You are here
Home > Google Adwords > Görüntülü Reklam Ağı Reklamları ve Kampanyalarını Optimize Etme

Görüntülü Reklam Ağı Reklamları ve Kampanyalarını Optimize Etme

Görüntülü Reklam Ağı Reklamları ve Kampanyalarını Optimize Etme

Görüntülü Reklam Ağı kampanyalarınızı optimize etmenin birkaç yolu:

  • Kampanyalarınızı temaya göre düzenleyin

Kampanyaların bir reklam grupları koleksiyonu olması gerekir. Her reklam grubunda, seçtiğiniz hedefleme yöntemleri ile eşleşen birden çok reklam olmalıdır.

  • Anahtar kelime listelerinizi gruplandırın

Reklam ve anahtar kelimelerinizi daha iyi eşlemek için bunları ürün, hizmet veya diğer kategorilere göre reklam grupları halinde gruplandırın.

  • Mükemmel reklamlar yazın

Mümkün olan en ilgi çekici reklamı oluşturmanız önemlidir. Web sitenizin görünümü ve verdiği hisse göre özel reklamlar oluşturmak için Reklam Galerisi’ni kullanabilirsiniz.

  • Araya anahtar kelime eklemeyi kullanın

Araya anahtar kelime ekleme, reklamlarınızı müşteriler açısından daha alakalı hale getirebilir ve tıklama oranınızı (TO) artırmanıza yardımcı olur.

  • Reklamlarınızı etkili şekilde hedefleyin

Anahtar kelimelerinizi hassaslaştırın, yerleşimleri ve konuları kullanın, web sitelerini hariç tutun ve sitenizi önceden ziyaret etmiş olan kullanıcılara yeniden pazarlama yapın.

  • Doğru anahtar kelimeleri seçin

Reklam grubunuzdaki tekil anahtar kelimeler, reklamlarınızın Görüntülü Reklam Ağı‘nın neresinde gösterileceğini belirlemenize yardımcı olur.

  • Alakasız anahtar kelimeleri hariç tutun

Anahtar kelimeleri hariç tutmak, reklamların alakasız konularla ilgili sayfalarda gösterimini engellemede size yardımcı olabilir.

  • Yerleşimleri ve konuları seçin

Popüler ve özel web sitelerinin bir karışımını dahil etmek ve reklamlarınızı gösterme olasılığını artırmak için aynı konuyla ilgili birden çok yerleşimi hedefleyin.

  • Alakasız web sitelerini ve konuları hariç tutun

Hariç tutma özelliği ile reklamlarınızın işletmenizle alakalı olmayan web sitelerinde gösterilmesini engelleyin.

  • Zaten ilgi göstermiş olan kullanıcılara ulaşın

Bir yeniden pazarlama kampanyası oluşturarak reklamlarınızı web sitenizi önceden ziyaret etmiş veya uygulamanızı kullanmış olan kullanıcılara da gösterebilirsiniz.

Görüntülü Reklam Ağı Reklamları ve Kampanyalarını Optimize Etme

Tekliflerinizi ayarlayın

Hedeflediğiniz ağlara bağlı olarak, günlük reklam bütçenizden en iyi şekilde faydalandığınızdan emin olmak için tekliflerinizi izlemeniz ve yönetmeniz gerekir.

Edinme başına maliyete (EBM) odaklanın

Görüntülü Reklam Ağı’ndaki yerleşimler için genel performansı ölçmek amacıyla TO’nuzu değil dönüşüm izleme verilerini ve edinme başına maliyetinizi (EBM) kullanmanızı öneririz.

Reklamlarınızın performansını takip edin

Hangi sitelerin reklamlarınızı gösterdiğini öğrenin

Hangi web siteleri, videolar ve uygulamaların reklamlarınızı gösterdiğini izlemek, reklamlarınızın tıklama kazanmadığı yerleşimlerde gösterimini önlemeye yardımcı olabilir.

Google Dönüşüm İzleme’yi kullanın

Toplam dönüşüm sayınızı ve bu dönüşümlerin değerini incelemek; bütçenizi artırmanızın, tekliflerinizi değiştirmenizin veya daha fazla hedeflenen ziyaretçi almak üzere reklam gruplarınızda başka değişiklikler yapmanızın gerekip gerekmediğine karar vermenize yardımcı olur.

Olası en iyi görünürlük için reklam kampanyanızın yüksek kaliteli olmasını sağlayın

Görüntülü Reklam Ağı’ndaki web sitelerinin çoğu, sayfa başına yalnızca birkaç reklam gösterir. Reklamınızın sayfadaki yerleşimi, reklamınızın Kalite Puanı ve teklifinizden büyük ölçüde etkilenir. Reklamlarınızın Görüntülü Reklam Ağı’nda sık görünmediğini fark ederseniz daha alakalı reklamlar ve hassas hedefleme ile Kalite Puanınızı iyileştirmeye çalışın.

Bir cevap yazın

Top