You are here
Home > Arama Ağı > Arama Ağı Reklamları’nda Dikkat Edilecek Hususlar

Arama Ağı Reklamları’nda Dikkat Edilecek Hususlar

Arama Ağı Reklamları

Yayınlama Ayarı

Kampanyada bütçe sınırı varsa standart yayın kullanın. Başarılı reklamverenler genellikle tüm saatlerde reklam yayınlar ve günün saati teklif çarpanlarını buna uygun olarak kullanırlar.

Potansiyel reklam testlerinin etkisini daha iyi anlamak için Kampanya Denemeleri özelliğini kullanmayı düşünün.

Bütçe

Performans, bütçe kullanımı ve bütçe nedeniyle kaybedilen gösterim payına dayalı olarak kampanyalar arasında bütçeyi yeniden dağıtın (veya Paylaşılan Bütçeler özelliğini kullanın).

Anahtar kelimelerin performansları farklıysa bütçe sınırı olan kampanyaları ayırmayı düşünün.

Arama Ağı Reklamları

Reklamlar

Reklamlarınız için en çok işe yarayan avantajların hangileri olduğunu test edin ve başlıklara odaklanmaya öncelik verin. Yapılabilecek testler: fiyatlandırma, özel teklifler, net değer teklifi, marka adı

Reklamınızda harekete geçirici güçlü mesajlara yer verin ve bu reklamların, kullanıcıları bu harekete geçirici mesajı takip ederek alakalı bir açılış sayfasına (ör. ürüne özgü açılış sayfaları) yönlendirdiğinden emin olun.

Reklamların hedefleme taktikleriyle alakalı olması gerekir (yani bir kullanıcı reklamı gördüğünde ne düşünüyor ve reklam metni bununla nasıl eşleşebilir?) Bu, dönüşüm hunisinin üst kısmındaki hedefleme için nasıl farklı olabilir? Hangi demografiler ve coğrafi bölgeler hedeflenmiştir?).

Kullanıcılar, marka ve genel sorgularda temel olarak farklı davranır ve reklam stratejiniz bunu yansıtmalıdır. En az 3-5 farklı ETA reklam öğesini test edin ve reklamlarınızı daha ilgi çekici hale getirmek için marka adı, marka sloganı veya resmi site (ör. <Marka Adı> – Resmi Site) eklemeyi deneyin.

Reklam metnini her coğrafi bölge için özelleştirmek önemli bir öncelikse reklam özelleştiriciler kullanmayı deneyin.

Mevcut bir grupta en az OTA miktarı kadar ETA sağlayın. Bunu yaptıktan sonra, yüksek hacimli reklam gruplarında 3-4, düşük hacimli reklam gruplarında ise 2 reklam metni varyasyonu sağlamanızı öneririz. Reklam metinlerini düzenli olarak güncelleyin.

Küçük reklam gruplarında Araya Dinamik Anahtar Kelime Ekleme özelliğini kullanmak, dil bilgisinin doğru olma olasılığını artırır.

Bir cevap yazın

Top