You are here
Home > Görüntülü Reklam Ağı > AdWords Reklam Galerisini Kullanma

AdWords Reklam Galerisini Kullanma

AdWords Reklam Galerisini Kullanma

Önceden görüntülü reklam oluşturucu olarak bilinen Reklam galerisi, Google Görüntülü Reklam Ağı‘ndaki kampanyalarınızın herhangi birinde çeşitli görüntülü reklam biçimlerini resim reklamlar, dinamik reklamlar, etkileşim reklamları ve video reklamlar gibi farklı kategorilerde sunan bir reklam oluşturma aracıdır.

Reklam galerisini kullanmanın avantajlarından bazılarını aşağıda bulabilirsiniz:

  1. Farklı ürünler ve hizmetler: Görüntülü reklamlarınızı gören kullanıcıları bunları tıklamaya teşvik etmek için ürünlerinizin resimlerini, markanızla eşleşen renkleri ve logonuzu kullanın.
  2. Daha etkili kampanyalar: Google Görüntülü Reklam Ağı’nda daha yüksek tıklama oranlarını ve genel dönüşüm hacmini teşvik etmek için görüntülü reklamları kullanın.
  3. Ücretsiz reklam şablonları: Çeşitli mesajlar, renk düzenleri ve resimleri ücretsiz olarak test edin.
  4. Özelleştirilebilir reklam stilleri: İstediğiniz sayıda boyut ve varyasyonda özel reklam oluşturun ve yalnızca Google’ın Görüntülü Reklam Ağı genelindeki sitelerde oluşan reklam tıklamaları veya gösterimler için ödeme yapın.
  5. Endüstri standardı reklam şablonları: Belirgin bir harekete geçirici mesaj düğmesi ve 2 – 4 satırlık kalıcı olarak gösterilen metinle reklamlar oluşturun.

AdWords Reklam Galerisini Kullanma

Görüntülü Reklam Ağı’nda teklif verme özellikleri

Görüntülü Reklam Ağı’nda reklam verirken, kampanyanızda tekliflerinizi farklı şekillerde belirleyebilirsiniz.

  • Varsayılan teklifler: Reklamın hedeflemenizle eşleşen bir yerleşimde görünmesi için özel bir teklifiniz yoksa, AdWords reklam grubu için varsayılan teklifinizi kullanır.
  • Özel teklifler: Örneğin konular gibi tek bir hedefleme yöntemi için özel teklifleri etkinleştirdiyseniz, reklamlarınız bu konuyla alakalı web sitelerinde gösterildiğinde AdWords bu teklifi kullanır.
  • Teklif ayarlamaları: Reklamınızın ne zaman ve nerede gösterileceğini daha yakından kontrol etmek için kampanya ve reklam grubu düzeyinde teklif ayarlamaları belirleyebilirsiniz.

Özel URL’ler

Otomatik teklifler kullanıyorsanız, reklam grubunuzda bir hedefleme yöntemi için benzersiz açılış sayfası URL’si belirtebilirsiniz. Özel URL’ler her reklam grubunda yalnızca bir hedefleme yönteminde belirtilebilir.

Teklif seçeneklerinin etkileşim şekli

Reklamınız Görüntülü Reklam Ağı’nda gösterilmeye uygun olduğunda, AdWords önce bir özel teklif kontrolü yapar. Bir hedefleme yöntemi için belirlediğiniz ilgili bir özel teklif varsa reklam açık artırmasında bu kullanılır. Belirlediğiniz ilgili bir özel teklif yoksa AdWords varsayılan teklifi arar. Reklam grubu teklifi, varsayılan teklif olarak kullanılır. Teklif ayarlamaları ilk teklif belirlendikten sonra uygulanır.

Bir cevap yazın

Top