You are here
Home > Google Ads > AdWords – Telefonla Arama Çözümleri

AdWords – Telefonla Arama Çözümleri

AdWords - Telefonla Arama Çözümleri

İki sihirli kelime: Ara beni. İşletmeler bunu çatılarına çıkıp bağıra bağıra söylüyor. Sebebi ne mi?

Çünkü telefon aramalarını potansiyel müşteriler kazanmak için bir numaralı yol olarak görüyorlar. Bu nedenle, müşterilerinizi işlerinde başarıya ulaştırmak istiyorsanız AdWords Telefonla Arama Çözümleri’ne yatırım yapmak için zaman ayırın. Bu sayede, telefonla aramalarını kolaylaştırarak müşterinizin markasıyla ilgilenen kullanıcıları sadık müşterilere dönüştürme şansı elde edersiniz. O halde çatıda daha fazla durmanıza gerek yok. İşinizi biz hallederiz.

Telefonla Aramalar Neden Önemlidir?

“Tek istediğim gerçek bir kişiyle konuşmak”

Cenk, Trabzon’da yaşayan bir müteahhit ve bir proje için özel bir boya rengi arıyor. Mobil cihazında bir hırdavat dükkanı için arama yaptıktan sonra yetkili bir kişiyle konuşup aradığı rengin stoklarda olup olmadığını öğrenmek için reklamı tıklıyor ve mağazayı telefonla arıyor.

Çoğu müşteri gibi Cenk de akıllı telefonunu hâlâ normal bir telefon olarak kullanıyor ve kendisine yardımcı olabilecek bir kişiye bağlanmak istiyor.

Telefon Uzantıları

Numaranızı doğrudan bir reklamda ve cep telefonlarında ön plana çıkararak müşterilerin telefonla aramalarını kolaylaştırın. Bu sayede, müşteriler sadece reklamı görerek telefonla arayabilir.

Yalnızca telefon araması üreten reklamlar

Kullanıcıların reklamı tıklayarak web sitenize yönlendirilmesine izin vermeden, telefon numaranızı göstermek ve onlara tıkla ve ara olanağı sunmak için ayrı yalnızca telefon araması üreten reklamlar oluşturun.

Telefonla Aramalar ve Trafik mi? Yoksa sadece Telefonla Aramalar mı?

İyi geliştirilmiş bir mobil web siteniz varsa ve müşteriler telefonla aramadan önce onlara daha fazla bilgi edinme şansı vermek istiyorsanız Telefon Uzantıları tam da aradığınız şey. Ancak, mobil cihazıyla mobil web sitenizi ziyaret eden bir müşterinin web sitenizden hemen çıkacağı konusunda endişeleriniz varsa yalnızca telefon araması üreten reklamları düşünün.

Etkiyi Ölçün

Ölçüm, büyük kampanyaların temelidir. Nelerin iyi performans gösterdiğini ve nelerin kötü durumda olduğunu görmenizi sağlayarak daha iyi yatırım yapmanızı sağlar. Bu durum telefonla arama kampanyalarında da geçerlidir. En doğru tablo için doğrudan veya tıklama yoluyla gelmelerine bakmaksızın reklamlardan gelen tüm telefon aramalarını ölçün. Bu çözümleri uygularsanız daha sonra kampanyalarınızı tekrar gözden geçirmek için daha az çaba harcarsınız.

  1. Müşteri tıklar ve arar

Bu örnekte müşteri, reklam aracılığıyla işletmeyi doğrudan telefonla arar.

  1. Müşteri, reklamı tıklayarak web sitesine yönlendirilir Biraz araştırma yaptıktan sonra müşteri sitedeki numarayı ararsa bu durum aramanın gerçekleştirilmesini sağlayan reklamla ilişkilendirilebilir. Müşteriler numarayı not edip daha sonra aradıklarında da aynı şey geçerlidir.

AdWords - Telefonla Arama Çözümleri

Ölçüm Çözümleri

Google Yönlendirme Numarası

Bu numara; arama süresini, arama başlangıç/bitiş zamanını, arayan kişinin dahil olduğu alan kodunu ve daha fazlasını içeren arama metriklerini etkinleştirir. Daha iyi ölçüm yapmak ve daha akıllı teklif vermek için dönüşüm olarak telefon aramaları raporu oluşturun.

Web Sitesi Telefonla Arama Dönüşümleri

Kullanıcı bir reklamı tıklayıp web sitenize yönlendirildiğinde, Web Sitesi Telefonla Arama Dönüşümleri sitenize bir yönlendirme numarası ekler. Bu sayede, aldığınız her bir telefon aramasını daha önceden kullandığınız anahtar kelimeler ve yayınladığınız reklamlarla ilişkilendirebilirsiniz.

2 thoughts on “AdWords – Telefonla Arama Çözümleri

  1. Merhabalar,

    Google ads te sadece telefon ile aranma reklamı yayınlatmak istiyoruz. Fakat sektördeki rakiplerimiz bu reklamlara tıkladıklarında bizi hiç aramadıkları halde bizden herhangi bir TBM kesilir mi? Bunun önüne geçilebilir mi?

    İyi çalışmalar.

Bir cevap yazın

Top