You are here
Home > Arama Ağı > Site Bağlantısı Uzantıları Ekleme

Site Bağlantısı Uzantıları Ekleme

Site Bağlantısı Uzantıları Ekleme

Google AdWords Reklamlarınızın altına site bağlantısı uzantılarını ekleyebilmek için öncelikle eklemek istediğiniz kampanyayı seçmelisiniz. Daha sonra orta menüden Reklam Uzantıları tuşuna basıyoruz. Daha sonra karşınıza açılan sayfadaki alt menüden Site bağlantısı uzantıları seçili oluyor.

Daha sonra +Uzantı tuşuna basıyoruz. Açılan sayfadaki beyaz kutucuğun hemen altında +Yeni site bağlantısı bölümüne tıkladıktan sonra site bağlantısını ekleyeceğiniz bölüm karşınıza gelecek. Bağlantı metni bölümüne eklemek istediğiniz site bağlantı uzantısının adını yazabilirsiniz. Örneğin Galeri, Hizmetlerimiz vb. isim verebilirsiniz. Bağlantı URL’si bölümüne ise ziyaretçiyi yönlendirmek istediğiniz sayfanın URL’sini yazmalısınız. Yani ana sayfa adresinizi değil tam gidilmek istenen sayfanın adresini yazmak daha doğru bir seçim olacaktır. İsteğe bağlı olan Açıklama bölümü ise oluşturmuş olduğunuz site bağlantısının hemen altında çıkacak olan tanıtım bölümüdür.

Hizmetlerimiz şeklinde site bağlantısı oluşturduğunuzu varsayalım. Arama sonucunda Hizmetlerimiz site bağlantısının hemen altında “Google AdWords Reklamları ile satışlarınızı arttırın” şeklinde tanıtım ekleyebilirsiniz.

Site bağlantısını kaydettikten sonra sağ bölümde seçtiğiniz site bağlantıları yer alacaktır. Site bağlantı uzantılarının düzgün çalışabilmesi için en az 4 adet site bağlantısı eklemeniz gerekmektedir. İlk site bağlantınızı oluşturduktan sonra daha önce yaptığınız gibi +Yeni site bağlantısı butonuna tıklayarak yeni site bağlantıları oluşturabilirsiniz. 4 adet site bağlantısı ekledikten sonra son adım olarak alttaki “Kaydet” butonuna tıklamayı unutmayın.

2 thoughts on “Site Bağlantısı Uzantıları Ekleme

  1. Site bağlantısı bölümünde açıklama kısmını doldurmak neden önemlidir? Faydalarını paylaşabilir misiniz?

    1. Açıklama kısımlarını doldurmanız halinde site bağlantılarının altında bu açıklamalara yer verilir ve daha dikkat çekici bir hal alacağından tıklama oranınız artar. Doğru orantılı olarak kalite puanınız yükselir ve daha düşük TBM tutarları ile tıklama almış olursunuz.

Bir cevap yazın

Top