You are here
Home > Google Ads > Google AdWords Alışveriş Reklamcılığı Sınavı Soruları

Google AdWords Alışveriş Reklamcılığı Sınavı Soruları

Google AdWords Alışveriş Reklamcılığı Sınavı Soruları

Alışveriş Reklamcılığı sınavı Google Merchant Center hesabı yönetme ve alışveriş reklam kampanyaları oluşturmaları dahil olmak üzere ileri düzey çevrimiçi reklamcılık konularını içermektedir. AdWords sertifikası nasıl alınır https://www.googleadwordsreklami.com/google-adwords/google-adwords-sertifikasi-nasil-alinir.html linkinde bahsetmiştik.

AdWords Sertifikasına Sahip Olmak İçin Bizimle İletişime Geçin! 2 günde tüm sertifikalara sahip olun.

  • Mail: info@googleadwordsreklami.com
  • Skype: bizeiletin
  • Telefon / Whatsapp: 0553 171 99 84

Google AdWords Alışveriş Reklamcılığı Sınavı 63 sorudan oluşuyor. 90 dakika süre içerisinde tamamlamanız gereken sertifika programından %80 ve üzeri başarılı not almanız gerekiyor. Sınavı geçememeniz durumunda 1 hafta sonra sınava tekrar giriş yapabilirsiniz. Google AdWords Alışveriş Reklamcılığı sertifikasına sahip olabilmeniz için çalışma kılavuzuna göz atabilirsiniz.

Eğer ki gerekli olan yetkinliğe sahip olduğunuz halde başarılı not alamıyorsanız üzülmeyin. Çoğu zaman gerekli bilgi, deneyim ve tecrübe olmasına rağmen sınavdan geçer not almak mümkün olmayabiliyor 🙂 İsim ve kimliklerini gizli tuttuğumuz çok sayıda reklam ajansı ve bireysel kullanıcılara AdWords Sertifikası konusunda destek verdik, vermeye de devam ediyoruz.

Alışveriş Reklamcılığı Sınav Soruları

Hangisini yapmak için kampanya önceliğini kullanabilirsiniz?

Selin, klasik eşyalar ve özel sanat eserleri sattığı çevrimiçi mağazasını tanıtmaktadır. Benzersiz ürün tanımlayıcıları için ne eklemesi gerekir?

Esin’in Google Merchant Center hesabı neden askıya alınabilir?

Ozan, ürünlerinin hatalı fiyatlar nedeniyle onaylanmadığını öğrenir. Onaylanmama durumuna aşağıdakilerden hangisi neden olmuş olabilir?

Ürün grupları ne zaman Teklif Simülasyon Aracı için uygun olur?

Farklı ülkelerde ürün sunmak için ne yapmanız gerekir?

Google Alışveriş’te aşağıdakilerden hangisini satabilirsiniz?

Google‘ın yetişkinlere yönelik kabul ettiği ürünler satacak olan Nur, içeriğini nasıl hedeflemelidir?

Özel etiketler aşağıdakilerden hangisi için iyi bir çözümdür?

Aşağıdakilerden hangisi yapmak istediğinizde birden fazla reklam grubu kullanmalısınız?

Google Merchant Center’daki çok müşterili hesaplar, reklamverenlerin aşağıdakilerden hangisini kolayca yapmasını sağlar?

Yeni bir feed’in işlem süresini kısaltmak için en iyi uygulama hangisidir?

Alışveriş reklamları hangisine hedeflenebilir?

Nihal’in aldığı analizlere göre “Tüm ürünler” grubundaki özellikle 5 marka iyi performans gösteriyor. Nihal bu değerli markalara daha fazla trafik çekmek için ne yapabilir?

Sanat malzemeleri mağazası olan Vildan’ın “resim” ürün grubuna ilişkin trafik artmaktadır. Vildan’ın, resim ürünlerinin performansını optimize etmek için ne yapması gerekir?

Bora, ürün gruplarından birinde düşük trafik elde etmektedir ve günlük harcama düşüktür. Gösterim sayısını ve trafiği artırmak için ne yapabilir?

Satıcılar, Google Merchant Center’ı hangi amaçla kullanır?

Etkin bir veri feed’ine sahip olmak için feed’i ne sıklıkla güncellemeniz gerekir?

Google Merchant Center aşağıdakilerden hangisi için kullanılabilir?

‘tanımlayıcı var’ [identifier exists] özelliği ve ‘YANLIŞ’ [FALSE] değeri aşağıdakilerden hangisi için kullanılmalıdır?

Google Merchant Center aşağıdakilerden hangisi için kullanılır?

Giyim mağazası sahibi Suzan, ürünlerini İnternet üzerinden satmaya karar verir. Kendisi bir Google Merchant Center veri feed’i oluştururken hangi benzersiz ürün tanımlayıcıları kabul edilir?

Batur, Alışveriş kampanyasının reklam gruplarından birindeki ürün gruplarını alt ürün gruplarına ayırmayı tamamlamıştır. Batur, geri kalan “tüm ürünlerdeki diğer her şey” ürün grubu için aşağıdaki tekliflerden hangisini kullanmamalıdır?

Google AdWords Alışveriş Reklamcılığı sınav soruları ve cevapları ile ilgili sizlere destek olmamızı istiyorsanız, %100 sertifika garantili çözümlerimiz için bizimle info@googleadwordsreklami.com mail adresinden ya da aşağıdaki yorum bölümünden iletişime geçebilirsiniz.

3 thoughts on “Google AdWords Alışveriş Reklamcılığı Sınavı Soruları

Bir cevap yazın

Top