You are here
Home > Arama Ağı > Anahtar Kelime Bazında Teklif Stratejileri Nasıl Belirlenir?

Anahtar Kelime Bazında Teklif Stratejileri Nasıl Belirlenir?

Anahtar kelime bazında teklif vermek için öncelikle AdWords hesabınızda hangi kampanyanın kelimelerini yönetmek istiyorsanız o kampanyayı seçin. Daha sonra ekranın orta kısımlarında yer alan Anahtar Kelimeler sekmesine tıklayarak anahtar kelimelerinizi açın.

Daha sonra hangi anahtar kelimelerin teklif stratejilerini yönetmek istiyorsanız sol taraftaki beyaz kutucuklardan anahtar kelimelerinizi seçin. Anahtar kelimeleri seçtiğiniz zaman anahtar kelimeler sarı renge gelecek.

Daha sonra kırmızı renkli anahtar kelimeler butonunun sağ tarafında bulunan teklif stratejisi butonunu tıkladıktan sonra karşınıza çeşitli seçenekler gelecek.  Bu seçenekler;

  • Esnek teklif stratejisi kullanmak
  • Kampanya veya reklam grubu teklif stratejisini kullanmak
  • Manuel TBM teklifi kullanmak
  • Esnek teklif stratejilerini kullanmak

Öncelikle Esnek teklif stratejisi seçeneğini inceleyelim.

Eğer ki daha önce hiç esnek teklif stratejisi oluşturmadıysanız karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa gelecektir. Esnek teklif stratejisi oluşturabilmek için gördüğünüz mavi yazıya tıklayabilirsiniz.

Eğer ki daha önceden bir esnek teklif stratejisi oluşturduysanız  karşınıza bu esnek teklif stratejileri tek tek gelecektir. Bu esnek teklif stratejilerinden dilediğinizin üzerine tıklayarak bu stratejiyi seçebilirsiniz. Stratejiyi seçtiğinizde dilediğiniz strateji sarı hale gelecektir. Daha sonra değişiklikleri yap diyerek kaydedebilirsiniz.

İkinci seçenek Kampanya veya reklam grubu teklifi stratejisi kullanmak. Dilediğiniz anahtar kelimeleri seçtikten sonra değişiklikleri yap diyerek kampanyanın veya reklam grubunun teklif stratejisini bu anahtar kelimelerinize uygulayabilirsiniz.

Üçüncü bir seçenek Manuel TBM teklifi vermeyi kullanmaktır. Manuel TBM teklifi vermeyi kullanmak istediğiniz anahtar kelimeleri tek tek seçtikten sonra Maksimum TBM teklifinizi kutucuğa girip daha sonra değişiklikleri yap diyerek kaydedebilirsiniz.

Dördüncü bir seçenek Esnek teklif stratejilerini yönetmek seçeneği. Bu seçeneği tıkladığınızda AdWords hesabınız sizi başka bir ekrana yönlendirecektir ve karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa gelecektir. Kırmızı renkle +Teklif Stratejisi yazan butona tıkladığınızda dilediğiniz teklif stratejisini oluşturabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Top