You are here
Home > Arama Ağı > Yerel Katalog Reklamları Nedir? Avantajları Nelerdir?

Yerel Katalog Reklamları Nedir? Avantajları Nelerdir?

Yerel Katalog Reklamları Nedir? Avantajları Nelerdir?

Yerel Katalog Reklamlar, oldukça görsel ve kolayca göz atılabilen mobil reklamlardır ve Görüntülü reklamları görüntüleyen kişilere ulaşır. Bu reklamlar; mağazaya özel ürünleri, envanteri, fiyatları ve mağaza bilgilerini vurgulayarak yerel mağazalarınızın ziyaretçi trafiğini artırabilir.

Bu modülde, Yerel Katalog Reklamları nedir, Yerel Katalog Reklamların amacını ve avantajlarını öğreneceksiniz.

Yerel Katalog Reklamlar sayesinde daha fazla sayıda mobil tüketiciye ulaşma

Can’ın deneyimi

Can, trenle işten eve giderken zaman geçirmek için mobil cihazında bir sosyal medya uygulaması kullanır. Ekranı kaydırırken Sera’nın Müzik Mağazası reklamı karşısına çıkar. Can’ın banjo hocası, kendisine kısa süre önce bir nota sehpası önerdiği için bu, alakalı bir reklamdır.

Yerel Katalog Reklamlar Can’a nasıl yardımcı olur?

Sera nota sehpaları satıyor!

Sera, internet ve beş perakende satış mağazasında müzik enstrümanlarının yanı sıra kitap, nota defteri, sehpa, metronom gibi çeşitli ürünler de satmaktadır.

Yerel Katalog Reklamlar, Sera’nın Can gibi müşterilere ulaşmasına nasıl yardımcı olabilir?

Yerel Katalog Reklamlar nedir?

Yerel Katalog Reklamlar görsel ve kolayca göz atılabilen mobil reklam biçimidir. Ürünlerinizi 3 milyondan fazla sitede ve uygulamada gösterebilir, Görüntülü reklamların geniş erişim ağından yararlanabilirsiniz.

Yerel Katalog Reklamlar nedir?

Yerel Katalog Reklamların işleyiş şekli

Yerel Katalog Reklamlar, Yerel Envanter Reklamlarından aldığı feed verilerini kullanarak Görüntülü reklamları görüntüleyen kişilere ulaşır. Yerel Katalog Reklamlar, mağaza içi ürün stok durumunu, fiyatlandırmayı ve mağaza bilgilerini vurgulayarak gerçek mekanda faaliyet gösteren mağazalarınıza daha fazla ziyaretçi çeker. Bu reklamlar, geleneksel basılı kampanyalarınızla aynı amaca hizmet etmekle kalmayıp daha geniş kitlelere ulaşma ve mağaza ziyareti ölçümü çözümleri de sunar.

Yerel Katalog Reklamların önemli avantajları

Ürün envanterinizi öne çıkarın

Aradıklarını satın almaya hazır olan müşterilerin, ürünlerinizi kolayca kaydırılabilen mobil düzende bulmalarına yardım edin.

Basılı pazarlama hedeflerinizi tamamlayın

Basılı reklamlar (ör. kataloglar, broşürler, dijital el ilanları) için kullandığınız reklam öğelerinin (görsel ve metin) ve ürün seçiminin aynısını kullanın. Ürünlerinizin gösterildiği sırayı da kontrol edebilirsiniz.

Reklamlarınızı ölçüp optimize edin

Hassas ve gerçek zamanlı mağaza ziyareti verileri sayesinde reklamlarınızın performansını izleyin ve artırın.

Can’ın deneyimi

Can’ın bir nota sehpasına ihtiyacı vardı ve mobil cihazında Sera’nın Yerel Katalog Reklamını gördü. Can reklamı inceleyerek tercih ettiği nota sehpasının yakında hangi mağazalarda stokta olduğunu, mağazanın çalışma saatlerini ve konumunu öğrendi.

Can, mükemmel nota sehpasını mağazada bulduğu için çok mutlu olur ve satın alır. Sera ise Yerel Katalog Reklamlar, Can gibi alışveriş yapan kişilerin yakınlardaki bir perakende satış mağazasında tam olarak aradıkları ürünü bulmalarına yardımcı olduğu için çok sevinir.

Yerel Katalog Reklamları Ne İşe Yarar?

  • Mobil müşterilere ulaşır
  • Mağazadaki fırsatları tanıtır
  • Basılı/dijital el ilanları/katalogların uzantısı olarak görev yapar
  • Mağazaların ziyaretçi trafiğini artırır
  • Görüntülü reklam ağında gösterilir

Bir cevap yazın

Top