You are here
Home > Google Ads > Google Adwords Reklamlarında Açılış Sayfasının Önemi

Google Adwords Reklamlarında Açılış Sayfasının Önemi

Google Adwords Reklamlarında Açılış Sayfasının Önemi

Google Adwords Reklamları‘nın amacı arabuluculuktur. Kullanıcılar yazlık şapkadan, Bağdat caddesindeki İtalyan restoranlarına yada 105 ekran televizyonlara kadar her şeyi ararlar. Ve sonunda ihtiyaçlarını karşılamaya hazır ve istekli bir dizi işletmeyle eşleştirilirler.

Bir işletme sahibi olarak reklamınız bir kullanıcı tarafından tıklandığında onun dikkatini çekmiş olduğunuzu bilirsiniz. Peki bu kişinin müşteriye dönüşmesini nasıl sağlayabilirsiniz?

Bunun anahtarı açılış sayfanız olabilir. Açılış sayfası kişilerin reklamınızı hemen tıkladıktan sonra gördükleri sayfadır. Bu sayfayı reklamınızı oluştururken tanımlarsınız. Ana sayfanızı ürünlerinizden birini özel bir sayfayı, iletişim formunuzu veya başka herhangi bir sayfayı açılış sayfanız olarak tanımlayabilirsiniz. Google Adwords Reklamları‘nda bu sayfa Hedef URL olarak adlandırılır.

Google Adwords Reklamlarında Açılış Sayfasının Önemi

Açılış sayfanızı seçerken aşağıdakileri aklınızda bulundurun. Webde gezinen ve web sitelerini ziyaret eden sizin gibi kişiler sitede kalıp kalmayacaklarını çok kısa sürede karar verirler. Aslında bu konuda yapılan çalışmalar web sitenize gelen potansiyel müşterileri sitede kalmaya ikna etmek için yalnızca birkaç saniyeniz olduğunu göstermiştir. Açılış sayfanızın sizi istediğiniz sonuca ulaşmasını sağlamak için şimdi kendinize aşağıdaki 3 soruyu sorun.

1- Google Adwords Reklamlarında vadettikleriniz sayfada yer alıyor mu?

Reklamınızı tıklayanların yönlendirdiği sayfaya yakından bakın. Hafta sonu için özel bir teklif duyurusunda bulunduysanız sitenizde buna yer verdiniz mi? Muhteşem bir çizgili çorap koleksiyonunuz olduğundan bahsediyorsanız reklamınızı tıklayarak açılış sayfanıza gelen kişiler sunduğunuz tüm çizgili çorapları bulabilecek mi?

Potansiyel müşterilerin ilgisini kaybetmemek için reklamda tanıttığınız ürün veya hizmete açılış sayfanızda mutlaka yer verin.

2- Ziyaretçiler aradıklarını sitenizde kolayca bulabiliyor mu?

Bir potansiyel müşteri açılış sayfanıza geldikten sonra sitenizi kolayca gezip keşfedebilmelidir. Aradıklarını kısa sürede ve kolayca bulamayan ziyaretçiler başka yerlere bakmak için web sitenizden ayrılabilirler.

3- Ziyaretçilerin sitenizde ne yapmalarını istiyorsunuz?

Google Adwords Reklamları ile Harekete geçirici mesaj ekleyin!

Web sitenizin amacı nedir? Ziyaretçilerin hemen alışveriş yapmalarını mı istiyorsunuz? Daha fazla bilgi edinmelerini mi istiyorsunuz? Kaydolmalarını mı istiyorsunuz? Çekinmeyin ve bunu onlara bildirin. Harekete geçirici mesaj potansiyel müşterilere bir sonraki adımda ne yapmaları gerektiğini söyler. O halde şimdiki açılış sayfanıza bir göz atın. Reklamda vadettiklerinizi içeriyor mu? Ziyaretçilerin aradıklarını kolayca bulmalarına olanak tanıyor mu? Ayrıca onları bir işlem yapmaya teşvik ediyor mu?

İşte sizi sonuca ulaşmanızı ve web sitenize gelen ilgili ziyaretçileri müşteriye dönüştürmenizi sağlayacak Google Adwords Reklamları ile açılış sayfaları oluşturmada yol gösterecek 3 ipucu.

One thought on “Google Adwords Reklamlarında Açılış Sayfasının Önemi

  1. Açılış sayfalarının en önemli noktası bence sayfa hızı. Yavaş açılması yapılan harcamaların boşa gitmesine neden olur.

Bir cevap yazın

Top