You are here
Home > Görüntülü Reklam Ağı > Google Ads Gmail Reklam Nedir? Gmail Reklamları

Google Ads Gmail Reklam Nedir? Gmail Reklamları

Gmail Reklamları

Gmail Reklam Oluşturma

Bir GDN kampanyasında Gmail reklamları oluşturulsa da, yalnızca Gmail reklamları için yeni bir kampanya oluşturarak Gmail reklamlarınızı ayırın. Bu, raporlama ve optimizasyon konusunda yardımcı olacaktır.

Reklam grupları oluştururken Gmail envanterinde yayınlanmak üzere “mail.google.com” yerleşimini seçtiğinizden emin olun.

Kampanyanın yayınlanmasından sonra, kampanyanızda değişiklik yapmadan önce iki hafta bekleyin.

Kaydetmeler, Yönlendirmler, Web sitesi tıklamaları gibi Gmail’e özel ek performans metriklerini görmek için AdWords‘de “Gmail reklamları özel sütunlarını” etkinleştirin.

Gmail Reklamları

Hedefleme

Reklamverenler genellikle GDN’de iyi performans gösteren anahtar kelimelerle başlar ve daha sonra genişletir.

Gmail reklamları, e-posta alan adlarını anahtar kelimeler olarak hedeflemenizi sağlar. Ulaşmaya çalıştığınız kitleye dayanarak, kitlenizin e-postalar alabileceği alan adlarını hedefleyin (doğru biçimlendirme “www.google. com” veya “news@google.com” değil “google.com”dur)

Hedefleriniz için en iyi performans gösteren hedeflemeyi belirlemek üzere farklı hedefleme türlerini (anahtar kelimeler, alan adları, konular, yakın ilgi alanı segmenti. Pazardakiler çok yaygın kullanılmamaktadır) test edin.

En iyi uygulamalardan biri de, algoritmik olarak hedef kullanıcılara erişmek için kullanılabilir olduğunda Hedef EBM/Agresif Hedeflemeyi etkinleştirmektir.

Müşteri Eşleştirme’yi kullanırken, yalnızca mevcut kullanıcılara yönelik özel tekliflerle mevcut kullanıcı listelerinizi hedefleyin. Eski müşterileri veya e-posta listenize kaydolmuş ancak dönüşüm sağlamamış müşterileri de hedefleyebilirsiniz. Yüksek performans gösteren kullanıcıları hedeflemek için Müşteri Eşleştirme Benzer Kitleleri kullanıyorsanız, daha yüksek bir kalitede SA listesi elde etmek üzere temel listede 5.000’den fazla eşleşen kullanıcı bulunduğundan emin olun.

Reklam Öğesi

Gmail reklam öğesinin her iki kısmını da optimize edin:

Daraltılmış reklam. Daha küçük boyuttaki ekranlar bu davetiye durumunda daha az karakter gösterir. Harekete geçirici mesajınızı ilk birkaç karakterde tutmanız, kullanıcıların genişletmek için tıklamasını sağlar. Genişletilmiş reklam. Bunu, dönüşüm hunisini kısaltabilecek küçük bir açılış sayfası yapın. Kullanıcıyı doğrudan satın alma / dönüşüm açılış sayfasına çekmek için derin bağlantılar kullanın. Kullanıcının nereyi tıklayacağını anlaması için anlaşılır ve vurgulanmış harekete geçirici mesajlar kullanın.

Basit bir A/B testi yapmak ve hangi reklam öğelerinin daha yüksek performans gösterdiğini belirlemek için en az iki farklı şablon kullanın. Örneğin: müşteriniz 3-6 ürünün tanıtımını yapıyorsa, Çoklu Ürün Şablonunu ve Katalog Şablonunu test edin.

Özel reklam öğeleri için: özel reklam öğenizi AdWords’e yüklemeden önce Reklam Öğesi Doğrulayıcı aracında (https://h5validator.appspot.com/gmail) test edin.

Reklam öğelerini 4-6 haftada bir yenileyin.

Önceki e-posta pazarlamacılığı kampanyalarınızdan öğrendiğiniz yapıcı bilgileri uygulayın. Hangi konu satırlarının veya metinlerin iyi sonuç verdiğini anlayın.

Ölçüm

Görüntüleme dönüşümlerini yerleşim raporlarına ekleyin. Bu metriği Görüntülü Reklam Ağı performansınızı optimize etmek veya yüksek performans gösteren yerleşimleri belirlemek için kullanabilirsiniz. Aynı hesaptaki Arama Ağı, YouTube ve Google Görüntülü Reklam Ağı kampanyalarında yinelenen görüntüleme dönüşümlerinin otomatik olarak kaldırıldığını unutmayın.

Her bir kanalın kaç dönüşüm başlattığını, kaç dönüşümü desteklediğini ve tamamladığını anlamak için Google Analytics‘te Desteklenen Dönüşümler raporunu inceleyin. Elde ettiğiniz bulguları, bütçe oluşturmayla ilgili kararlar verirken yönlendirici bir şekilde kullanabilirsiniz.

Görüntülü reklamlarınız sayesinde kaç daha ziyaret veya dönüşüm gerçekleştiğini öğrenmek için A/B split testi uygulayın. Görüntülü reklamlarınızı gören kullanıcılar ve görüntülü reklamlarınızı görmeyen kullanıcılar olarak kitlenizi iki gruba ayırabilirsiniz. Bu bulguları, bütçe ve tekliflerle ilgili kararlar alırken yönlendirici bir şekilde kullanabilirsiniz.

Profesyonel bir şekilde Gmail reklam hizmeti almak istiyorsanız ya da reklam yönetimi hakkında sorularınız için info@googleadwordsreklami.com mail adresini ve yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Top