You are here
Home > Google Ads > Satışlar için Dönüşüm İzleme Nasıl Kurulur? (Videolu ve Örnekli Anlatım)

Satışlar için Dönüşüm İzleme Nasıl Kurulur? (Videolu ve Örnekli Anlatım)

Android uygulama içi satın alma işlemleri için izlemeyi ayarlama

Bu makalede asıl hedefi satışları artırmak olan bir işletme için dönüşüm izlemenin nasıl ayarlanacağını öğreneceksiniz. Ayarlama adımlarını bu işletme senaryosunun belirli pazarlama ihtiyaçları üzerinden ilerleyerek keşfedeceksiniz.

Birinci adım: Web sitesi için dönüşüm işlemleri ayarlama

Hilal web sitesini önceden oluşturduğu için ilk adım olarak sitesinde dönüşüm işlemlerini ayarlaması gerekiyor. Bunu nasıl yaptığına bakalım.

Sonraki adım: Mobil uygulama için dönüşüm izlemeyi ayarlama

Hilal, çekirdek kitlesine mobil cihazlarından erişmek istiyor. Reklamlarının uygulama içi satın almaları artırmada ne kadar etkili olduğunu ölçmeyi amaçlıyor. Mümkün olan en iyi ölçüm ve performans sonuçlarını elde etmek için Hilal’in web sitesi etkinlikleriyle aynı uygulama içi etkinliklerini izlemesi gerekiyor.

Mobil uygulamalarda dönüşüm izleme üç adımda ayarlanır.

Birinci adım: Uygulama içi dönüşüm izleme için entegre edilecek bir ilişkilendirme iş ortağı seçin.

Bu, Google Play veya Firebase olabilir. Hilal, ana uygulaması Android tabanlı olduğu ve uygulama içi faturalandırma kullandığı için Google Play’i tercih ediyor. Google Play, uygulama içi faturalandırma kullanan uygulamalar için dönüşümleri otomatik olarak izliyor ve Hilal’in uygulamasına izleme kodu eklemesi gerekmiyor.

İkinci adım: İlişkilendirme sağlayıcınızı Google Ads hesabınıza bağlayın.

İlişkilendirme iş ortağı entegrasyonundan sonra ilgili hesabı Google Ads hesabınıza bağlamanız gerekir. Hilal’in Google Play ve Google Ads hesaplarını nasıl birbirine bağladığını aşağıdaki bölümde görebilirsiniz.

Üçüncü adım: Android veya iOS uygulamalarınız için izlemeyi ayarlayın.

Hesaplarınızı birbirine bağladıktan sonra dönüşüm işlemlerini ayarlamaya geçebilirsiniz. Devam ederek Hilal’in Google Play ve Google Ads hesaplarını birbirine bağladıktan sonra Android uygulama içi satın alma işlemleri için izleme özelliğini nasıl ayarladığını görebilirsiniz.

Google Play ve Google Ads hesaplarını bağlama

Hilal’in mobil cihaz kullanan kitlesine erişmesi için Google Ads hesabını Google Play hesabına bağlaması gerekiyor. Hilal, uygulamasında uygulama içi faturalandırma kullanıldığı için dönüşüm izlemeyi, reklamlarından birine tıklayan bir kullanıcı uygulama içi bir satın alım yaptığında otomatik olarak izlenecek şekilde kullanabilir.

Hilal, bu hesapları birbirine bağladığında yeniden pazarlama etiketi ayarlamadan uygulama kullanıcılarına reklam gösterebilir.

Google Play ve Google Ads hesaplarını bağlama konusunda daha fazla bilgi edinmek için bu Yardım Merkezi makalesini inceleyin.

Android uygulama içi satın alma işlemleri için izlemeyi ayarlama

Sonunda, Hilal Android platformundaki uygulama içi satın alma işlemleri için de otomatik olarak Google Play’den izlemeyi etkinleştirebiliyor. Yaptığı işlem, web sitesi için dönüşüm işlemlerini ayarlamasıyla oldukça benzer.

Daha fazla bilgi edinmek için Google Play ile uygulama dönüşümlerini izleme hakkındaki bu Yardım Merkezi makalesini inceleyin.

Hilal yeni bir dönüşüm işlemi ayarlamak için mavi artı düğmesini tıklıyor.
Android uygulama içi satın alma işlemleri için izlemeyi ayarlama
Bu kez Uygulama simgesini seçiyor.
Android uygulama içi satın alma işlemleri için izlemeyi ayarlama
Hilal, ilişkilendirme iş ortağı olarak Google Play’i, izlemek istediği kaynak olarak da Uygulama İçi Satın Almaları seçiyor. Devam’ı tıklıyor.
Android uygulama içi satın alma işlemleri için izlemeyi ayarlama
Sonra dönüşüm işlemi için bir ad belirliyor, uygulamasının adını ekliyor ve bu dönüşüm işlemi için gerekli ayarları seçiyor.
Android uygulama içi satın alma işlemleri için izlemeyi ayarlama

Hilal’in bir sonraki adımı

Hilal, sonraki adımda reklamlarından gelen telefon aramalarını izlemek için de dönüşüm işlemleri ayarlayabilir.Reklamlardan gelen telefon aramalarını izlemeyle ilgili daha fazla bilgi edinin.

Bu makalede asıl hedef satışları artırmak olduğunda dönüşüm işlemlerinin nasıl ayarlanacağını öğrendiniz. Asıl hedef uygulama yükleme sayısını artırmak olduğunda dönüşüm işlemlerinin nasıl ayarlanacağını öğrenmek istiyorsanız Mobil Uygulama Dönüşüm İzleme Nasıl Kurulur? makalesini inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Top