You are here
Home > Google Ads > Google Ads Vitrin Alışveriş Reklamları Nedir?

Google Ads Vitrin Alışveriş Reklamları Nedir?

Google Ads Vitrin Alışveriş Reklamları Nedir?

Tüketiciler Google’da “gitarlar”, “ev dekorasyonu” veya “aynalar” gibi geniş arama terimleri (veya dönüşüm hunisinin üst kısmında bulunan sorguları) kullanıyorsa henüz tam olarak neyi nereden satın almak istediklerine karar vermemişlerdir. Vitrin Alışveriş reklamları tüketicilerin birçok markayı bulup keşfetmesine yardımcı olarak onları alışveriş deneyimlerinin başında etkileyebilir. Bu potansiyel müşteriler, neyi nereden satın alacaklarına karar vermeye çalışırken onlara ulaşıp markanızı ve ürünlerinizi tanıtabilirsiniz.

Bu modülde, Vitrin Alışveriş reklamlarının nerelerde gösterildiğini, işleyiş şekillerini ve amaçları ile avantajlarını öğreneceksiniz.

Can ile tanışın

Can, canlı müzik dinlemeyi her zaman çok sevmiştir. Bu nedenle bir enstrüman çalmayı öğrenerek tutkusuna yeni bir boyut kazandırmaya karar verir. Gitar öğrenmeyi düşünür fakat seçeneklerin çok olması nedeniyle kararsız kalır.

Vitrin Alışveriş reklamları Can’ın kendisi için doğru enstrümanı bulmasına nasıl yardımcı olabilir?

Sera ile tanışın

Sera, büyüyen bir internet ve perakende satış müzik mağazası sahibidir. Daha fazla sayıda müşterinin, internetten alışveriş yaptığı sırada markası üzerinde düşünmesini istiyor. Vitrin Alışveriş reklamları Sera’nın işletme hedeflerine ulaşmasına nasıl yardımcı olabilir?
Vitrin Alışveriş reklamları nedir?

Vitrin Alışveriş reklamları nedir?

Vitrin Alışveriş reklamları, müşterilerle satın alma yolculuklarının başlangıcında, hangi ürünü nereden satın alacaklarını keşfederlerken etkileşime geçmenizi sağlar.

Sera, Google’da arama yapan tüketicilere alakalı ürünler sunmak için Vitrin Alışveriş reklamlarını kullanabilir. Böylece Sera; markasını, web sitesini ve ürünlerini benzer satıcılar arasında öne çıkarabilir.

Sera, yaşam tarzı resimlerini ve metnini kullanarak tüketicilerin Sera’nın sunduğu ürün kategorilerinde veya markalarda arama yaptıklarında yaşadıkları deneyimi şekillendirebilir.

Vitrin Alışveriş reklamlarının işleyiş şekli

Mobil – Daraltılmış reklam 

Vitrin Alışveriş reklamları, marka sorgularında daraltılmış reklamlar olarak gösterilir. Can gibi bir tüketici Sera’nın Müzik Mağazası’na ait daraltılmış reklama dokunduğunda reklam genişler ve ürünlerin ön izlemelerini öne çıkararak marka hakkında daha fazla bilgi verir.

Mobil – Genişletilmiş reklam

Can genişletilmiş reklamın URL’sine veya başlık resmine dokunduğunda Sera’nın Müzik Mağazası’nın web sitesine yönlendirilir. Fakat genişletilmiş reklamda ürünlerden birine dokunursa satış sitesinin ilgili ürün sayfasına ulaşır.

Vitrin Alışveriş reklamları nerede gösterilir?

Vitrin Alışveriş reklamları Google Arama’ya özgüdür. Sera gibi satıcıların ürünlerini internetten alışveriş yapan milyonlarca kişiye göstermesini sağlar.

Vitrin Alışveriş reklamlarının temel avantajları

Markanızı, web sitenizi veya ürünlerinizi farklı kılın

Vitrin Alışveriş reklamları mükemmel yaşam tarzı resimleri ve özel metinlerle tüketicilere ilham vermenize fırsat sağlar. Başlık resmini, başlığı, açıklamayı ve hedef URL’yi seçip vurgulanacak bir ürün kategorisi belirleyin. Google, alışveriş yapanların arama terimine göre bu ürünler arasından en ilgili olanları belirleyip genişletilmiş reklamda gösterir.

Kullanıcıları satın alma dönüşüm hunisine yönlendirin

Vitrin Alışveriş reklamları, tüketicileri satın alma deneyimlerinin başında etkiler. Google’ın hedef kitle ürünlerini kullanarak Vitrin Alışveriş reklamlarınızla etkileşime geçen tüketicileri müşteri yolculukları boyunca hedefleyebilir ve yeniden etkileşime geçebilirsiniz.

Can’ın deneyimi

Can, Vitrin Alışveriş reklamlarında şık bir banjo görür ve ürünü çok beğenir. Daha sonra Sera’nın Müzik Mağazası’ndan satın almaya karar verir! Artık müzik yolculuğunu başlatmaya bir adım daha yaklaşmıştır.

Vitrin Alışveriş reklamları, markaları ve ürünleri sergileyerek Can’ın aramasını daraltmasına, ideal enstrümanı bulmasına ve satın alacağı işletmeyi seçmesine yardımcı oldu.

Temel çıkarımlar

Vitrin Alışveriş reklamları:

  • Tüketicilerin ne alacakları veya nereden alacakları konusunda emin olmadıkları durumlarda daha geniş sorgulardan yararlanın
  • Tüketicileri markanızla tanıştırmak için bir ürün koleksiyonu sunun
  • Google Arama’da mobilde ve masaüstünde görünür olun

Bir cevap yazın

Top