You are here
Home > Görüntülü Reklam Ağı > Görüntülü Reklam Ağı Kampanya Ayarları Nasıl Olmalıdır?

Görüntülü Reklam Ağı Kampanya Ayarları Nasıl Olmalıdır?

Görüntülü Reklam Ağı Kampanya Ayarları Nasıl Olmalıdır

Optimize etmeden önce öncelikli Görüntülü Reklam Ağı hedeflerini denetleyin.

Optimizasyon değişikliklerini yeni kampanyalara uygulamadan önce en az iki hafta bekleyin. Dönüşümler, reklama tıklanan tarihe kadar ilişkilendirilir. Bazen bu tıklamaların dönüşüm oluşturması zaman alır.

Özel bir sebep yoksa (bütçeyi harcamakta sıkıntı yaşama gibi) hızlandırılmış yayının açık olmadığından emin olun.

Mobil cihazlara özgü GDN kampanyaları oluşturmayı en iyi GDN uygulamaları sonrasına saklayın ve gerçekleşen Mobil Teklif optimizasyonlarını ayırın.

Daha fazla denetim için Arama Ağı ve Görüntülü Reklam Ağı kampanyalarını ayrı tutun.

Görüntülü Reklam Ağı Kampanya Ayarları Nasıl Olmalıdır

Sıklık Sınırı

Markaya duyarlı kampanyalarda: TTP veya kullanıcı başına optimum sıklığı belirleyen otomatik teklif verme özelliğini değil; sıklık sınırı, BGBM teklifi verme özelliğini (sınırı belirlemek için erişim ve sıklık raporunu inceleyin) kullanmanız daha yararlı olur.

NOT:  TO, Görüntülü Reklam Ağı kalite puanını önemli ölçüde etkilemez.

Kampanyalarda otomatik teklif özelliği kullanılıyorsa, performansı olumsuz etkileyebileceğinden sıklık sınırları kullanmaktan kaçının.

En iyi uygulamalar aşağıdakileri kullanmayı içerir:

Açılış sayfasının mesaj ve stiliyle uyumlu hale getirilmiş reklam mesaj ve stili (harekete geçirici çağrıları, arka plan renklerini vb. içerir).

Tüm çerçevelerde kısa, dolaylı harekete geçirici çağrılar (ör. genel “Hemen Satın Al” mesajlarının yerine “Şimdi İnceleyin” veya “Hayallerinizi Keşfedin” gibi mesajlar).

Tüm çerçevelerde ya da en azından son çerçevede görünen şirket/marka logosu.

Fiyatlar (fiyatlar tıklama niteliğinin önceden belirlenmesine yardımcı olabilir) ve indirimler (indirim kodları dahil ederek).

Tüm çerçevelerde net değer teklifleri (kullanıcılar, reklamınızı tıklamazsa bir fırsatı kaçıracakmış gibi hissetmelidir).

Aciliyet hissi oluşturmak (son tarihler veya sınırlı miktarlardan bahsederek).

Koordine edilmiş renkler ve resimler: Reklam renklerinin resim veya logo ile uyumlu olması (şeffaf PNG biçimli resimler kullanmayı deneyin), kolay görüntülenen arka plan renkleri kullanma ve okumayı zorlaştıracak aşırı parlak renklerden kaçınma.

Metin ve resimlerin karşımı.

Kullanıcıları en alakalı açılış sayfasına yönlendirme.

Düşük maliyetli envantere erişimi en üst seviyeye çıkarmak için tüm reklam türlerinden faydalanın: Metin reklamlar, statik resimler (GIF’lere kıyasla genellikle daha fazla TO’ya sahip olurlar), GIF’ler, reklam boyutları (300×250, 728×90, 160×600, 468×60 [YouTube]) ve 320×50 (Mobil) ile dinamik reklamlar.

Mobil cihazlar için tercih edilen reklam öğeleri kullanın, mümkünse mobil açılış sayfalarına yönlendiren ağlantılar sağlayın ve daha fazla TO için açılış sayfasının görünen URL’de (ör. m.example.com) mobil uyumlu olduğunu belirtin.

Çok farklı performans metrikleri vermeleri durumunda, sadece metin ve resim reklamlar kullanan reklam gruplarını ayırabilirsiniz.

Reklam öğesini güncellerken tüm reklamları değiştirmekten kaçının, aksi takdirde bu, performans hareketliliğine neden olabilir.

Resim reklamlarınızı yüksek tanımlı (HD) boyutlarda yükleyin. HD genellikle boyutun iki katına çıktığını gösterir. Örneğin, 300×250 boyutlarındaki bir reklamın HD sürümü 600×500 olmalıdır.

Bir cevap yazın

Top