekleyin. Görüntüleyenlerin fare imlecini filgranlardan herhangi birinin üzerine getirmesi yeterlidir.

Lightbox (ETBM bazında satın alınan)

Kampanya Türü

ETBM kullanarak üzerinde düşünme Lightbox kampanyası için, Lightbox yayınlarken yeni bir Yalnızca Görüntülü Reklam Ağı – Etkileşim kampanyası oluşturun (Lightbox ETBM reklam öğesini, diğer türde Görüntülü Reklam Ağı kampanyalarına yükleyemezsiniz).

Sıklık Sınırı

Etkileşim oranları tekrar edilen karşılaşmayla genellikle düşeceğinden, sıklık sınırını günde 3 gösterimden 5 gösterime kadar olacak şekilde belirleyin.

Yayınlama

Büyük olasılıkla ETBM’lerin artmasına neden olacağından, mümkün olduğu yerlerde “Hızlandırılmış yayın”dan kaçının. Bütçenin çok altında kalma durumunda hedefleme ölçütlerini genişletin veya kampanya bitiş tarihlerini uzatın.

Bütçe

“Bütçeyle Sınırlı” kampanyalarda, ETBM’lerde marjinal bir düşüş (%10-%15) düşünün ve ek değişiklikler yapmadan önce kampanyanın yeni ayarlara ayak uydurması için 24-48 saat bekleyin.

NOT • ETBM artışlarının ve azalmalarının etkisini ölçmek için “Kaybedilen Gösterim Payı” sütunundaki metrikleri kullanın.”

Özel Davet Durumları

Özel reklam öğeleri kullanmak istiyorsanız, üzerinde düşünmeyi en üst düzeye çıkarmak için özel davetiye banner’larını kullanın (üç boyutta mevcut: 300×250, 160×600, ve 728×90). Özel davetiye banner’ları, davetiye durumunuzun yerleşimlerdeki görünümü üzerinde tam kontrol sahibi olmanıza olanak tanır.

ETBM

Kampanya başlangıcında yüksek teklifler verin ve zamanla ETBM’de ek değişiklikler yapın (%5-%15 arasındaki aralıklarla). Yeni oluşturulan kampanyalarda genellikle 1 dolar tutarında bir maks. ETBM önerilir.

Mobil Teklif Ayarlaması

Farklı cihazlarda yayınlanmak için +%200 oranında mobil cihazlara yönelik teklif değiştirici gereklidir.

NOT • Mobil cihazlarda masaüstüne göre genellikle daha yüksek ETBM’ler görülür ancak daha uzun etkileşim süresi sağlanır. Kampanya hedeflerini ve mobil cihazlar için teklif değiştiricileri belirlerken bunu düşünün.”

Genel

ETBM teklifleri üzerinde maksimum kontrol için reklam grubu başına tek bir hedefleme türü kullanın. En yüksek performans gösteren hedefleme türlerine daha fazla bütçe ayırmak için, düşük performans gösteren reklam gruplarını duraklatın.

En yüksek etkileşim oranları sağlamak için Pazardaki veya Yakın İlgi Alanı kitle hedeflemeyi kullanın.

NOT • Envanter sınırlamaları nedeniyle Anahtar Kelime ve Yerleşim hedefleme önerilmez.

Ortalama etkileşim oranları düşük olan siteleri belirlemek ve hariç tutmak için Yerleşim Performansı raporunu kullanın.

Yeniden Pazarlama

Sitenizi daha önce ziyaret etmiş kullanıcılarla tekrar etkileşimde bulunmak için mevcut yeniden pazarlama listelerini kullanın. Google Video İş Ortakları genelinde Lightbox reklamlarını kullanarak YouTube kullanıcılarıyla yeniden etkileşime girmek için video yeniden pazarlama listelerini kullanın.

İçerik ve Reklam Öğesi

Mümkün olduğunda şeffaf bir marka logosu kullanın ve markanın daha büyük görünmesi için dolguyu kaldırın. Kapak resimleri yüklerken 16:9 resim oranı kullanın ve mümkün olduğu yerlerde metin kullanmaktan kaçının. Reklam metninde her satırda en fazla 30 karakter kullanın ve en az iki satırda benzersiz metin kullanın.

Ayrıca, metnin tüm yerleşim boyutlarında önizlemesini yaptığınızdan emin olun.

Ölçüm

“Lightbox reklamının öğeleriyle çeşitli etkileşimleri ölçmek için Detaylar raporundaki “Ücretsiz Tıklamalar” sütununu kullanın.

NOT • “Etkileşim Başına Maliyet” temelinde ücretlendirildiğinizden, ek etkileşimler (Video Metrikleri, Tıklama Oranı vs.) “ücretsiz” etkidir. Sitedeki tıklama sonrası ve gösterim sonrası etkinliği ölçmek için dönüşümleri ve görüntüleme dönüşümlerini kullanın. Standart Ready Reklam Galerisi izleme girişlerini kullanarak analiz için manuel etiketlemeyi de kullanabilirsiniz.

14 gün içinde günde 100.000 gösterim alan kampanyalar için Markaya İlgi araştırması ekleyin.

Bir cevap yazın

Top