You are here
Home > Görüntülü Reklam Ağı > Görüntülü Reklam Ağı’nda Strateji Nasıl Olmalı?

Görüntülü Reklam Ağı’nda Strateji Nasıl Olmalı?

Görüntülü Reklam Ağı'nda Strateji Nasıl Olmalı?

Görüntülü Reklam Ağı yani Google Display Network (GDN) ile 2 milyonu aşkın internet sitesi, video siteleri ve mobil uygulamalarda görünüm sağlayabilirsiniz. Peki AdWords reklamı yönetirken Görüntülü Reklam Ağı kampanyalarında nasıl bir strateji, nasıl bir yol izlenmeli?

Teklif stratejisi

Hedef EBM kullanıyorsanız, ilk günden itibaren hedef EBM’deki kampanyaları nihai olarak çalışmasını istediğiniz tekliften biraz daha yüksek bir teklifle (yaklaşık %20 daha yüksek) başlatın ve öğrenmek için 2-4 hafta süre tanıyın. Hedef ROAS kullanıyorsanız, en başında gTBM kullanın ve uygun duruma geldikten sonra ROAS teklifine geçin. . Bu geçiş sırasında, hedefi kampanyanın mevcut EBM veya ROAS değerinin %10’u içerisinde olacak şekilde belirleyerek benzer hacim ve performansı sağlayın. Algoritmanın öğrenebilmesi için esneklik yaratmak üzere hedef EBM’nin veya ROAS’ın 10 katı olan günlük bir bütçe sağlayın.

Görüntülü Reklam Ağı'nda Strateji Nasıl Olmalı?

Otomatik teklif, reklam grubunun daha fazla trafiği ve dönüşümü olduğunda daha isabetli ve tutarlı olacağından kampanyalar için reklam gruplarını ayda reklam grubu başına 30’un üzerinde dönüşüm elde edecek şekilde bir araya getirebilirsiniz.

Hem yüksek sayıda dönüşüm elde edecek hem de metrik olacak bir dönüşüm kullanın (bu, reklamverenin başarısına dair bir göstergedir). Çok fazla reklam grubu, değişiklikler yapıldıktan sonra öğrenmenin daha uzun süreceği anlamına gelir ve daha fazla EBM/ROAS hareketliliğine neden olabilir.

Performanstaki hareketliliği önlemek için hedef EBM veya ROAS değişikliklerini +/- %20 olacak şekilde iki haftada en fazla bir defayla sınırlandırın.

Esnek teklif stratejisi kullanıyorsanız, ilerleyişi denetlemek için kampanya görünümünüze “Teklif stratejisi” ve “Teklif stratejisi türü” sütunları ekleyebilirsiniz.

Mobil cihazlar

Mobil cihazlara özgü GDN kampanyaları oluşturma işlemini, en iyi GDN uygulamaları ve ayrılmış Mobil  Teklif optimizasyonlarını uyguladıktan sonraya saklayın. Mobil cihaz için optimize edilmiş bir siteye sahip olmak, Görüntülü Reklam Ağı kampanyalarında daha da önemlidir.

GDN’nin otomatik teklif çözümleri cihaz, konum, günün saati ve diğer mobil cihaza özgü sinyaller kullandığından Mobil GDN’yi etkinleştirmenin en popüler yolu otomatik teklif kullanmaktır. Aksi takdirde, yani otomatik teklif kullanmazsanız Mobil GDN kullanmaya masaüstü tekliflerinizle başlayın.

Bir cevap yazın

Top