You are here
Home > Google Ürünleri > Google Apps Nedir? Google Gmail, Takvim, Dökümanlar, Slides

Google Apps Nedir? Google Gmail, Takvim, Dökümanlar, Slides

Google Apps

Google Apps, işletmeler için büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Size özel özelleştirilmiş uygulamaları ile çok önemli olanaklara sahip olabilirsiniz. Dünya değişiyor, hemde hızla. Her gün yeni şirketler ortaya çıkıyor. Eğilimler dakikalar içinde değişiyor. Müşteriler her 1.5 saniyede bir ürün ve hizmet talep ediyor.

BULUT TEKNOLOJİSİ (CLOUD) NEDİR? NE İŞE YARAR?

Günümüz dünyası otomatik, anlık hareket halinde ve çevrimiçi. Aynı şeyleri kendi işletmeniz için söyleyemiyorsanız artık harekete geçme zamanı gelmiş demektir. Nasıl? İşinizi ve yürütülüş şeklini Bulut (Cloud)’a taşıyarak. Peki ama Bulut nedir? Bu terimin örneğin Bulut teknolojisi, Bulut depolama gibi çeşitli şekillerde kullanıldığını duymuş olabilirsiniz.  Basitçe açıklayacak olursak işinizin bir çok yönünü çevrimiçi yürütmenizi sağlayan yeni bir teknolojidir. Ancak siz de diğer bir çok işletme sahibi gibi evrak dosyalama ve bulma, tedarikçiler ile toplantı planlama, bir çok projeyi aynı anda yürütme ve çalışanlar arasında doküman alışverişi gibi işlerin arasında baş döndürücü bir tempoya kapılmış gidiyorsanız gerçek dünyadaki işle ilgili ihtiyaçlarınızın bulut ile ne ilgisi olabileceğini kestirmeniz zordur.

Buna “tümüyle ilgilidir” cevabını verebiliriz. Bulut yükünüzü hafifletmeye yardımcı olur ve neye ihtiyaç duyarsanız ona dönüşebilir. İşletmenizin tüm dökümanlarını depolayan ve bunları düzenlemenize yardımcı olan sanal dosya dolabı olabilir. Dünyanın her yerindeki iş arkadaşlarınızla anında kuracağınız bağlantıdır. Ortak çalışmayı kolaylaştıran sanal bir çalışma alanıdır. Proje planlamayı kolaylaştırmak için ekibinizin planlarına açılan bir penceredir. Bulut; gece ve gündüz siz neredeyseniz orada olduğundan orada depoladığınız her şey yanınızdadır. Diğer bir deyişle asla herhangi bir şeye erişememe endişesi duymanız gerekmez. Bulut’ta var ise ihtiyaç duyduğunuzda  hazır demektir.

O halde Bulut nedir? Değişim hızında çalışma yeteneğine sahip işletmenizdir. İşinizi Bulut’a taşımaya hazır mısınız? Google Apps for Business ile bu çok kolay. Google Apps, iş operasyonlarınızı Bulut’a aktaran uygulamalar takımıdır.  İşletmeler için Gmail, Google Takvim, Google Dökümanlar ve Google Slides’i içerir. Bunlarla başka hiçbir araca gereksinim duymadan aşağıdakileri yapabilirsiniz.

Google Apps

GOOGLE APPS NE İŞE YARAR? – FAYDALARI –

  • Proje ve toplantılarınızı daha iyi planlayabilirsiniz.
  • Dosyalarınızı kolayca yükleyebilir, düzenleyebilir ve paylaşabilirsiniz.
  • İşle ilgili önemli dökümanlara evinizden, ofisinizden veya mobil cihazınızdan erişebilirsiniz.
  • Müşterilerle ve çalışanlarla daha verimli iletişim kurabilir ve iş ortakları, tedarikçiler ve diğerleri ile iş birliği içinde çalışabilirsiniz.

İşletmeler için Gmail ile profesyonel e-posta, anlık mesajlaşma, görüntülü ve sesli sohbete her zaman her yerden erişebilirsiniz. Buna ek olarak işletme adınızı veya web adresinizi kullanarak kişiselleştirilmiş e-posta adresleri oluşturabilirsiniz. E-postanıza erişim ve e-posta senkronizasyon işlemlerinizi hareket halindeyken akıllı telefonunuzdan yapabilir böylece hiçbir şeyi atlamazsınız.

Google Takvim iş arkadaşlarınızla yapmanız gereken her toplantı için ortak boş zaman bulma eziyetini ortadan kaldırarak ekip üyelerinizle toplantı planlanmasını sorunsuz hale getirir. Projelerinizin her biri için birden fazla takvim oluşturabilir. Kendi takviminizi iş arkadaşlarınız ve iş ortaklarınız ile paylaşabilir ve onların takvimlerini görebilirsiniz. Takviminizden ayrılmadan e-posta davetiyeleri göndererek ekibi bir araya toplamak ve ideal toplantı zamanını belirleme işini anında halledebilirsiniz.

Toplantı yapma olanağı bulunmayan ancak ortak çalışma yapılmasının zorunlu olduğu zamanlarda ise  Google Dökümanlar siz ve ekibinizin kelime işlemci dökümanları e-tablolar ve hatta sunumlar üzerinde birlikte çalışmasını sağlar. Dosyaları kolayca çevrimiçi  depolayabilir, paylaşabilir ve bu dosyaları bilgisayarınız veya cep telefonunuz gibi internet bağlantısı olan herhangi bir cihazdan erişebilirsiniz. Siz veya ekibinizden biri bir doküman gönderdiğinde not ekleyebilir veya değişiklik yapabilirsiniz. Google dökümanlar değişikliklerinizi otomatik olarak kaydeder ve referans gerektiğinde kolaylık olması için dökümanın eski sürümlerinin de kaydını tutar. Ayrıca Google dökümanların ortak çalışma özelliği ile de birden fazla kişi tek bir doküman üzerinde gerçek zamanlı olarak çalışabilir.

Google Slides bir projeye ait dökümanların e-tabloların, sunumların ve videoların depolanabileceği merkezi bir konum işlevi görebilir. Çalışanlarınızın, müşterilerinizin, iş ortaklarınızın veya tedarikçilerinizin kısacası bir projede çalışan herkesin onlarca e-posta göndermek, e-posta mesaj dizilerini takip etmek yada dosya aramak zorunda kalmadan proje ile ilgili en son bilgileri alabileceği ve paylaşabileceği güvenli bir yer oluşturabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi siz neye ihtiyaç duyarsanız Bulut ona dönüşebilir. Ayrıca Google Apps’in tüm bileşenleri ile Bulut’u işletmenize uygun olarak şekillendirebilirsiniz. Google Apps ile Bulut’a geçmek için sabırsızlanıyor musunuz? O zaman google.com.tr/a adresine gidip 14 günlük ücretsiz deneme sürümünü başlatabilirsiniz.

Google Apps’in işle ilgili sağladığı avantajları beğenirseniz bu hizmeti deneme süresinin bitiminden sonra da kullanmak için kullanıcı başına düşük bir aylık ücret ödemeniz gerekir. Google Apps ücreti kullanıcı başına olmak üzere yıllık fiyatı 50 $. Dünya otomatik, anlık hareket halinde ve çevrimiçi. Bulut’a geçtikten sonra işiniz de öyle olacak. Google Apps size bunu sağlayabilir.

One thought on “Google Apps Nedir? Google Gmail, Takvim, Dökümanlar, Slides

Bir cevap yazın

Top