You are here
Home > Görüntülü Reklam Ağı > Resim Reklamlar Nasıl Oluşturulur

Resim Reklamlar Nasıl Oluşturulur

Görüntülü Reklam ağı, ilgi çekici metin ve grafikler kullanarak müşterilerinizde iyi bir izlenim bırakmanızı sağlayabilir. Reklamlarınızın gösterilebileceği çeşitli web sitelerinden oluşan Google Görüntülü Reklam Ağı’na göz attıkları sırada kullanıcıların ilgisini çekmek için resim reklamları kullanabilirsiniz.

Kendi web sitenizdeki içeriği temel alarak farklı boyutlarda resim reklamları hızlı bir şekilde nasıl oluşturabileceğinize değineceğiz. AdWords’te oturum açtıktan sonra resim reklam oluşturmak istediğiniz kampanyayı seçin. Resim reklamlar yalnızca Görüntülü Reklam Ağı’nda gösterilir. Bu nedenle yalnızca Görüntülü Reklam Ağı türünde bir kampanya seçtiğinizden emin olun.

Resim Reklamlar Nasıl Oluşturulur

Reklamlar” sekmesini tıkladıktan sonra kırmızı renkli “+Reklam” butonuna ve açılan seçeneklerden “Resim Reklam” tıklayın. Açılan sayfadaki kalem simgesine tıklayıp web sitenizin adresini girin ve ardından “Reklam Oluştur” tıklayın.

Web sitenizdeki resimler otomatik olarak taranır ve aralarında seçim yapabileceğiniz reklam fikirleri üretilir. Reklam fikirlerini inceleme sayfasında alternatif tasarım örneklerini göreceksiniz. İncelemek istediğiniz tasarım bölümünde “Örnek reklam boyutlarını önizleyin” tıklayarak reklamlarınızın tüm kullanılabilir resim boyutlarında önizlemesini yapabilirsiniz.

Reklamlarınız Google yönergelerine uygun olarak boyutlandırılır ve biçimlendirilir. Ardından reklamınızı yayınlamak istediğiniz reklam grubunu seçmeyi unutmayın. Reklamınızı düzenlemek istiyorsanız “Fikirleri güncelle” butonunu tıklayın. Son olarak işlemi tamamladığınızda “Kaydet” tıklayın.

Bir cevap yazın

Top