You are here
Home > Arama Ağı > Telefon Uzantısı Nasıl Eklenir? Aramalarınızı Artırın!

Telefon Uzantısı Nasıl Eklenir? Aramalarınızı Artırın!

Telefon Uzantısı Nasıl Eklenir

İşletmenize daha çok arama gelmesini istiyorsanız reklamlarınızda bir telefon numarası görüntülenmesi için telefon uzantılarını kullanabilirsiniz. Kullanıcılar masaüstü bilgisayarlarında ve tabletlerinde reklamlarınızı gördüklerinde telefon numaranız da belirir. Ve cep telefonlarında da reklamlarınızın yanında bir arama düğmesi görüntülenir. Bu yazımızda;

  • Reklama telefon numarası ekleme
  • Numaranın zaman ayarlaması
  • Cihaz hedeflemesi

konularında bilgiler paylaşacağız.

Telefon (Arama) Uzantıları Nasıl Eklenir?

AdWords hesabınıza giriş yaptığınızda Reklam Uzantıları sekmesine tıklayın ve açılan bölümden Telefon Uzantıları sekmesini seçin. Yeni arama uzantısı eklemek için kırmızı renkli +Uzantı düğmesine tıklayın. Sonra arama uzantısını eklemek istediğiniz bir veya daha fazla kampanya seçin. Halen kullanmakta olduğunuz bir telefon numarasını düzenleyebilir yada aramalarınız için yeni bir telefon numarası ekleyebilirsiniz.

Telefon Uzantısı Nasıl Eklenir

Yeni bir telefon numarası eklemek istiyorsanız +Yeni telefon numarası butonuna tıklayın. Açılan menüden ülkenizi seçtikten sonra telefon numaranızı girin. Bu kampanyada standart metin reklamlarıyla mobil için optimize edilmiş metin reklamlarının bir karışımına sahip olduğunuzu varsayalım. Mobil’in yanındaki kutucuğu (Cihaz Tercihi) işaretleyin. Bu kutunun işaretlenmesi standart metin reklamları ile özellikle mobil cihazlar için uyarlanmış reklamların bir karışımına sahip olduğunuzda şunları yapabileceğiniz anlamına gelir.

Reklamlarınız cep telefonlarında görüntülendiğinde mobil için optimize edilmiş metin reklamlarının gösterilmesine öncelik vereceğiz ve reklamlarınız masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda ve tabletlerde görüntülendiğinde standart metin reklamlarınızın gösterilmesine öncelik verilmiş olur. Ayrıca numaranızla birlikte ne zaman ve nasıl görüntüleneceğini  özelleştirmeyi de seçebilirsiniz.

Gelişmiş bağlantısına tıklayın. Numaranızın belirli sayıda gün boyunca bir hafta yada birkaç ay gibi reklamlarınızla birlikte görüntülenmesini istiyorsanız bir başlangıç ve bitiş tarihi girin. Numaranızın günde 24 saat ve haftada 7 gün boyunca reklamlarınızla birlikte görüntülenmesini istiyorsanız takvim ayarını değiştirmeden bırakın.

Ancak işletmeniz belirli günler ve saatler boyunca arama kabul ediyorsa Özel zaman planlaması oluştur tıklayın. Numaranızın reklamlarınızla birlikte görüntülenmesini istediğiniz günleri ve saatleri seçin. Değişiklikleri tamamladığınızda Kaydet tıklayın. Kaydet’i tıkladıktan sonra yeni telefon uzantınız, telefon uzantıları tablonuzda görünecektir. Bu tabloda numaranızı gösteren reklamlar için standart performans bilgilerini görebilirsiniz. Artık AdWords reklamları yoluyla işletmenize daha fazla telefon araması almanıza yardımcı olması için nasıl arama uzantısı oluşturacağınızı ve reklamlarınıza nasıl ekleyeceğinizi biliyorsunuz.

One thought on “Telefon Uzantısı Nasıl Eklenir? Aramalarınızı Artırın!

Bir cevap yazın

Top