You are here
Home > Google Adwords > Kampanyalar Sekmesinde Verilerinizi Keşfetme

Kampanyalar Sekmesinde Verilerinizi Keşfetme

Kampanyalar Sekmesinde Verilerinizi Keşfetme

Kampanyalar sekmesi, reklamlarınızın performansını anlamak için ilk durağınızdır. Kampanya istatistiklerini takip edebilir veya reklam grupları, reklamlar veya anahtar kelimeler için belirli verileri görüntüleyebilir ve verilerinizin göründüğü biçimi özelleştirebilirsiniz.

Kampanyalar Sekmesinde Verilerinizi Keşfetme

 

AdWords hesabınızın Kampanyalar sekmesindeki her alt sekme, verilerinizin farklı bir görünümünü temsil eder.

Çok boyutlu tablolar ve grafikler yoluyla verilerinizle etkileşim kurmak için Rapor Düzenleyici’yi kullanabilirsiniz.

Her alt sekmede bulacaklarınıza dair bir genel bakış aşağıda verilmiştir:

  1. Kampanyalar

Kampanyalar alt sekmesi, kampanyalarınızın performansını analiz etmek için harika bir başlangıç noktasıdır. Çoğu alt sekmede olduğu gibi, verilerinizin gösterildiği biçimi özelleştirebilirsiniz.

  1. Reklam Grupları

Tekil reklam gruplarınızın nasıl performans gösterdiğini görmek için Reklam grupları alt sekmesini kullanın.

  1. Ayarlar

Ayarlar alt sekmesi; bütçe, ağ ve teklif seçenekleri, dil, konum hedefleme ve bütün kampanyayı etkileyen diğer ayarlar gibi ayarları düzenlemenize olanak tanır.

  1. Reklamlar

Hesabınızdaki her bir reklamla ilgili verileri görüntülemek için Reklamlar alt sekmesini kullanın. Reklamları karşılaştırıp en başarılı olanları görün.

  1. Anahtar kelimeler

Tüm kampanyalarınız için seçtiğiniz anahtar kelimeleri veya tek bir reklam grubu için seçtiklerinizi burada görebilirsiniz.

  1. Reklam uzantıları

Reklam uzantıları; bir adres ve telefon numarası, daha fazla sayfa bağlantısı ve ürün resimleri gibi ek bilgiler sunarak kullanıcıların işletmeniz ve sunduklarıyla ilgili daha fazla bilgiyi kolayca edinmesine yardımcı olur.

  1. Detaylar

Detaylar alt sekmesi, bir reklam grubu, kampanya veya tüm hesap genelinde seçtiğiniz detaya göre verilerinizi bölmenize olanak tanır. Diğer AdWords sekmelerine geçen istatistikleri görüntülemek için Detaylar’ı kullanabilirsiniz.

  1. Görüntülü Reklam Ağı

Görüntülü Reklam Ağı alt sekmesi, görüntülü reklam kampanyalarınızı yönetebileceğiniz ve Görüntülü Reklam Ağı’nda reklamlarınızla ilgili performans verilerini görebileceğiniz yerdir.

Bir cevap yazın

Top