You are here
Home > Görüntülü Reklam Ağı > Mobil Uygulama Yüklemeleri Kampanyaları

Mobil Uygulama Yüklemeleri Kampanyaları

Mobil Uygulama Yüklemeleri Kampanyaları

Teknoloji ve mobil cihaz kullanımlarının artması ile şüphesiz mobil uygulamalar önemini daha da artırır hale geldi. Bu makalemizde uygulama kampanyaları hakkında bilgi paylaşmaya çalışacağız.

İndirmeleri teşvik etmek için uygulamanızı kampanyalarla tanıtın.

Arama ve Görüntülü Reklam Ağları’nda “Mobil uygulama yüklemeleri” kampanyaları ve YouTube’daki “Mobil uygulama tanıtımı için TrueView” ile sadece telefon ve tabletlere sunulan özel uygulama yükleme reklamları oluşturabilirsiniz. Google Ads, uygulama simgenize ve incelemelerinize göre uygulama yükleme reklamlarınızı oluşturmanıza yardımcı olur ve bu reklamlar kullanıcıları uygulamanızı indirmek üzere doğrudan uygulama mağazasına yönlendirir.

Google Ads hesabınızı Google Play Geliştirici hesabınıza bağlamak bu işlemi daha da kolaylaştırır: Kullanıcı listeleri ve hedeflemeyi senkronize edebilir ve yüklemeleri sorunsuz şekilde izleyebilirsiniz.

 

Kampanya türleri arasındaki farklar

Mobil uygulama yüklemeleri: Bütün kampanyanızı kontrol edin. Uygulama yüklemelerini teşvik etmek için uygulamanızı tek bir ağda tanıtın.

 • Teklif stratejileri: TBM, GBM (yalnızca YouTube)
 • Reklamların gösterilebileceği yerler: Görüntülü Reklam Ağı, Arama Ağı (Android uygulamaları için Google Play Arama dahil), YouTube
 • Reklam biçimleri: Uygulama yükleme reklamları, Uygulama yükleme resim reklamları, Uygulama yükleme video reklamları, TrueView uygulama tanıtım reklamları (YouTube)

Evrensel uygulama kampanyaları: Uygulama yükleme kampanya yönetiminizi basitleştirin. Tek kampanya dahilinde birden çok ağ genelinde Android uygulamanızı tanıtın.

 • Teklif stratejisi: Hedef EBM
 • Reklamların gösterilebileceği yerler: Google Play, Google Arama, YouTube ve Görüntülü Reklam Ağı yayıncı web siteleri ve mobil uygulamalar.
 • Reklam biçimleri: Kullanıcıları Google Play Store’da listelenen uygulamanıza yönlendirin. Reklamları oluşturmak için birkaç satırlar metin sağlayın ve gerisini bize bırakın.

Uygulama yükleme reklamlarının gösterilebileceği yerler

Kampanyanızı oluşturduğunuzda, uygulamanızın tanıtımını nasıl yapmak istediğinizle en iyi eşleşen ağ türünü seçin:

 1. Görüntülü Reklam Ağı: Uygulama yükleme reklamlarıyla kullanıcılara sizinkilere benzer uygulamalar kullandıkları sırada ulaşmak için.
 2. Arama Ağı: Uygulama yükleme reklamlarını kullanıcılara Google Arama uygulamasında veya Google Play’de (yalnızca Android) sizinkine benzer bir uygulama ararken göstermek için.
 3. YouTube: Display Advertising Exam Refresher Guide_en_US.pptx Uygulamanızla alakalı içerikle ilgilenen kullanıcılara ulaşmak amacıyla video reklamları göstermek için.

Uygulamanızı seçin

Bir “Mobil uygulama yüklemeleri” kampanyası oluştururken uygulamanız için teklif, hedefleme ve reklam biçimi seçeneklerini özelleştirmenize yardımcı olabilmemiz için tanıtmak istediğiniz uygulamayı hemen seçmenizi isteriz. Uygulamanızı seçmeye yönelik birkaç seçenek vardır:

 • Google Play Store veya Apple App Store’dan bir uygulama ekleme
 • Kendi uygulama kimliğinizi veya paket adını girme
 • Açılır menüden daha önce reklamını yaptığınız bir uygulamayı seçme

Görüntülü Reklam Ağı hedefleme seçenekleri

Mobil uygulama yüklemeleri için en hassas hedeflemelerden bazıları aşağıda verilmiştir:

 • Yüklenen uygulama kategorileri: Hedeflemekle ilgilendiğiniz bir kategorideki diğer uygulamaları indiren kullanıcılara reklam gösterin
 • Yeni mobil cihazlar: Telefonlarını kısa süre önce etkinleştiren ve yeni uygulama yüklemekle ilgileniyor olabilecek kullanıcılara reklam gösterin
 • Mobil uygulama kategorileri: Belirli kategorilerdeki uygulamalarda reklamlar gösterin

Uygulama yükleme reklamı biçimleri

Görüntülü Reklam Ağı’ndaki mevcut reklam biçimleri aşağıdaki gibidir:

 • Uygulama yükleme reklamları
 • Uygulama yükleme resim reklamları
 • Uygulama yükleme video reklamları

YouTube’da

Uygulamanızı seçin

“Mobil uygulama tanıtımı için TrueView” kampanyalarında kullanıcıları, uygulamanızı doğrudan reklamınızdan indirmek üzere uygun uygulama mağazasına yönlendirebilmemiz için tanıtmak istediğiniz uygulamanın ve YouTube videonuzun URL’sini girmenizi isteriz. Kampanyanızı oluştururken uygulama mağazanızdan uygulama URL’sini girersiniz.

Video görüntülemeleri için teklifleri ayarlayın

YouTube’da görüntüleme başına maliyet (GBM) tekliflerini belirlersiniz. Hedeflemeyi oluştururken “Mobil uygulama tanıtımı için TrueView” kampanyanıza uygun teklifleri ayarlarsınız. Videonuzla her etkileşim (atlama dışında) bir görüntüleme olarak sayılır. Bir kullanıcının videoyu en az 30 saniye izlemesi veya “yükle” düğmesini ya da bağlantıyı tıklaması arasından ilk gerçekleşen hangisi olursa olsun bu bir görüntüleme sayılabilir.

Uygulamanız için video reklamlar

“Mobil uygulama tanıtımı için TrueView” kampanyanızda, tekliflerinizi ve bütçenizi belirledikten hemen sonra reklamınızı oluşturursunuz. Bu reklamlar, uygulamanızın uygulama mağazası sayfasına bağlantı verdiğinden kullanıcıları tıklamadan indirmeye çok daha hızlı yönlendirebilirsiniz.

YouTube’da hedefleme

“Mobil uygulama tanıtımı için TrueView” kampanyaları, YouTube’da uygulamanızla alakalı içerik görüntüleyen veya uygulamanızla ilgilenen kullanıcılara ulaşmanıza olanak tanır. Kampanyanızı oluştururken, GBM teklifinizi belirledikten sonra belirli video konularını hedefleyebilirsiniz.

Dönüşüm gecikmelerinin açıklaması

Dönüşüm sayılarının raporlarda görünmesi, bir kullanıcının cihazı, Google ve kullanıyor olabileceğiniz herhangi bir üçüncü taraf izleme servisi arasındaki gecikmeli etkileşimler nedeniyle birkaç gün alabilir. Dönüşüm raporlarınızı incelerken, önceki üç günlük dönüşüm verilerinin henüz tam olmayabileceğini unutmayın.

Bir cevap yazın

Top