You are here
Home > İnternet > Mobil Cihazlardan Daha Fazla Değer Elde Edin

Mobil Cihazlardan Daha Fazla Değer Elde Edin

Mobil cihazlardan elde ettiğiniz değeri artırmak için daha iyi ölçüm yapın, teklif verin ve müşterilerin mobil deneyimini geliştirin

Mobil cihazlardan daha fazla değer yaratın

Günümüzdeki müşteriler sürekli İnternet’e bağlıdır. Bu nedenle, mobil cihazlardan en iyi şekilde yararlanmak için hedef odaklı, veriye dayalı bir yaklaşım uygulamak oldukça önemlidir.

Mobil Cihazların Tam Değerini Ölçün

Mobil cihaz kullanıcıları, reklamlarınız ve web sitenizle masaüstü cihaz kullanıcılarına göre daha farklı şekillerde etkileşimde bulunur. Bu davranışı ve mobil cihazların tam değerini elde etmek için ölçme şeklinizi ayarlayın.

Mobil cihaz kullanıcılarının deneyimini geliştirin

Mobil cihaz kullanıcıları, masaüstü cihaz kullanıcılarından farklı şekilde tıklar, göz atar ve satın alır. Mobil cihaz kullanıcılarının sitenizle etkileşimde bulunma şeklini değerlendirin ve dönüşümlere olanak sağlayan bir deneyim sunun.

Mobil Cihazlardan Daha Fazla Değer Elde Edin

Doğru mobil teklifle daha iyi yatırımlar yapın

Mobil cihazlar ve masaüstü cihazlar, her kampanyaya farklı değer katar. En başarılı kampanyalar için mobil teklifinizi bu verilere dayanarak ayarlayın.

Stratejiyi eyleme dökün

Siz veya müşteriniz mobil ağ uzmanlığında ne durumda? Nasıl gelişebilir ve mobil cihazlardan daha fazla değer sağlayabilirsiniz?

Mobil cihazların değer sağladığı tüm yollar üzerine düşünün

Müşteriler, mobil ağda yer alınmasıyla birlikte yeni ve değerli işlemler (uygulama indirmeleri, aramalar, mağaza ziyaretleri ve daha fazlası) gerçekleştirdi. Mobil cihazlardan tam değer elde etmek ve daha iyi bütçe kararları almak için bu işlemleri ölçmeye başlayın.

Günümüzde Satın Almaya Giden Yol

Aramadan dönüşüme giden düz bir hattan çok bir uçuş yoluna benziyor.

Ölçümü mobil cihazlar için uygun hale getirirken aramaların, uygulama indirmelerinin, mağaza ziyaretlerinin ve cihazlar arası dönüşümlerin işiniz için ne kadar değerli olduğunu göz önünde bulundurmak oldukça önemlidir.

  • Değer olarak farklılık gösteriyorlar mı?
  • Başarı oranında farklılık gösteriyorlar mı?
  • Müşterilerin hangi mobil işlemleri gerçekleştirmesini istiyorsunuz?

 

Mobil cihazlar için teklif verme şeklinizi ayarlamak ve mobil cihazlardan tam değer sağlamak için bu dönüşümlerden elde edilen verileri kullanın.

 

Mobil cihaz kullanıcılarının deneyimini geliştirin

Günümüzdeki müşteriler mobil cihazlar aracılığıyla sürekli İnternet’e bağlıdır. Müşterilerin ihtiyaç duydukları bilgileri bulmalarını ve mobil sitenizle etkileşime geçmelerini kolaylaştırın.

Mobil cihaz kullanıcıları, ihtiyaç duydukları bilgileri kolayca bulabilmek ister. Bu kolaylık bir mağaza bulma aracı, telefon numarası veya satın alma yöntemi olabilir. Müşterilerin deneyimini geliştirmek, gerçekleştirdikleri değerli işlemleri artırabilir.

Doğru mobil teklifle daha iyi yatırımlar yapın

Mobil cihazlar ve masaüstü cihazlar, her kampanyaya farklı değer katar. En başarılı kampanyalar için mobil teklifinizi bu verilere dayanarak ayarlayın.

Mobil cihazların her kampanya için oynadığı rolü artırarak veya azaltarak başarıya ulaşabilir ve boşa yapılan yatırımları azaltabilirsiniz. Hangi kanalın daha fazla değer sağladığını değerlendirmek için dönüşüm verilerini kullanın.

Mobil cihazların sağladığı değere bağlı olarak mobil teklifinizi belirleyin. Bu teklifi, mobil dönüşüm oranınızı masaüstü dönüşüm oranınıza bölerek bulabilirsiniz. Aşağıdaki örneği kullanın.

Doğru mobil teklif nasıl belirlenir?

Mobil teklif = mobil dönş. oranı/masaüstü dönş. oranı – 1

  1. Kampanyalar sekmesinde Segment‘i tıklayın ve Cihaz‘ı seçin.
  2. Tutarlı sonuç almak için yeterli veriye sahip kampanyalar seçin (90 günlük veya hem Mobil Cihazlarda hem de Bilgisayarda 20’den fazla dönüşüm).
  3. Tahmini Toplam Dönüşüm sütununu kullanarak Bilgisayar dönüşüm oranını ve mobil dönüşüm oranını
  4. Aşağıdaki formülü kullanarak mobil dönüşüm oranını bilgisayar/masaüstü dönüşüm oranına bölün.
  5. Mobil Dönüşüm Oranı = %4,43
  6. Bilgisayar Dönüşüm Oranı = %3,96
  7. (%4,43/%3,96) -1 = 0,118 = %12

Bu örnekte mobil cihazlardan en yüksek değeri sağlamanın en iyi yolu mobil teklif ayarlamasını %+12 olarak ayarlamaktır.

Bir cevap yazın

Top