You are here
Home > Google Ads > Yer Hedefleme Nasıl Ayarlanır? Resimli Anlatım ve Talimatlar

Yer Hedefleme Nasıl Ayarlanır? Resimli Anlatım ve Talimatlar

Yer Hedefleme Nasıl Ayarlanır? Adım Adım Talimatlar

AdWords yer hedefleme, reklamlarınızın belirli coğrafi bölgelerdeki potansiyel müşterilere ulaşmalarına yardımcı olarak istediğiniz müşterilere daha kolay erişebilmenizi ve potansiyel olarak yatırım getirinizi artırmanızı kolaylaştırır.

Reklamlarınızı aşağıdaki alanlarda hedeflemek için yer hedeflemeyi kullanabilirsiniz.

  • Bir ülkenin tamamı
  • Bir ülkenin şehirleri
  • Bir merkezin etrafındaki özel alanlar

YER HEDEFLEME NASIL AYARLANIR?

Yer hedefleme ayarlarınızı belirlemek yada değiştirmek için yer hedefleme ayarlarınızı değiştirmek istediğiniz kampanyayı seçin. Kampanya adı altında Ayarlar bölümünden Hedeflenen yerler alanını bulun. Bir ülkeyi yada ülke içindeki belirli bir bölgeyi örneğin bir ili yada şehri eklemek için hedeflemek istediğiniz yerin adını girmeniz yeterlidir.

AdWords daha sonra eşleşen yerlerin listesini gösterir. Eklemek istediğiniz yerin adını tıklayın veya listede eklemek istediğiniz yerlerin yanındaki Ekle’ye tıklayın. Birden fazla yer eklemek isterseniz istediğiniz tüm yerleri ekleyene kadar bu işlemi tekrarlayabilirsiniz.

Yer Hedefleme Nasıl Ayarlanır

Özel alan hedeflemeyi kullanarak bir merkezin etrafındaki özel bir alanı hedeflemeyi de seçebilirsiniz. Bunu yapmak için Gelişmiş Arama’yı tıklayın. Daha sonra arama kutusunun üst kısmında Özel alan hedefleme seçeneğini belirleyin. Arama kutusuna hedeflediğiniz özel alanın oluşturacağı dairenin merkezi olarak kullanmak istediğiniz yerin adını, adresini veya koordinatlarını girin. Aşağıdaki örnekte İstanbul’u kullanacağız. Daha sonra hedeflemek istediğiniz merkezin çevresindeki mesafeyi girin ve bu mesafenin cinsini mil veya kilometre olarak belirlemek için açılır menüyü kullanın ve ardından Ara düğmesini kullanın.

Yer Hedefleme Nasıl Ayarlanır? Adım Adım Talimatlar

Doğru alanı hedeflediğinizden emin olmak için haritayı inceleyin. Özel alan veya yeri ile ilgili düzenlemeler yapabilirsiniz. Hazır olduğunuzda özel alanı eklemek için Ekle’yi tıklayın. Hedeflemek istediğiniz tüm yerleri seçme ve ekleme işlemini tamamladığınızda pencerenin alt bölümünde yer alan Tamam’ı tıklayın.

Son olarak yer hedefleme ayarlarınızı kaydetmek için Kaydet’i tıklayın. Artık reklam kampanyanızı belirli coğrafi bölgelerde nasıl hedefleyeceğinizi öğrendiğinize göre iş yaptığınız bölgedeki müşterilere daha kolay ulaşabilirsiniz. Yer hedeflemeyi nasıl kullanacağınıza ilişkin öneriler için AdWords Yardım Merkezi’ni ziyaret edebilir yada yorum bölümünden sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Top