You are here
Home > Arama Ağı > Yerel Envanter Reklamları Nedir? Avantajları Nelerdir?

Yerel Envanter Reklamları Nedir? Avantajları Nelerdir?

Yerel Envanter Reklamları Nedir? Avantajları Nelerdir?

Yerel reklamlarla müşterileri mağazalarınıza çekerek satın alma işlemlerini tamamlamalarını nasıl sağlayabileceğinizi keşfedin. Bu reklam biçimleri, mağaza konumlarınızın yakınlarındaki tüketicilere mağazaya özel bilgiler ve yerel envanter ayrıntılarını sunar. Yerel Envanter Reklamları nedir, Google’ın yerel reklam çözümleri sayesinde, müşterileri mağazalarınıza çekerek satın alma işlemlerini nasıl tamamlamalarını sağlayabileceğinizi ve Yerel Envanter Reklamlarının avantajlarını keşfedin.

Yerel Envanter Reklamlarıyla alışveriş yapanları mağazalarınıza çekme

Yerel Envanter Reklamları, Google’da arama yapan çevredeki tüketicilere ürünlerinizi ve mağaza bilgilerinizi gösterir. Bu reklamların öncelikli amacı, müşterileri gerçek mekanda faaliyet gösteren mağazalarınıza çekerek alışveriş yapmalarını sağlamaktır (internetten satın alma seçenekleri de vardır).

Bu modülde, Yerel Envanter Reklamları nedir, Yerel Envanter reklamlarının amacını ve avantajlarını öğreneceksiniz.

Can ile tanışın

Can, her zaman yaylı bir enstrüman öğrenmek istemişti ve kısa süre önce bir enstrüman satın alıp derslere başlamaya karar verdi. Yerel Envanter Reklamlarının Can’ın satın alma deneyimini nasıl etkileyebileceğini ve mükemmel bir müzisyen olma hayaline nasıl bir adım daha yaklaştırabileceğini görelim.

Sera ile tanışın

Sera, hem internet mağazası hem de perakende satış mağazaları bulunan Sera’nın Müzik Mağazası’nın sahibidir. Sera, mağazalarına gelen ziyaretçi sayısını artırmak için Yerel Envanter Reklamlarını kullanmak istiyor. Bu reklamları kullanarak Can gibi müşterilere nasıl ulaşabilir?

Yerel Envanter Reklamları nedir?

Yerel Envanter Reklamları, Google’da arama yapan kişilere yerel envanter bilgilerini gösterir. Sera’nın Müzik Mağazası reklamlarının potansiyel müşterilere nasıl ulaştığına göz atalım.

Alışveriş yapanlar Yerel Envanter Reklamını tıkladığında bir web sitesinin yerel vitrin sayfasına yönlendirilir. Bu, Google destekli veya satıcı üzerinde bir sayfa olabilir. Sayfada, alışveriş yapan kişinin arama terimleriyle ilgili yerel envanter ve fiyatlar yer alır. Ayrıca, mağaza çalışma saatleri, yol tarifi ve daha birçok bilgi gösterilir.

Yerel Envanter Reklamları nedir?

Satıcı üzerinde yerel vitrin nedir?

Can, Sera’nın Müzik Mağazası’nın Yerel Envanter Reklamını tıkladığında bir web sitesinin yerel vitrinine yönlendirilir. Vitrin sayfasındaki bilgiler, reklamda gösterilen stok durumu ve ürün fiyatıyla eşleşir.

Sera, Can gibi yakındaki tüketicilere ulaşmak için Yerel Enventer Reklamlarını kullanır. Müşterileri, web sitesine yönlendirmek için Google üzerinde yerel vitrin yerine, satıcı üzerinde yerel vitrini seçmiştir. Bunun nedeni ise satıcı üzerinde yerel vitrin seçeneğinin, Sera’nın müşterilerinin yaşadığı deneyimi baştan sona yönetmesini ve takip etmesini sağlamasıdır.

Yerel Envanter Reklamlarının işleyiş şekli

Sera yerel envanter bilgilerini Google’a sağladığında, mağazanın 48 kilometre yakınında olup mağazada bulunan ürünlerden birini arayan kişilere reklam gösteririz.

Can’ın deneyimini inceleyelim.

Can, sabah evdeyken Google’da belirli bir banjoyu arar. Aynı gün öğleden sonra bir kafede cep telefonundan banjo aramasına devam eder. Bu kez, arama sonuçlarını incelerken, kendisine Sera’nın Müzik Mağazası’na ait Yerel Envanter Reklamı gösterilir ve mağaza Can’ın bulunduğu konumdan sadece 1,6 kilometre uzaktadır. Banjo reklamında bulunan “mevcut” metninden aradığı banjonun stokta olduğunu öğrenir.

Can reklama dokunduğunda Sera’nın Müzik Mağazası’na ait mağaza içi envanter görünümüne yönlendirilir. Burada, aradığı banjoyla birlikte ilgili ürünler, mağazanın çalışma saatleri ve konum bilgileri de gösterilir.

Can, özellikle seçtiği banjoyu satın almak istediği için öncelikle mağazada denemek istiyor.

Yerel Envanter Reklamlarının önemli avantajları

Mağaza içi envanterinizi tanıtın

Bölgenizdeki tüketicilere, Google’da arama yaptıkları anda, ilgilendikleri ürünleri mağazanızda bulabileceklerini bildirin.

Yerel mağazanızı dijitale taşıyın

Güçlü, kullanıma hazır bir internet mağazası vitrini deneyimi elde etmek için “Google üzerinde yerel vitrin”, alışveriş deneyimini doğrudan kendi web sitenizde yönetmek için “satıcı üzerinde yerel vitrin” kullanın.

Reklamlarınızın performansını ölçün

Dijital reklamlarınızın mağaza ziyaretlerine ve mağaza içi satışlara olan etkisini izleyin.

Can’ın deneyimi

Yerel Envanter Reklamları sayesinde Can, Sera’nın Müzik Mağazası’nın yakınlarındayken aradığı banjoyu bulabildi.

Can banjoyu mağazada deneyip çok beğenir ve hemen satın alır. Müzik dersi için mükemmel banjoyu tam zamanında bulduğu için çok mutlu olur. Sera ise Yerel Envanter Reklamları, Can gibi alışveriş yapan kişilerin tam olarak aradıkları ürünü bulmalarına yardımcı olduğu için çok sevinir.

Yerel Envanter Reklamları Ne İşe Yarar?

  • Mağazanızdaki ürünleri ve mağaza bilgilerinizi, çevrenizde Google’da arama yapan tüketiciler için öne çıkarın
  • Müşterileri gerçek mekanda faaliyet gösteren mağazalarınıza çekerek alışveriş yapmalarını sağlayın
  • Ürünlerinizi Google üzerinde veya bir satıcı üzerinde yerel vitrinde sergileyin

Bir cevap yazın

Top