You are here
Home > Google Ads > Google AdWords Yeni Kampanya Nasıl Oluşturulur

Google AdWords Yeni Kampanya Nasıl Oluşturulur

Google Adwords Yeni Kampanya Nasıl Oluşturulur

AdWords kampanyası nasıl oluşturulur ve kampanya ayarları nasıl yapılır bu konulara değineceğiz.

Reklam oluşturmadan önce hesabınızda en az 1 adet kampanya olması gerekir. Eğer bu ilk kampanyanız olacak ise ilk kampanyanızı oluşturmak için “Yeni kampanya” seçeneğine tıklayın. Eğer zaten bir kampanyanız var ise “Kampanyalar” sekmesindeki  “Yeni kampanya” sekmesine tıklayın. Ardından kampanya ayarlarınızı yapabileceğiniz sayfaya yönleneceksiniz.

Öncelikle kampanyanıza bir ad verin. Reklam vereceğiniz konu ile ilişkili bir ad vermeniz daha sonra hesabınızda bu kampanyayı bulmanıza yardımcı olacaktır. Tür seçeneği üzerinden reklamlarınızın Google Arama Ağı’nda mı yoksa Google İş Ortağı web siteleri ağında mı yer alacağına karar verin.

Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar, mobil cihazlar ve tablet cihazlar bölümünden reklamlarınızın gösterilmesini istediğiniz cihazları seçin.

Yer bölümünden kampanyanızda hedeflemek istediğiniz konumları seçin. Böylece kampanyanız seçtiğiniz bölgelerde konumlanmış kullanıcılar tarafından görüntülenecektir.

Daha sonra tıklamalar için tekliflerinizi isteğinize göre manuel olarak veya otomatik olarak belirleyin. Aynı zamanda günlük bütçenizi yani bu kampanya için bir gün içinde ortalama olarak harcamayı düşündüğünüz miktarı seçin. Günlük bütçe tercihinizi istediğiniz büyüklükte seçebilirsiniz ve daha sonra istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Reklam uzantıları, reklamlarınıza daha fazla bilgi eklemenizi sağlar. Örneğin adres bilginizi veya telefon numaranızı ekleyebileceğiniz uzantılar ekleyebilirsiniz.

Ayrıca ilk bölümde “Tüm özellikleri” seçerek çıkartabileceğiniz gelişmiş ayarlardan bahsedelim. Zaman planlaması ile kampanyanız için bitiş ve başlangıç tarihi belirleyebilir ayrıca reklamlarınızı günün veya haftanın belirli saatlerinde yayınlayacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Ayrıca reklam yayını ile reklamlarınızın gün içerisinde yayılmış bir şekilde yayınlanmasına ve daha fazla dönüşüm veya tıklama alma ihtimali olan zamanlarda yayınlanmasına karar verebilirsiniz.

Bütün ayarları bitirdikten sonra “Kaydet ve Devam et” seçeneğine tıklayarak kampanyanızı açabilirsiniz. Daha sonra ekranınızdaki yönlendirmeler ile “Reklam Grubu”, “Reklam Metni” ve “Anahtar Kelimeleri” belirleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Top