You are here
Home > Arama Ağı > Google Ads Reklamlarında Müşteri Çekecek Reklamlar Nasıl Hazırlanır?

Google Ads Reklamlarında Müşteri Çekecek Reklamlar Nasıl Hazırlanır?

AdWords'te Müşteri Çekecek Reklamlar Nasıl Hazırlanır

Sattığınız ne olursa olsun azılı bir rekabetle karşılaşabilirsiniz. Çoğu zamanla daha düşük fiyat veren veya görünüşte daha iyi bir ürünün reklamını yapan birileri vardır. Büyük veya küçük tüm rakipleriniz ürün veya hizmetlerini potansiyel müşterilere tanıtan reklamlar yayınlamaktadır.

Potansiyel müşterileri ikna edecek reklamlar hazırlayarak ürünlerinizi veya hizmetlerinizi bulmalarını ve seçmelerini kolaylaştırın. Fark edilecek reklamlar oluşturmanıza ve potansiyel müşterilerin işletmenizle ilgilenmelerini sağlamanıza yardımcı olacak birkaç basit kuralı ve ipucunu paylaşmak istiyoruz.

Metin reklamlarla ilgili temel bilgileri vererek başlayalım. Bildiğiniz gibi satış konuşmanız için ayrılan yer 4 satırdan ibarettir. İlk 2 satır reklam başlığıdır. Bu alanlar sizin manşetinizdir. Ardından açıklama satırı gelir. Burada biraz daha esnek davranabilir ve potansiyel müşterilere işletmenizle ilgili daha fazla bilgi verebilirsiniz. Ayrıca herhangi bir özel teklifi veya indirimi vurgulayabilirsiniz. Son satır müşterilere web sitenizdeki doğru sayfaya yönlendirmenizi sağlar. Görünen URL reklamda müşterilerinize göstermek istediğiniz web adresidir. Hedef URL reklamınızı tıkladığında müşterinize yönlendirdiğiniz güncel veya web sayfasıdır.

 

REKLAMLARINIZ ALAKALI OLMALIDIR

Alaka düzeyi yanıltıcı bir konu olabilir. Bu nedenle işe bunu açıklığa kavuşturmakla başlayalım. Reklamlarınızın alakalı olması ne anlama gelir? Google reklamlarınız söz konusuysa reklamların alakalı olması reklamlarınızdaki metnin ürün ve hizmetlerinizde ve kullanıcıların arama yaptıkları kelimelerle yakından alakalı olmasıdır. Örneğin “özel üretim ipek kravatlar” satıyorsanız potansiyel müşteriler sizi bulmak için kravatlar, boyun bağları hatta erkek giyimi ile alakalı ürünleri arayabilir.  Bu nedenle bu anahtar kelimelere reklamınızı dahil etmeniz akıllıca olur.

Reklam başlığınız şöyle olabilir; Erkek Boyun Bağları veya  Erkek Kravatları

SPESİFİK OLUN

Kendinize işletmenizi farklı kılanın ne olduğunu sorun. Bir tüketici neden başkasıyla değil de sizinle iletişim kurmalı veya başkasından değil de sizden alışveriş yapmalıdır? Kravat satan binlerce işletme olabilir. Ancak bunların çok daha azı kişiye özel kravatlar, özel tasarım kravatlar satmaktadır, ürünü ertesi gün teslim etmektedir, %20 indirim yapmaktadır ya da sonuçta ne demek istediğimizi anladınız J Müşterileriniz de anlayacaktır.

HAREKETE GEÇİRİCİ MESAJ EKLEYİN

Nasıl ki başlık dikkat çeken unsursa harekete geçirici mesaj da sonucu getiren unsurdur. Bu mesaj potansiyel müşterileri web sitenizi ziyaret etmeye veya işletmenizle bağlantı kurmaya ikna etmek için son şansınızdır. Harekete geçirici mesaj potansiyel müşterilerden bir işlem yapmalarını ister. Bu işlem bir bültene kaydolmak, ücretsiz bir işlem için kayıt yaptırmak, bir promosyondan yararlanmak veya web sitenizde alışveriş yapmak olabilir.

Harekete geçirici mesaj ayrıca satış konuşması yerine geçecek açıklamanızı da tamamlar. İyi yazılmışsa potansiyel müşteriler web sitenize geldiklerinde neyle karşılaşacakları konusunda gayet açık bir fikir edinir. Bu bir kayıt formu, kayıt sayfası, ücretsiz hediye teklifi, indirimli satılan ürünlerin listesi, bir ürünün ayrıntılı açıklaması veya hemen satın alın düğmesi olabilir.

Tekrar özetlersek potansiyel müşterileri kazanmanın 3 yolu şunlardır:

  • Reklamlarınız alakalı olmalıdır
  • Spesifik olun
  • Harekete geçirici mesaj ekleyin

Reklam yazma ile ilgili bu basit ipuçları web sitenizin aldığı tıklamaları arttırmanıza yardımcı olabilir. O halde reklamlarınızı kurcalamaya başlayın ve ortaya çıkacakları görün.

Bir cevap yazın

Top