You are here
Home > Youtube > YouTube’da Reklam Yayınlama

YouTube’da Reklam Yayınlama

YouTube'da Reklam Yayınlama

Her ay 1 milyarı aşkın kullanıcı, 6 milyar saati aşkın bir süre YouTube videosu izliyor. Dahası, YouTube video görüntüleme işlemlerinin yarısından fazlası mobil cihazlardan yapılıyor.

Evdeki ve hareket halindeki potansiyel müşteriler de bu rakamlara dahil. Buna bağlı olarak, video reklamlarının nerede ve ne zaman gösterileceğini ve hangi potansiyel müşterilerin bu reklamları göreceğini belirleyebilirsiniz.

YouTube'da Reklam Yayınlama

YouTube’da reklam yayınlamanın avantajları

  • Benzersiz ve akılda kalıcı bir yöntemle kitlenizle bağlantı kurarsınız
  • Kim olduklarına, bulundukları konuma ve ilgi alanlarına bağlı olarak doğru kullanıcılara ulaşırsınız
  • Harcamayı kontrol edersiniz. AdWords ile yalnızca görüntüleyen videoyu etkin şekilde seçtiğinde veya ilk yüklemeden sonra bir videoyu izlemeye devam ettiğinde ödeme yaparsınız
  • YouTube’un ücretsiz analiz aracı ile başarınızı ölçersiniz.

Youtube Reklamlarınız nerelerde görünebilir?

AdWords ile TrueView video reklamı biçimlerini kullanırsınız. Bu reklamlar masaüstü bilgisayarlar ve ileri teknoloji mobil cihazlar için hem YouTube’da hem de Görüntülü Reklam Ağı‘ndaki diğer yayıncı sitelerde gösterilebilir. YouTube’da reklamlar, hak talebinde bulunulmuş ve telif hakkıyla korunan içerik olarak tanımlanan ve YouTube İş Ortaklığı Programı’nın bir parçası videoların yanında gösterilebilir.

Web sitelerinde kitlelerinize ulaşma

İlgi alanına dayalı reklamcılık yoluyla belirli kitlelere ulaşmanız için üç farklı yöntem sunuyoruz:

  1. Yeniden pazarlama: Reklamlarınızı Görüntülü Reklam Ağı sitelerinde gösterirken, uygulamalarınızı da web sitenizi daha önce ziyaret etmiş kullanıcılara gösterin.
  1. İlgi alanına dayalı kitleler: Kullanıcılara, Görüntülü Reklam Ağı’nda farklı bir konuyla alakalı bir sayfayı ziyaret ettiklerinde bile spor veya seyahat gibi ilgi alanlarına göre ulaşın.
  • Yakın ilgi alanı kitleleri: Potansiyel müşterilere ulaşmak ve bu kişileri işletmenizden haberdar etmek için bu kitleler arasından seçim yapın.
  • Pazardaki kitleler: Sunduklarınıza benzer ürün veya hizmetleri araştıran ve ciddi anlamda satın almayı düşünen tüketiciler bulmak için bu kitleler arasından seçim yapın.
  1. Demografik hedefleme: Bu seçenek, Görüntülü Reklam Ağı’nda belirli demografik kategorilerle ilişkili olduğunu düşündüğümüz kullanıcılara ulaşmanıza olanak tanır.

Bir cevap yazın

Top