You are here
Home > Google Ads > Google Adwords Sertifika Sınav Soruları – Sertifika Sahibi Yapıyoruz

Google Adwords Sertifika Sınav Soruları – Sertifika Sahibi Yapıyoruz

Google Adwords Sertifika Sınav Soruları - Sertifika Sahibi Yapıyoruz

Google Adwords Sertifikaları sınav sorularını çözerek çevrimiçi reklamcılığın temeli olan Adwords reklamlarında belirli bir yetkinliğe sahip olduğunuzu gösterebilirsiniz.

AdWords Sertifikasına Sahip Olmak İçin Bizimle İletişime Geçin! 2 günde tüm sertifikalara sahip olun.

 • Mail: info@googleadwordsreklami.com
 • Skype: bizeiletin
 • Telefon / Whatsapp: 0553 171 99 84

Bu yazımızda sertifikasyon sınavlarına nasıl hazırlanmanız gerektiği ve Adwords sertifikası nasıl alınır, sınava dair bilgiler yer alacak. Google Adwords sınav soruları içeriği ve geçer not alabilmeniz için dikkat edilmesi gereken noktalar hakkında bilgilere de ulaşabilirsiniz.

Sertifikasyon sınavlarına girebilmeniz için Google Partners üyeliğinizin olması gerekmektedir. Sertifikasyon sınavları kampanya kurgusu ve yönetimi, hesap optimizasyonu, ölçüm yapabilme ve çevrimiçi reklamcılık konusunda bilgilerinizin sınanması amacıyla gerçekleştirilmektedir. Google Adwords Sertifika Sınav Soruları;

 • Temel Düzey
 • Arama Ağı Reklamcılığı
 • Görüntülü Reklamcılık
 • Mobil Reklamcılık
 • Video Reklamcılığı
 • Alışveriş Reklamcılığı

konularını kapsamaktadır. Sınavlarda başarılı olabilmeniz için %80 barajının üzerinde puan almanız gerekmektedir.Google Adwords Sertifika Sınav Soruları - Sertifika Sahibi Yapıyoruz

AdWords Temel Düzey sınav soruları çevrimiçi reklamcılık hakkında bilgilerden meydana gelmektedir. Adwords reklamlarının yararlarının yanı sıra kampanyaların yönetilmesi, hesap kurguları ve hesap optimizasyonu konularında sorular içermektedir. 120 dakika içerisinde tamamlanması gereken Temel Düzey sınavı 100 sorudan meydana geliyor.

Arama Ağı Reklamcılığı sınav soruları Google arama ağı kampanyalarının oluşturulması, yönetilmesi, ölçümlendirilmesi ve optimizasyon aşamalarına dair bilgileri içerir. 120 dakika içerisinde tamamlanması gereken Arama Ağı Reklamcılığı sınavı 100 sorudan meydana geliyor.

Görüntülü Reklamcılık sınav soruları 2 milyonu aşkın internet sitesinin yanı sıra videoların ve mobil uygulamaların bulunduğu Görüntülü Reklam Ağı’nda yeni kampanyaların oluşturulması, yönetilmesi, reklam performanslarının analiz edilmesi dijital dünyada yer alan kullanıcılara iletişim kullanılması ile ilgili bilgileri içerir. 120 dakika içerisinde tamamlanması gereken Görüntülü Reklamcılık sınavı 100 sorudan meydana geliyor.

Mobil Reklamcılık sınav soruları mobil cihazlara özel reklam çeşitleri, teklif stratejileri ve hedefleme yöntemleri, kampanyaların analizi ve optimize etmeye yönelik bilgiler içerir. 90 dakika içerisinde tamamlanması gereken Mobil Reklamcılık sınavı 70 sorudan meydana geliyor.

Video Reklamcılığı sınav soruları Youtube ve internet üzerinde video reklam kampanyalarının oluşturulması, yönetilmesi, optimize edilmesi ve performans analizlerinin gerçekleştirilmesi ile ilgili bilgiler içerir. 90 dakika içerisinde tamamlanması gereken Video Reklamcılığı sınavı 74 sorudan meydana geliyor.

Alışveriş Reklamcılığı sınav soruları Merchant Center üzerinden e-ticaret kampanyalarının oluşturulması, ürünlere ait veri feed’lerinin oluşturulması, üzerine bilgiler içermektedir. 90 dakika içerisinde tamamlanması gereken Alışveriş Reklamcılığı sınavı 63 sorudan meydana geliyor.

Sertifika hakkı kazanabilmeniz için tüm sınavlardan %80 ve üzeri bir not almanız gerekmektedir. Altında not aldığınız sınava 7 gün arayla tekrar giriş yapabilirsiniz.

Sizi Sertifika Sahibi Yapalım

AdWords sertifikalı bir uzman yada Google Partner ajans/firma olmak istiyorsunuz ama sınav sorularından başarılı not alamıyor musunuz? Aşağıdaki yorum bölümünden yada aşağıdaki mail adreslerinden bizimle iletişime geçin,  sizde sertifika sahibi olun!

27 thoughts on “Google Adwords Sertifika Sınav Soruları – Sertifika Sahibi Yapıyoruz

  1. Merhabalar

   Cevapları paylaşmıyoruz, dilerseniz cüzi bir ücret karşılığında sertifikaları almanızı sağlayabiliriz.

Bir cevap yazın

Top